Камъни в жлъчката - 4

  • 62 235
  • 842
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
Пак съм аз😊!Все още имам болки ,всяко ставане и сядане е голям зор.И днес след като ядох банан ме заболя стомаха и имам чувството че храната ми е до гърлото. Някой с такива проблеми? Вече си мисля че не трябваше да се оперирам и най вероятно болките са ми били от стомаха 😭😭😭😭😭

Oт газа е това, не се притеснявай. 2 хапки изяждаш и имаш 4увството, 4е не можеш да дишаш .
 Движение много, за да се резорбира по-бързо газа.  Станеш ли, върви, обикаляй колкото се може пове4е.

# 736
  • Мнения: 27
Благодаря ви момичета! 🤗🤗🤗

# 737
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Има ли ограничения при рибата? Много ми се хапва сьомга на скара. Уж я водят мазна риба и затова питам.

Me4inka1984, дай си малко време да се възстановиш. И аз в началото си мислих аз ли съм единствения карък, дето дни след операцията, още се чувства зле. Ако ти е гадно на стомаха може да пиеш Гастроцинезин на Боарон. Хомеопатично е, така че няма проблем да го пиеш.

# 738
  • София
  • Мнения: 8 131
Пак съм аз😊!Все още имам болки ,всяко ставане и сядане е голям зор.И днес след като ядох банан ме заболя стомаха и имам чувството че храната ми е до гърлото. Някой с такива проблеми? Вече си мисля че не трябваше да се оперирам и най вероятно болките са ми били от стомаха 😭😭😭😭😭
Изследвала ли си се за Хелокобактер? Аз имах болки в стомаха година и половина след операцията. Оказа се хеликобактер. Лекувах се и премина. Нямаше общо с жлъчката.

# 739
  • Мнения: 27
Да изследвах се и беше отрицателен резултата .

# 740
  • София
  • Мнения: 8 131
Да изследвах се и беше отрицателен резултата .
Какво изследване прави?

# 741
  • Мнения: 173
Бе момето е на седмица след операция,нормално я боли.Мен ме хокахте като мъж нали,ама 20 дена ме боля корема.И хубаво се беше свил,ядях по маллко.Сега го разтегнах като мях.
  Честито на именничките!Във връзка с диетата да ви напомня,че трябва да се яде нетлъста риба.За съжаление,всичката ни черноморска есенна риба е мазничка,може да се рискува евентуално с кефал,по-дребен.За предпочитане са речните риби,на скара.Хайвер,миди и раци ги забравете.

Последна редакция: чт, 06 дек 2018, 12:19 от Iezekil

# 742
  • Мнения: 3 326
На мен за днес вече ми е позволено вино от доктора ама аз още снощи си пийнах, че правих сафрид на скара. Имаче доктора каза, че и шаран може и на моя въпрос не е ли мазна риба коментара беше - риба колко може да е мазна, само не я пържи. Така, че наздраве на именниците и само гледайте да не прекалявате.

# 743
  • Мнения: 1 380
Аз пък цял ден имам болки в областта на черния дроб и премахнатата жлъчка, та се вкарвам в някакви филми... и не ги отдавам на храна!
П.п. Честит празник!

# 744
  • Мнения: 173
Каинче,нема се плашиш баш срещу празниците.Внушението е голямо нещо,лекува но и разболява..батьовото.
Вчера разбрах,че мъжт на сестра ми имал 2 големи камъка,но след 1-2 кризи и строга диета с отслабване се поуспокоил и пак се отпуснал да пълнее.Странното,че не повтарят кризите.Някой ако знае лекарствата,дето топят камъните,моля да ги пусне в темата,че да не ровя тоновете изписано в темата,че и на него не са изписали нищо/в Пловдив живеят/.

# 745
  • Мнения: 3 326
Каинче,нема се плашиш баш срещу празниците.Внушението е голямо нещо,лекува но и разболява..батьовото.
Вчера разбрах,че мъжт на сестра ми имал 2 големи камъка,но след 1-2 кризи и строга диета с отслабване се поуспокоил и пак се отпуснал да пълнее.Странното,че не повтарят кризите.Някой ако знае лекарствата,дето топят камъните,моля да ги пусне в темата,че да не ровя тоновете изписано в темата,че и на него не са изписали нищо/в Пловдив живеят/.
Лекарства не знам. Но предполагам, че и сам знаеш че щом е спрял диетата ще се върнат и кризите. Поне това разбрах аз от всичко изчетено. И това беше една от причините да се оперирам, не бих могла цал живот да карам на диета и да чакам кога ще ме заболи. На мен ми казаха че не могат да се разтворят мойте, а и бяха много.

# 746
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Вчера разбрах,че мъжт на сестра ми имал 2 големи камъка,но след 1-2 кризи и строга диета с отслабване се поуспокоил и пак се отпуснал да пълнее.Странното,че не повтарят кризите.Някой ако знае лекарствата,дето топят камъните,моля да ги пусне в темата,че да не ровя тоновете изписано в темата,че и на него не са изписали нищо/в Пловдив живеят/.
Нали сме коментирали колко опасно е стопяването. Иначе съм чувала за едни хапчета от ливански кедър за тази цел. Прави ги един инженер Терзиев в Бургас.
Какво значи, че не повтарят кризите? Може да нямаш кризи дълго време и когато не очакваш да се върнат. Аз така си мислех, че моята криза е била от бременността и мога да не получа повече нова /една доцентка ми беше казала така/. Хапвах си каквото си исках и след 1.8г дойде втората криза......и не си тръгна. И аз като останалите не можех да тръпна повече в очакване кога ще е следващата криза. То при мен нямаше и друг вариант де. Цял месец се тътрих с болки, майка ми хвърчеше като прелетна птица с инжекциите. Ножа и това е.

# 747
  • Мнения: 173
Говоря за лекарства от аптека,имаше изписани назад в темата.Той е бая едър и са холестеролни сигурно,поне да ги намали като няма да се оперира,после аз ще му помогна-или ще ги хвърли,или...ама до там да стигнем.

# 748
  • София
  • Мнения: 1 948
Урзофалкът е лекарството, което топи камъни.  Но на на мен гастроентероложката ми каза, че ако камъкът е по-голям от 5мм, Урзофалкът не може да помогне.

# 749
  • Мнения: 173
Урзофалк,добре.Има поне още 2,някой друг да помогне?

те ако са под 5мм,няма смисъл от лекарства,ще излязат като отче наш.

Общи условия

Активация на акаунт