Студенти в UK - 9

  • 100 783
  • 779
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 752
https://www.ft.com/content/807db2b0-2c42-11e8-a34a-7e7563b0b0f4
Може да съм наивна, но някак не ми звучи като нещо, което е със застрашителен обществен размер. По-скоро е наивно да се смята, че расистките настроения са изкоренени.
От сина ми не съм чула да има и намек сред колегите му за расизъм или подобно отношение.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 361
Не си спомням, но може би детето на Валентина е в този университет и ако е първи курс няма да се чувства комфортно. А и на финала на статията е написано, че студентите са предимно от елита. И аз бях чула подобни неща за университета, но приемах, че е от хубавата страна, а не като изолация на останалите.
А настроения си има. В организацията, където работи дъщеря ми се гледа много лошо на нетолерантноста, но една от колежките й си е позволила да ги пита какво смятат да правят след Брезик с малко особена интонация. Навсякъде могат да се срещнат такива личности, важното е още в началото да им се покаже, че е недопустимо.

# 92
  • Мнения: 642
Нещо не  мога да отворя линка и да прочета статията. Но скоро имаше гаф с преподавател в Ковънтри.
https://thetab.com/uk/coventry/2018/03/07/cov-lecturer-makes-off … d-bulgarians-1095

# 93
  • София
  • Мнения: 5 566
... В Bath специалността е - Integrated mechanical and electrical engineering.
Не съм запозната с инженерните специалности, но все ми се струва, че няма как една такава специалност да е по-скоро академична.
Я виж:
https://www.youtube.com/watch?v=Q8DMumbkELo
https://www.youtube.com/watch?v=nKPgGPSR1d8
Мнението на студентите е много, много важно.
Аз съм за University of Bath   Simple Smile

+ 1!


П.С. Не мога да отворя за съжаление статията на ФТ, иска ми абонамент. (Но наскоро детето на един познат беше нападното и ограбено в Лондон. Престъпниците избягали с мотор и й изкрещяли : "Това заслужаваш, бяла кучко".... Явно има засилване на расистките настроения).

# 94
  • София
  • Мнения: 4 253
Явно има засилване на расистките настроения).
Както навсякъде в Европа за съжаление, вкл. и у нас.

# 95
  • Мнения: 1 454
Здравейте, чета редовно, пиша рядко.Моето момиче завършва в Лондон, криминология.Не повлияхме на избора и.Можеше да влезе и в доста по-добри университети, ама тя си избра сама. Вече е последен семестър на третата година, пише дипломна работа+останалите изпити.Всичките и приятели от общежитието, много са, доста е социална, няма да записват магистратура веднага.Решили са да си дадат една година за размисъл и работа , естествено, после ще решават.Тази нагласа не ни е позната , тук в България, обикновенно се продължава веднага с магистратура.Дъщерята е изключително доволна от всичко до тук, университета, животът в Лондон, работата на две места, иска да е вихър и ангажименти, нон стоп.
Нищо не мога да я посъветвам вече, за три години стана възрастен човек!

# 96
  • Мнения: 59
Здравейте отново на всички от мен.Толкова много въпроси и вълнение има в мен, че понякога имам усещане, че ще се пръсна 😁 .Имам нужда от помощ относно заема.Дъщеря ми видя, че вече са достъпни формулярите за 2018/2019 и реши да се заеме.Та въпроса ми е как се попълват?На компа и после принтиш и подписваш или принтиш и пишеш на ръка?Освен номер на ЛК и на задграничен паспорт ли трябва?Акта за раждане за превод и легализация ли или нещо друго?И някакви други документи трябват ли?Извинявам се ако въпросите ми са тъпички, но наистина имам нужда от помощ.Благодаря ви предварително. 😀

