Студенти в UK - 9

  • 100 767
  • 779
  •   1
Отговори
# 660
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Според мен тя казва, за болкоуспокояващо, от рода на ибупрофен.

# 661
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Как се казва това лекарство за синузит?
Скрит текст:
https://www.sudafed.co.uk/products/sinus-maximum-strength-capsules#how-it-works,  болкоуспокояващо е, но  има и отпушващ ефект. След като се прибрах в БГ, веднага се консултирах с ЛЛ. Тя ми предписа лечение, че бях със сериозно възпаление, но каза да продължа да взимам и от тях.

Последна редакция: вт, 14 авг 2018, 16:50 от valha

# 662
  • Мнения: 899
Днес питах в спиди. Лекарства категорично не може да се пращат. Гледали  пратките на рентген и ако открият връщат пратката.
И мед не разрешават.
И подправки домашно пакетирани не може, чай/билки също. Може само купени от магазин в кутия, с етикет и всичко останало. Алкохол, цигари също, това ясно. Но останалото ме ядоса. Не че не може - то всичко може, ако не ти изровят кашона до дъното при изпращане. Но като ти кажат в офиса, че ако проверяващите пратките хванат нещо забранено при транспорта, конфискуват целия колет и се отказваш да рискуваш.
И с Интерлогистика сме пращали, там условията и забраните са същите.

# 663
  • Мнения: 41
Значи да започвам с отпечатване на етикети Wink "Домашна чубрица" например! Simple Smile

# 664
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Етикетите са добра идея, може всичко да пише на тях Grinning

# 665
  • гр. София
  • Мнения: 182
[Месечните вноски са ясни, но може всеки месец да внасяш допълнително пари. Поне в сайта има опция да се плаща с карта. Предполагам, че след като ми казва това, значи е коментирано на тази среща. Ще я питам.
[/quote]

Голямата ми дъщеря завърши през 2012 г. ВО във Великобритания - тя плащаше от по-ниските такси 3 400 паунда на година. Заемът й беше около 10 000 паунда. Започна работа веднага след завършването и всеки месец й удържаха вноската по кредита. Миналият месец ми каза, че е платила последната вноска. А няколко дни по-късно много щастлива ми съобщи, че са й звъннали от финансовия офис, за да й кажат, че е надплатила 1 600 паунда повече от дължимото и ще й ги върнат по сметката. Равносметката - за 6 години заемът е погасен.

# 666
  • Мнения: 1 152
По повод пратките. Последният път пратихме с portokal. Оказа се добър вариант, но за съжаление не доставят навсякъде. Пътуват всяка седмица и имат 4 депа в България и доста в Англия. За колет почти 9 кг. дъщеря ми е платила 7.4 паунда (плаща се само в Англия, независимо от посоката). Пратката пристигна до Лондон за 6 дни. Единственото неудобно е, че нямат много офиси тук, но колетът може да се прати по Еконт или друг куриер до някои от офисите им (ние направихме така). Струва ми се, че за по-малки колети е по-добър вариант, защото Спиди, Арамекс и др. имат една цена за 5-30 кг. (примерно).

# 667
  • Мнения: 13
Здравейте! Интересувам се за общежитие в Единбург представя ли се документ за ваксинациите и от кого се издава - личен лекар или някъде четох от РЗИ .От  Accommodatin-а ни пратиха имейл за ваксина против дребна шарка, която имаме.Но може би трябва документ за доказване, че е ваксинирана, за да не и поставят там разни ваксини.Които сте ползвали общежитие бихте ли ми отговорили, как стои въпросът?

# 668
  • Мнения: 8 074
РЗИ издават "Международен сертификат за имунизационно състояние" - с личния здравен картон (бебешкия) в който са вписани, копие на страницата с печат на личния лекар "Вярно с оригинала" се отива в РЗИ. Това ще го правя в понеделник, по телефона ми  казаха, че става за седмица.
В UK искат и имунизация за менингит за родените след 1995г. http://www.uofgliving.co.uk/time-to-get-vaccinated_22808

# 669
  • Русе
  • Мнения: 4 774
В UK искат и имунизация за менингит за родените след 1995г. http://www.uofgliving.co.uk/time-to-get-vaccinated_22808
Не навсякъде я изискват. На сина ми не са му изисквали и не се е ваксинирал (студент в Манчестър)

# 670
  • Mladost
  • Мнения: 137
Във връзка със списъка с лекарства да попитам има ли нещо специфично при пренасянето или пращането на лекарства?
Здравейте, да споделя и аз опит - със Спиди блокираха една пратка, защото имаше антибиотик, независимо, че беше взета в офис. След това изпращах много лекарства с Български пощи, за седмица пристига. А при всяко връщане с чекиран багаж пренасяше лекарства. За  9 месеца престой 6 гнойни ангини и една пневмония ....

# 671
  • Мнения: 899
elementaK , много благодаря за включването! Споделяш ценен практически опит по тема, която вълнува всички ни, а няма достатъчно коректна и достоверна информация.
И в Кардиф не искат имунизация за менингит.

# 672
  • Мнения: 8 074
Във връзка със списъка с лекарства да попитам има ли нещо специфично при пренасянето или пращането на лекарства?
Здравейте, да споделя и аз опит - със Спиди блокираха една пратка, защото имаше антибиотик, независимо, че беше взета в офис. След това изпращах много лекарства с Български пощи, за седмица пристига. А при всяко връщане с чекиран багаж пренасяше лекарства. За  9 месеца престой 6 гнойни ангини и една пневмония ....
Че нали там имат GP, гнойна ангина и пневмония с какво ги лекуват?!?! Аз мисля да му сложа само една опаковка с един курс антибиотик в чекирания багаж... капки за уши и някакви симптоматични за температура и гърло да си им да погледне активната съставка, че да си купи сам на място после...

# 673
  • гр. София
  • Мнения: 182
alisson, благодаря за доброто посрещане в групата! Мисля, че ми е време да се отбивам тук по-често. Малкият ще бъде в 12 клас тази година и имам нужда да опресня малко спомените си отпреди 10 години, когато изпращах каката в Англия. Ако мога да помогна с някаква информация и опит, насреща съм. Мисля, че споделеното от вас, ще ми бъде много полезно.

# 674
  • гр. София
  • Мнения: 182
peneva_a, моята дъщеря казваше, че в Англия е невъзможно да си купиш антибиотик сам, ако не ти е предписан от лекар (то и в БГ трябва да е така, но не е.... Imp)! А лекарите много рядко изписват антибиотик, по нейните думи почти никога (трябва да си много, много зле, Innocent каквото и да означава това). Това от една страна е добре, защото мисля, че тук в БГ се пият много антибиотици. Ако ползвате хомеопатични, можеш да му вземеш от тях и да му напишеш в един тефтер кое за какво е - там може да намери аптека и да си ги купува без проблем.

Общи условия

Активация на акаунт