Уморява ли ви майчинството?

  • 70 965
  • 908
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 480

Пюрета, шишета, памперси...

 ... каши, пюрета (да не хване летен вирус).
Ама какво да се прави, нали и родителите трябва да разпускаме. Rolling Eyes

# 241
  • София
  • Мнения: 2 177
По темата за умората - напоследък не просто ме уморява, ами направо лудост ме хваща новата мода дечурлигата да си правят вкъщи желе (слайм), лунен пясък и прочие гадости. Купувах готови желета, магически пясъци. Не, по-яко било сам да си го направиш. Гледат някакви клипчета в youtube, разменят си желета в училище и от едно 10 дни слушам само за това, вече лудост ме хваща. Бъркат някакви смески- лепила, пяна за бръснене, препарати за пране, в химическа лаборатория сме се превърнали.  Confused

# 242
  • Мнения: 5 134
По темата за умората - напоследък не просто ме уморява, ами направо лудост ме хваща новата мода дечурлигата да си правят вкъщи желе (слайм), лунен пясък и прочие гадости. Купувах готови желета, магически пясъци. Не, по-яко било сам да си го направиш. Гледат някакви клипчета в youtube, разменят си желета в училище и от едно 10 дни слушам само за това, вече лудост ме хваща. Бъркат някакви смески- лепила, пяна за бръснене, препарати за пране, в химическа лаборатория сме се превърнали.  Confused

Охаха, смея се със сълзи. Някой гений подари комплект, един, за правене на желе и с мъжа ми един уикенд се занимаваха: НЕ, МЕРСИ! Но си представям повече от едно на брой деца, самоинициирали го. Желая ти нерви от стомана, не от желе Wink

# 243
  • Мнения: 30 802
О, точно всякакви желета, пластелини и други занимавки ми "купуват" най-много време. Понякога взимам и готови. Защо обаче им обръщаш внимание, щом са достатъчно големи да запомнят и приложат рецепта, ми нека си бъркат кротичко. Няма нужда и да ги слушаш. Умората идва от това, че децата си имат свой свят и за възрастните е досаден. Няма нужда да им обръщаш внимание. И аз понякога се чудя дали тоя натиск "да сме близки с децата" не претоварва със слушане на откровени глупости. Ми нормално е детето като минава през досадна фаза, да не му обръщаш внимание, нека си се занимава.

Да не мислиш, че слушам за Майнкрафт внимателно и концентрирано?

# 244
  • Мнения: X
Имам дежавю от темата за разходките.
Сирено, гледам да пропускам обсебените от теб теми, но ти си навсякъде, по дяволите!

Примерите, които даваш, за да оправдаеш собствената си немърливост, са далеч от нормалното и разумното. Що за среда имаш и откъде идват изкривените ти идиотски обобщения? Постоянно се оглеждаш в очите на околните и правиш сравнения с идиотски крайности. Сравнявай се с нормални индивиди, момиче, не с малоумни перковци, демонстритащи благосъстояние или хиперактивни позьори.

Не, ски на 3 не са задължителен елемент в отглеждането на тригодишно. Нито бяло стоке с пухчета. Нито маникюр, прическа и грим всеки ден за майка на бебе. Нито дори осемнайста магистратура за оплътняване на времето, докато си по майчинство.

Нормално, разумно, задължително за разумния родител на бебе/малко дете е да осигури следното: любов, здравословна разнообразна храна, достатъчно движение, чист въздух, безопасна среда, занимания съобразени с възрастта, здравословна хигиена без крайности. Толкоз. Всичко останало е екстра, не задължителност.

А, забравих. Въшките в моя свят не са апокалипсис. Има ги и в градините и в училищата. Всекидневно няколко капки чаено масло на косата и зад ушите е достатъчна профилактика.