# 97
  • Мнения: 20
Здравейте отново на всички от мен.Толкова много въпроси и вълнение има в мен, че понякога имам усещане, че ще се пръсна 😁 .Имам нужда от помощ относно заема.Дъщеря ми видя, че вече са достъпни формулярите за 2018/2019 и реши да се заеме.Та въпроса ми е как се попълват?На компа и после принтиш и подписваш или принтиш и пишеш на ръка?Освен номер на ЛК и на задграничен паспорт ли трябва?Акта за раждане за превод и легализация ли или нещо друго?И някакви други документи трябват ли?Извинявам се ако въпросите ми са тъпички, но наистина имам нужда от помощ.Благодаря ви предварително. 😀

И мен ме интересува този въпрос , надявам се някой да може да помогне Simple Smile

# 98
  • Мнения: 14 418
Здравейте отново на всички от мен.Толкова много въпроси и вълнение има в мен, че понякога имам усещане, че ще се пръсна 😁 .Имам нужда от помощ относно заема.Дъщеря ми видя, че вече са достъпни формулярите за 2018/2019 и реши да се заеме.Та въпроса ми е как се попълват?На компа и после принтиш и подписваш или принтиш и пишеш на ръка?Освен номер на ЛК и на задграничен паспорт ли трябва?Акта за раждане за превод и легализация ли или нещо друго?И някакви други документи трябват ли?Извинявам се ако въпросите ми са тъпички, но наистина имам нужда от помощ.Благодаря ви предварително. 😀

Не се шашкайте,на сайта на Стюден финанс -на линка подробно е описано какво точно се прави.Принтва се ,попълва се с черен химикал и се праща с пратка с проследяване-за да сме сигурни ,че ще го получат.Български пощи или ДиЕй Ел-зависи колко бйрзо искате да стигнат и с какви средства разполагате.По спомен,но е указано във формуляра,само той се изпраща .Ако те преценят изискват допълнителни документи-те сканирани,преведени и отново по пощата.Коренспонденцията от тяхна страна е бавна и са прецизни.В акаунта на Стюдент Финанс си я следете и бъдете търпеливи,ще се получат нещата.Успех!

# 99
  • Мнения: 59
Здравейте отново на всички от мен.Толкова много въпроси и вълнение има в мен, че понякога имам усещане, че ще се пръсна 😁 .Имам нужда от помощ относно заема.Дъщеря ми видя, че вече са достъпни формулярите за 2018/2019 и реши да се заеме.Та въпроса ми е как се попълват?На компа и после принтиш и подписваш или принтиш и пишеш на ръка?Освен номер на ЛК и на задграничен паспорт ли трябва?Акта за раждане за превод и легализация ли или нещо друго?И някакви други документи трябват ли?Извинявам се ако въпросите ми са тъпички, но наистина имам нужда от помощ.Благодаря ви предварително. 😀

Не се шашкайте,на сайта на Стюден финанс -на линка подробно е описано какво точно се прави.Принтва се ,попълва се с черен химикал и се праща с пратка с проследяване-за да сме сигурни ,че ще го получат.Български пощи или ДиЕй Ел-зависи колко бйрзо искате да стигнат и с какви средства разполагате.По спомен,но е указано във формуляра,само той се изпраща .Ако те преценят изискват допълнителни документи-те сканирани,преведени и отново по пощата.Коренспонденцията от тяхна страна е бавна и са прецизни.В акаунта на Стюдент Финанс си я следете и бъдете търпеливи,ще се получат нещата.Успех!

Благодаря.Цял следобяд се ровя в бг хелп, та не знам дали не ми стана по - голяма кашата в главата.Относно заверката на ЛК я прави примерно нотариус.После се носи за превод ли?В бгхелпа пешеше основно за ЛК.Ами паспорт и акт за раждане?Трябват ли заверени и преведени копия и на тях?То полезно това инфо в бг хелп ама е от 2009, та да няма промени нещо?Пак благодаря предварително.

