Боледуване на децата ни - тема 60

  • 39 210
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 69 227
Екстремно или не...божа работа.
Няма как да видим колко пада тоя имунитет, а оттам и какъв е шанса вирусите да те пипнат. Та доза предпазливост не е излишна, според мен. 😊

# 721
  • Мнения: 1 874
Е да,едновременно се пият 2 та антибиотика за хеликобактер,писах го.Той и за бронхита пи два,но поредни.Цефалоспорин-Зината и макролид,Азатрила.

За голямо преохлаждане съм съгласна,че сваля защитните сили.Но да ми твърдят,че защото съм го подстригала или пие вода на стайна температура затова често се разболявал...еми как да се съглася ! Като беше рунтясал миналият месец защо се разболя от грип:D
Сега му понамалих косата малко,няма ходи неугледен на училище я.
Питах госпожата,няма проблем с материала заради дългото и постоянно отсъстване, до колкото може да прецени за ден де.

# 722
  • Мнения: 1 961
Ама едновременно един след друг ли? По схемата се пият веднага един след друг.
Значи нещата стоят така. Първо може да се направи кръвен тест. Ако е отрицателен значи няма хеликобактер. Ако е положителен означава, че или е имало в миналото инфекция или още има. Тогава следва фецес изследване. Ако и той е положителен се почва терапия. Тук след тази терапия ако е неуспешна се прави втора. Като много често се стига до втора понеже имат доста резистентност. Ако и тя е неуспешна се прави тази гастроендоскопия. Поне тук е така. На мен контролните след терапията ми бяха с тест за дишане.
За вирусите и простудата по принцип ми звучи много логично да няма как да настинеш от студено, от пиене, от сладолед и тнт. Обаче при мен точно това се случва последните 2-3 год...навън без шапка ми е студено и айде почва да ме втриса, ухото ме заболява. Измия си косата и айде схвана се. Пийна нещо от хладилника и почва да ми дращи гърлото. Направо вече в чудо се виждам. Редовно ми е едно изстудено такова, преди никога не съм имала такива терзания. Направо не мога да се позная. Петър Дънов казвал, че това било най-лошото за органите- изстудяването и охлаждането. От там и проблемите.

# 723
  • Мнения: 1 874
Аз разбрах,че се пият едновременно заедно двата.Ти как ги пи ?Последователно ли ?

Детето сега при бронхита пи зинат 9дни и азатрил веднага след него 4 дни.

Не знам,съвсем се забърках с тез хеликобактери:)
Като си приключим курса с Нексиум,Мотилиум и Фамотидин ако не се е оправил стомаха тогава ще мислим от там нататък какво ще се прави.

# 724
  • Мнения: 1 961
да пие се първо това за стомаха и след известно време АБ-та, даже май са в една капсула двата. При втората терапия нямам спомен, но пак се пият наведнъж.

# 725
  • Мнения: 1 874
Да инхибитора ,Нексиума от преди това се почва,това го четох някъде и после се добавят антибиотиците, но едновременно двата.
Той Нексиума си го пие от 13 януари,а последните два антибиотика,но поредни от 5.02 до 18.02 вкл.
Е не се навивам,че има хеликобактер.Това е само в сферата на вероятностите.Но факт е че още от преди и сега също по време на аб е по-добре стомаха.Факт е също и че сме в края на двумесечният курс на лечението с 3 те медикамента и за мен не е излекуван тоя стомах.А миналата зима ги пи 3 месеца,а според софийският доктор от темата за рефлукса се пият минимум 3 мес.Трябва да правим консултация то е ясно.

# 726
  • shumen
  • Мнения: 18 210
Лайт,все едно слушам нашите баби за простудяването.Според тях зимата и трябва все вкъщи да го държа да не изстине.
Фер,и аз предпочитам да е облечен добре за спане,че цяла нощ се отвива,а мен ме мързи да ставам да завивам.
Мен днеска ме домързя да отида за бележка и изследванията и тази седмица съм нощна смяна и ще си остане май вкъщи.А и след обяд и сега ми кашля от време на време едно такова гадно,сякаш има храчка и утре ще го заведа педи да го чуе след обяд,а и да и занеса изследванията ми.Засега друго няма и се моля само с това да си остане,че не искам да изживяваме пак ужаса от миналия месец.