Последна редакция: чт, 22 фев 2018, 13:50 от Анонимен

# 245
  • София
  • Мнения: 2 177
О, точно всякакви желета, пластелини и други занимавки ми "купуват" най-много време. Понякога взимам и готови. Защо обаче им обръщаш внимание, щом са достатъчно големи да запомнят и приложат рецепта, ми нека си бъркат кротичко. Няма нужда и да ги слушаш. Умората идва от това, че децата си имат свой свят и за възрастните е досаден. Няма нужда да им обръщаш внимание. И аз понякога се чудя дали тоя натиск "да сме близки с децата" не претоварва със слушане на откровени глупости. Ми нормално е детето като минава през досадна фаза, да не му обръщаш внимание, нека си се занимава.

Да не мислиш, че слушам за Майнкрафт внимателно и концентрирано?

Ами не мога да не им обърна внимание, когато с блеснали очички ми разказват развълнувано един през друг за разни химически отвари и ми поръчват да купя това или онова.  Wink По същия начин слушам за Сой Луна, геймърките, Спондж и разни там герои в сериали.

# 246
  • Мнения: 5 134
Всекидневно няколко капки чаено масло на косата и зад ушите е достатъчна профилактика.
Действа ли това? Купих някакъв безбожно скъп превантивен спрей, който се оказа само смес от чаено, лавандулово и евкалиптово масло и пръскам всеки ден. Но с голяма доза скептицизъм.

# 247
  • Мнения: 30 802
О, знаеш ли колко хубаво мога да изключвам за Майнкрафт.

# 248
  • Мнения: X
Всекидневно няколко капки чаено масло на косата и зад ушите е достатъчна профилактика.
Действа ли това? Купих някакъв безбожно скъп превантивен спрей, който се оказа само смес от чаено, лавандулово и евкалиптово масло и пръскам всеки ден. Но с голяма доза скептицизъм.
Да!

# 249
  • Мнения: 30 802
Всекидневно няколко капки чаено масло на косата и зад ушите е достатъчна профилактика.
Действа ли това? Купих някакъв безбожно скъп превантивен спрей, който се оказа само смес от чаено, лавандулово и евкалиптово масло и пръскам всеки ден. Но с голяма доза скептицизъм.

Не действа.

И не, не са апокалипсис, просто изискват досадни човеко-часове работа и чистене. Плюс гибелният гняв, че в тоя време вместо да си бода очите, мога да чета книга или да правя нещо по-продуктивно. И затова предпочетох да не стоя на стендбай кога за пореден път ще трябва да изпълня многочасовата програма при тревога "въшки".

# 250
  • Мнения: 3 480
И моята дъщеря е обсебена и бърка слайм. Мен това не ме дразни. Сега решили да правят пазар с приятелката и и да продават слайм, за да събере тя пари за билет до Америка!!! Ами нека да види как се изкарват пари с труд! Нямам нищо против. Предпочитам да прави слайм, отколкото да виси на телефона или на плейстейшъна, съученичките и също са запалени (даже и отличничките). Общо взето всякакво "творчество" окуражавам (преди бяха лум бандс, гривничките от ластичета), стига да си събере след това "оборудването" и да почисти след себе си.
Иначе ми изхаби 1 пакет торбички за фризера и сандвичи да съхранява слайма ...

# 251
  • Мнения: 30 802
А, също внимавайте, ако слайм се прави с боракс, може да им се зачервят и обелят ръцете. Аз не им давах да пипат с ръце, само с лъжици или пръчки.

# 252
  • София
  • Мнения: 2 177
Да, явно всички са запалени по тоя слайм. И аз не се дразня, но започва да ми става леко досадно, защото продължава вече доста време. Иначе колко продукция изхабиха, да не изброявам. На баща им няколко флакона пяна за бръснене, разтвора ми за контактни лещи, течен прах за пране, кутии за храна, пликчета. Постоянно се носят и разнасят между училище и вкъщи разни кутийки със слайм, пликчета и пликченца с магически пясък (пак собственоръчно направен).

# 253
  • София
  • Мнения: 2 177
А, също внимавайте, ако слайм се прави с боракс, може да им се зачервят и обелят ръцете. Аз не им давах да пипат с ръце, само с лъжици или пръчки.

Не, боракса се заменя с разтвор за контактни лещи. Изхабиха ми и него.

# 254
  • Мнения: 1 985
Извинете моето невежество, ама какъв е тоз слайм? Grinning

Общи условия

Активация на акаунт