# 100
  • Мнения: 1 998
До колкото помня, сега не могат да се регистрират в сайта. Изпращат се документите по пощата на хартиен носител.
След това на адреса който е попълнен започват да идват писмата. Съответно след одобрението идва писмо с юзер който ви изпращат и служебна парола. Тогава се регистрирате в сайта на студентско финансиране. Това  вече ще  дава възможност да следите кореспонденции и всичко останало. Не са ни искали нищо допълнително, но предполагам, че и тогава пак ще се получи писмо на хартиен носител какво още е необходимо. .


Към 15 април 2015  изпратени документи на хартиен носител

С дата 7 май са пристигнали две писма:
1. Писмо за одобрен кредит
2. Писмо, че са получили документите .

С дата 11 май е дошло писмото с потребител и служебна парола

И последното с 03 август разрешения кредит

Да са живи и здрави архивите Grinning

П.П.  Не знам как някой ще направи превод на лична карта? Акт за раждане - не сме изпращали. Помня за копие на лична карта , но не помня при личен лекар ли беше или някой в училище. Според мен е важно да има печат на заверяващият. Нотариуси мисля, че не ги заверяват. Не помня къде бях чела, че такава заверката лична карта  не правели и не сме пробвали.

Последна редакция: пн, 26 мар 2018, 17:12 от jhbd

# 101
  • Мнения: 14 418
jhbd, добре че си пазите архивите,много помагат!
Когато се създаде възможност за регистраци в сайта,тогва тя се прави и тогава стават активни линковете с необходимия документ.Няма как да се объркате кой е той.Нищо не сме пращали допълнително по първоначалното отпускане и одобревие.В последствие ако нещо искат -превод на ксерокс -копие при заклет преводач и по пощата с проследяване-това са успокоение,че пътуват поне седмица до там.Личните документи нямат нужда от превод-все пак все още сме в ЕС и  те ги четат като офицални такива.Здравни картони,актове за раждане и каквото поискат ,ще го направят чак на есен и то онлайн-децата ще се справят сами,все пак и език знаят и компютри владеят.И не четете много ,че става каша.Успех!

# 102
  • Мнения: 59
jhbd, добре че си пазите архивите,много помагат!
Когато се създаде възможност за регистраци в сайта,тогва тя се прави и тогава стават активни линковете с необходимия документ.Няма как да се объркате кой е той.Нищо не сме пращали допълнително по първоначалното отпускане и одобревие.В последствие ако нещо искат -превод на ксерокс -копие при заклет преводач и по пощата с проследяване-това са успокоение,че пътуват поне седмица до там.Личните документи нямат нужда от превод-все пак все още сме в ЕС и  те ги четат като офицални такива.Здравни картони,актове за раждане и каквото поискат ,ще го направят чак на есен и то онлайн-децата ще се справят сами,все пак и език знаят и компютри владеят.И не четете много ,че става каша.Успех!


Може и да сте прави ама за този пусти паспорт пак не разбрах дали трябва и той или само ЛК?

# 103
  • Мнения: 1 998
Може би не разбирам нещо аз.

Говоря за бъдещи студенти в Англия.

Тук в края на страницата е бутона  за започване на апликация:

https://www.gov.uk/student-finance-forms

След отговор на няколко въпроса вече сте на страницата с допълнителна информация където виждате формата за академичната 2018-2019 година. Това е PDF файл EUРR1A forma. Разпечатвате, попълвате и изпращате на посочения в края на страницата адрес. Няма как да объркате формата.
След като дойде писмото с паролите, вече може да влизате тук и да си следите заема.

https://logon.slc.co.uk/cas/login?_locale=en_GB&service=http … er%2Fhome%2Fpages

Ако греша някой да пише как е.

Ами не помня за този пусти паспорт  Laughing Мисля, че беше само личната карта. От миналата година майките на студентите да се включат Wink

# 104
  • Мнения: 642
Не сме изпращали паспорт. Само ЛК.

Общи условия

Активация на акаунт