Витамин Д

  • 1 029
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 000
Аз като се сетя и му капвам по една капка в устата - някой път сутрин, някой път вечер.

# 16
  • Мнения: 375
Аз така и не разбрах от всичко прочетено във форума за Витамин Д,трябва ли да се дава когато има слънце или не трябва,колко голямо трябва да е бебето ,за да започне приема му ? newsm78

# 17
  • Мнения: 3 760
Нашата педка не ме е затормозявала с време - просто каза на гладно. Известно време давах преди първото за деня преобуване и веднага след това хранех. Сега рядко се сещам. А когато се сетя - то е през деня. Пак давам преди хранене.

# 18
  • Мнения: 532
Vigantol (Витамин D) се дава след 1-ви месец до 1 годинка.
На нас от самото начало ни казаха по 1 капка и за сега продължавам да й го давам.Не сме уточнявали дали на гладно,но аз й го капвам в млякото сутрин,че после забравям.Може през лятото да започна да го давам през ден.

# 19
  • Мнения: 3 042
Вигантол съм давала на гладно преди първото сутрешно хранене /6ч/ и непосредствено след това без да чакам съм хранила. Педиатърката не ми е казвала да чакам.

# 20
  • Мнения: 1 410
Давам ги сутрин непосредствено преди хранене, иначе ги забравям.

# 21
  • Мнения: 5 391
Не чакам да мине време, след кат съм дала Вигантол, просто спазвам това да е сутрин на гладно и веднага след това храня Peace

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ами на мен ми го изписаха по 2 капки в плодов сок.

# 23
  • Мнения: 5 299
Аз капвах в лъжичката(първата) на закуска, и тя оЩе без да види какво има в нея, успявах да я излъжа така. Grinning

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Наскоро имаше подобна тема за дозировката на "Вигантол". Аз лично давах когато се сетя - през деня или вечерта,независимо дали ще е преди или след хранене и без да съм чакала да мине някакъв период от време, а и в листовката към лекарството не пише ,че има  по-специални изисквания по приема му. Спрях го като започнахме да излизаме редовно на слънце, т.е от края на март и нямаме проблем - на консултациите всичко си е наред.

# 25
  • Мнения: 4 978
Аз така и не разбрах от всичко прочетено във форума за Витамин Д,трябва ли да се дава когато има слънце или не трябва,колко голямо трябва да е бебето ,за да започне приема му ? newsm78

Всъщност всичко зависи от общото състояние на бебето и педиатъра определя количеството. Доколкото знам профилактичната доза е 2 капки през зимния период и 1 през пролет-есен.

Общи условия

Активация на акаунт