# 727
  • София
  • Мнения: 7 277
При нас големите се завиват хубаво, но малкият спи само отвит и затова напоследък му слагам чорапи. А колко пъти сутрин го заварваме да е слязъл от леглото и спи на пода Confused. Но и големите спяха отвити като бяха по-малки и правеха магарии всякакви нощем. А сега отидох да завия дребосъка и цялата стая се тресеше от хъркане. Пак сме със запушени нослета.

# 728
  • shumen
  • Мнения: 18 210
Аш,твоя търпи чорапи,ама моето изритва всичко.
У вас са запушени носове,а у нас от кашлица.

# 729
  • Мнения: 11 541
Със срам в гласа споделям, че аз спя с чорапи, и така и научих децата  Blush Приемам съвети за каляването им, много съм зле в тази област, аз самата съм много зиморничава и не мога да се пречупя и да избегна навличането. С това си и обяснявам вечното им боледуване - изнежени са.

# 730
  • Мнения: 69 227
При нас големите се завиват хубаво, но малкият спи само отвит и затова напоследък му слагам чорапи. А колко пъти сутрин го заварваме да е слязъл от леглото и спи на пода Confused. Но и големите спяха отвити като бяха по-малки и правеха магарии всякакви нощем. А сега отидох да завия дребосъка и цялата стая се тресеше от хъркане. Пак сме със запушени нослета.

Амчи настинали са Stuck Out Tongue Winking Eye
Ми не им давай студено да пият де...Joy

Моме...кой как му е удобно да си спи. И аз с чорапи. Пък денем с два чифта терлици...😆

# 731
  • Мнения: 1 874
И моят все се развива като спи и му слгам по-плътна пижама,но почти всяка нощ по някое време събува долнището.Често сутрин го намирам събуто на земята или из леглото.
Определено не го навличам,но не ходи и гол.Зимно време слагам чорапогащник.
А върха е че бабите ми викат за училище да му слгам плетените фанелии хах.Първо там е топло и второ деца са и тичат.Той ще заври и ще се изпоти,което е по-лошо.

# 732
  • София
  • Мнения: 11 535
Уф моята я пускам утре на градина и ми е притеснено Head Band

# 733
  • София
  • Мнения: 7 277
Моите са много калени; обличаме ги леко, рядко слагаме суитчери, елеци, чорапогашници под панталона и т.н. Вкъщи и зимата са по къс ръкав, но пак си боледуват.

Ох, Тет не знам какво е този път; имам чувството, че някоя бактерия директно си менкат. Секретът е все едно при синузит на някой възрастен - мноого, и хем гъст, хем обилен, хем зеленикаво-кафяв.

# 734
  • Мнения: X
Здравейте момичета , отдавна не съм се включвала...
И моят син спи с чорапи, всяка пролет е драма да го накараме да ги свали. Аз съм виновна че го обувах от малък, но така ми беше по-спокойно, вечно е отвит ...
Студени напитки, ядки, студено кисело мялко - редовно ме боли гърло след тях, наскоро открих че за млякото и ядкие понякога се дължи на формирането на дендритни тапи от ядки и млечни храни, а оттам усещането за болка без в действителност да има вирус.
Хремата на малкия продължава вече 12 ден, точи едни обилни сопли, особено след като спряхме коалргола, който все пак малко подсушаваше, сега са бистри, но обилни и съответно сутрин кашля (вече 8 дни). Педитърката не дава болничен, не дава и антибиотик - вика ми "и ти виждаш че няма смисъл", а аз съм на тръни, дано не се усложнява. Чудя се за синузит какви са симптомите, винаги ли трябва да са цветни сополите? Изпи две опаковки геломиртол сега включих цинабсин. Някакви идеи да имате?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт