За бебетата и кошчетата за кола

  • 1 918
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 978
Аз слагах възгавница докъм средата на третия месец. Но педиатърката каза, че няма опатност. Тази кошници за бебета са направени. Peace

Е да, но и на мен, като на lale ми се струва, че позата на бебка е неестествена в кошчето. Стои без да мърда, като в гипсово корито, въпреки, че и досега подлагам възглавничка.

# 16
  • София
  • Мнения: 167
  И ние използваме кошница от началото. Не подлагам никакви възглавнички и т.н. , консултирах се с ортопед - отговора беше, че са направени точно за новородени и позата в която седят е удобна и безвредна за тях.
А и кой би допуснал да се продават такива изделия в САЩ или ЕС, ако има риск за здравето на бебето???  no
 Във всички случаи ако се изкушиш да използваш възглавница или одеало, слагай ги само когато сте в къщи, но не и на разходка или в колата, защото вибрациите са силни за гръбнака на бебока, а кошницата затова е твърда.

# 17
  • Мнения: 1 128
Има модели,на кийто са направени вси4ки необходими тестове и проби и има много други модели,който са пуснати на пазара без необходимите проби.Аз доколкото се информирах навсякъде полу4их съШтия отговор.В коШницата наи много 4ас и половина.Докато не стане на около Шест месеца би трябвало да е в напълно легнало положение.Това е което се прави тук в испания,у нас незнам.
Абе важното е да му е удобно на бебо.

# 18
  • Мнения: 1 030
Лале, аз също смятам да използвам този модел кошница. Бебето ми е на 20 дни още, но като направи месец смятам да излизаме вече с колата.
Имам 1 въпрос към теб и към всички, които са предпочели Макси кози: КАК РЕШАВАТЕ ВЪПРОСА СЪС СЛЪНЦЕТО, ИЗПОЛЗВАЙКИ ТАЗИ КОШНИЦА? НЯМА СЕННИК И МИСЛЯ, ЧЕ ДОКАТО Я ЗАНЕСА ДО КОЛАТА ЩЕ СЕ МРЪЩИ, А И ВЪТРЕ СЪЩО? ИМА ЛИ НЯКОЙ КАДЪРНА МАМА ДА ДАДЕ ИДЕЯ КАК ДА СЕ НАПРАВИ НЕЩО КАТО СЕННИК?
А в колата как се закопчава с колана?
Моята количка е на Макс-Бейби и не ми се струва, че може да й се слага кошница...

# 19
  • Мнения: 7 803
малката се роди 2 килограма и от раждането си е в кошница, тук е zадължително щом е в кола да е в съответното столче. в къщи го полzвам като шеzлонг, беz въzглавници. ъгълът трябва да е именно такъв, ако имаше нужда от въzглавница тя щеше да се продава с коша

# 20
  • Мнения: 4 668
Лале, аз също смятам да използвам този модел кошница. Бебето ми е на 20 дни още, но като направи месец смятам да излизаме вече с колата.
Имам 1 въпрос към теб и към всички, които са предпочели Макси кози: КАК РЕШАВАТЕ ВЪПРОСА СЪС СЛЪНЦЕТО, ИЗПОЛЗВАЙКИ ТАЗИ КОШНИЦА? НЯМА СЕННИК И МИСЛЯ, ЧЕ ДОКАТО Я ЗАНЕСА ДО КОЛАТА ЩЕ СЕ МРЪЩИ, А И ВЪТРЕ СЪЩО? ИМА ЛИ НЯКОЙ КАДЪРНА МАМА ДА ДАДЕ ИДЕЯ КАК ДА СЕ НАПРАВИ НЕЩО КАТО СЕННИК?
А в колата как се закопчава с колана?
Моята количка е на Макс-Бейби и не ми се струва, че може да й се слага кошница...
-Ако моделът ти е MAXI - COSI Cabrio , как така нямаш сенник ???  Има си сенник кошчето и е много удобен даже .  smile3521
-Коланът се слага така както е показан на лепенките отстрани на столчето , а би трябвало и книжка да имаш .
-В колата столчето се слага в посока обратна на движението . На твоята количка не може да стане това кошче !

А по темата - съгласна съм jump , естествената поза на бебето не е напълно легнало .
Пусни търсачката и ще откриеш много по въпроса !  Wink

# 21
  • Мнения: 911
Лале, няма ли към Макси Козито едно като възглавничка за по-малки бебета? Тя предпазва главичката от "лашкане". Мисля, че може да се купи и отделно. Аз лично имам голямо доверие на столчетата на тази фирма, преди да я купим, четох сума ти тестове на различни автомобилни клубове и бебешки списания и беше една от най-добрите. Предполагам, че си знаят работата. Иначе не бих оставяла бебето повече от час-два без почивка вътре, докато не поукрепне гръбчето, първото дълго пътуване (5 часа) педито ни го разреши, когато Малик беше на 4 месеца.

# 22
  • Мнения: 8 505
Ползвах кошницата само за колата.Не съм я монтирала на количката (за Чиполино иде реч).

# 23
  • Мнения: 118
Като новороден ползвахме портбебе (с твърд гръб) даже и в колата и така до 4-я месец, след това кошница Чиполино.

# 24
  • Мнения: 169
Благодаря на всички за мненията
 Hug

Както и очаквах, бяха най-разнообразни.

Споделям с вас решението си: за да ми е мирна сега душата, а по-късно - и главата  Laughing, консултирах се с двама доктори, които потвърдиха всичките ми опасения: бебетата са изключително жилави създания, но ставите и гръбначният стълб са най-крехкото им място. Затова - легнали, без да се натоварват. По този повод ще си купя и бебешки кош Dreami  Joy  А кошницата - след шестия месец, когато бебето почне да сяда.

Поздрави от мен
  bouquet

# 25
  • Мнения: 118
Благодаря на всички за мненията
 Hug

Както и очаквах, бяха най-разнообразни.

Споделям с вас решението си: за да ми е мирна сега душата, а по-късно - и главата  Laughing, консултирах се с двама доктори, които потвърдиха всичките ми опасения: бебетата са изключително жилави създания, но ставите и гръбначният стълб са най-крехкото им място. Затова - легнали, без да се натоварват. По този повод ще си купя и бебешки кош Dreami  Joy  А кошницата - след шестия месец, когато бебето почне да сяда.

Поздрави от мен
  bouquet
newsm10

# 26
  • Мнения: 5 103
Ми аз несмея дълго нвреме в коша за кола незнам, защо

# 27
  • Мнения: 2 885
Като новороден ползвахме портбебе (с твърд гръб) даже и в колата и така до 4-я месец, след това кошница Чиполино.
Същото. Но аз сложих Стефан в кошницата на Чиполино чаааак в 6 месец.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 827
От раждането до сега ползваме кошница на Maxi Cosi и сме много доволни от нея.Не слагам никакви възглавници или нещо друго.Ако беше необходимо щяха да ги продават с  някакви подложки.Тук е задължително когато бебето се вози в кола да е в такава кошница,но дори и да не беше пак щяхме по този начин да го возим,защото това е най-безопасния и сигурен начин.

# 29
  • Мнения: 118
Като новороден ползвахме портбебе (с твърд гръб) даже и в колата и така до 4-я месец, след това кошница Чиполино.
Същото. Но аз сложих Стефан в кошницата на Чиполино чаааак в 6 месец.
Нямаше начин трябваше да пътуваме.

Общи условия

Активация на акаунт