ЮЛСКИ мами 2018 - Тема 3

  • 57 634
  • 742
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 485
Вече съм 22+3 седмица и утре съм на консултация. Освен кръв и урина знаете ли дали ще има и други изследвания по това време?

# 466
  • Мнения: 1 787
Може да проверят шийката как е, ако скоро не са я проверявали.
При ме пускат и Тсх, но аз съм с Хашимото.
Аз също усещам движенията ниско долу, но и при мен бебето е седалищно разположено.
За обременяването с глюкоза иска да допълня, че най-добре да се прави с инсулин и той също е трикратен, та затова излиза малко по-скъпо, но пък най-добре се тълкуват резултати. Все пак всеки си преценява.

# 467
  • Мнения: 324
Добро утро мами.
Аз съм на втора ФМ в петък при Клисурски в Сф. Някой чувал ли е отзиви за него?

# 468
  • Мнения: 321
[Здравейге мами, днес бях на ЖК, беба е супер, 630г в 23гс, но имам ниска предна плацента и малко се притеснявам, има ли друга мама с този проблем? Казаха ми да не нося тежко, да избягвам секс и спорт, за да не се получи кървене...Дано се вдигне до 27гс....

# 469
  • Мнения: 6
И аз съм с ниска плацента в 21 г с и също ми казаха без секс и да не вдигам тежко.Изписаха ми биоелектра,и аз се надявам да се вдигне малко

# 470
  • Мнения: 61
По-назад в постовете доста се изписа за ниската плацента.

# 471
  • Мнения: 208
Ритането ниско долу е нормално, питах АГ в понеделник Sad Моята мома рита основно долу и някк назад, към гръбнака. Ще ме помислите за луда, но на моменти направо подивявам от тези ритници, стават болезнени, усещам сякаш, че ми е хванала с ръка дебелото черво и стиска-пуска-стиска. Нприятно усещане, за мен Sad

В зачестяващите случаи (иеййй), в които рита по-нагоре е много приятно и се наслаждавам. Даже почуквам лекичко корема, че да продължи Simple Smile

Като цяло бубата е доста спокойна, аз съм с предна плацента и я усещам най-вече като лежа по гръб или като рита долу. Не мога да преброя ритници за час, защото през деня си работя и не мога да лежа ...

# 472
  • София
  • Мнения: 179
И аз се връщам от преглед. Водите ми са си много ОК, каза въобще да не се притеснявам (това е док при която ще раждам), тази при която ходя на ЖК също каза, че са ми в норма. Каза ми, че може да е било моментно това с увеличениете води, те варирали всеки ден, а ако трябвало да се съмнявали за гест. диабет, трябвало и бебето е да върви по-едро. Днес съм в 22 г.с. бебка е 400 гр, по размера ми излиза също термин 18.07. Дадоха ми първичен болничен за 14 дни, за който не платих. След това книжката ми остана при тях и автоматично ще ми издадат 30-дневен, само края на март трябва да ида да си го взема.
Аз май се отказах да ходя да се записвам по ЗК.
Най-лошото е , че док. планира някаква екскурзия до Италия юли месец, та каза, че ще помисли кога да ходи и да си я направи към края на юли, а ако пренося като с първото дете...не знам...

# 473
  • Мнения: 61

В зачестяващите случаи (иеййй), в които рита по-нагоре е много приятно и се наслаждавам. Даже почуквам лекичко корема, че да продължи Simple Smile


хаха радвай се, докато не се е качила още нагоре ... брат ми, като е бил в утробата на майка ми и е посинил ребрата от ритане, но момчетата в повечето случаи са доста по-диви. Моя мъник при първата ми бременност освен че не се спираше и много често хълцаше и целия корем ми подскачаше. А като ходих на тонове, сестрата не можеше да закрепи датчика хаха

# 474
  • Мнения: 119
      Аз съм в началото на 21 седмица и все още твръде леко усещам бебето и то предимно вечер...Въобще не мога да го опиша като ритници, а като леко побутване и помръдване /момиче е, ако това има значение Wink/Иначе и аз продължавам да го усещам ниско долу, но коремът ми се изду и отгоре, още под гърдите, макар че не ми е много голям.. С по-широки дрехи не ми личи да съм бременна. Надявам се да е добре бебето, иска ми се повече да я усещам.
    Иначе ми дават болничен месец за месец и плащам само 15 лева за продължението му, други пари не са ми искали.
     Някоя от вас забеляза ли вече секрет от гърдите?

# 475
  • Мнения: 1 770
Сигурно има значение! Все пак момиченцата побутват нежно, а момчетата хвърлят къчове(шегичка 😂)
Моя корем и той почва от под гърдите, не много голям, като преяла с палачинки! 😉
Секрет от гърдите ме съм забелязала да изтича, но гърдите ми са огромни и ще пада кърмене! 😌❤

# 476
  • Варна
  • Мнения: 2 763
Днес почвам 21гс и дори не знам дали въобще съм я усетила още. Успокоявам се, че е девойка и съм с предна плацента.
Имам някави като ритничета ниско долу, но доста често завършват със газове Grinning
И моят тумбак почва от под гърдите и вече почва да ми личи , че не е преял, а има бебе вътре.

# 477
  • София
  • Мнения: 1 125
Аз от утре влизам в 24 г.с и моя младеж си ме сритва доволно. Със задна плацента съм и го усещам как блъска Grinning Аз ако слож малко по-широка дреха не ми личи, а ако съм с прилепнала по мен - изглеждам  доста бременна Grinning Няма средно положение. Не че се и крия де - то няма много накъде. Днес си отвисях права в градски ранспорт. Уж ми личи, а всеи се прави на приятно разсеян, но квото е. Важното е да сме живи и здрави.

# 478
  • Мнения: 1 756
С градския е тегаво. Всеки ден пътувам на работа. Преди се дразнех, сега гледам да се абстрахирам, за да не ми е целият ден крив.

# 479
  • Мнения: 32
Привет, момичета, минавам да докладвам - бях на втора ФМ миналата седмица (в 21г.с.), всичко е наред с бебока и се оказа, че и този път ще е със сини гащи ☺ Подрипва доста, особено вечер, дори мъжът ми успя да го усети веднъж, но още е лекичко - не му е отесняло и има място да прави лупинги 😄

Общи условия

Активация на акаунт