Минималистичен начин на живот

  • 438 838
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 150
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
и аз имам много торбички в чантата.даже когато пазарувам в лили редовно им отказвам торбичките,защото не са здрави и стават само за разделно събиране на боклука.

# 151
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Много ми харесва, че супермаркета до нас се теглят нещата на касата, и не трябва да се затрупвам с малки торбички без дръжки.

# 152
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
не знам имам чувството , че колкото и да искам да се отърва от малки торбички те извират от всякъде.също много се дразня на промоции от рода на 4 сапуна за 2 лв и омотани в сума найлон все едно никой не знае да брои
това пак си е замърсяване на околната среда

# 153
  • Мнения: 5 259
Meн товa повече ме притеснявa, отколкото 30-те стотинки. Всъщност те имaт възпирaщa функция, точно зaтовa сa въведени.

https://www.youtube.com/watch?v=1qT-rOXB6NI

# 154
  • Мнения: 1 872
Ние малките торбички ги "колекционираме". Имаме куче и влизат в употреба по време на разходка. Не помня кога за последно купувах специално за него торбички.

# 155
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
аз за кучето ползвам тези ръкавици които ги оставят за взимане на хляб , а когато имам и малки торбички.в началото ползвах салфетки , но много от кучкарите им се виждаше странно, но една салфетка се разгражда по-бързо от една торбичка.в бг да си различен винаги води до коментари макар, че не виждам с какво има преча нали си почиствам след кучето за разлика от много други

# 156
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Пазарувам всеки ден по малко, буквално колкото ще се изяде вечерта и за закуска. Не обичам да има останала храна, съответно когато готвя нещо то е отново малко количество. Не ми свиди, просто храната когато не е прясно приготвена не ми е вкусна. Но по отношение на зеленчуци и вино - в къщи има в изобилие ( нямаме алкохолна зависимост, просто когато ми хареса някоя бутилка и си вземам, така стана че си имам един шкаф само с бутилки).
Относно торбичките, в колата си имам голяма чанта за пазаруване и си използвам предимно нея, разбира се ако съм я забравила си вземам, но това не е често.
Напоследък се замислям да започна да си купувам дрехи и стоки втора употреба, с идеята да допринасям за по-малко свръх потребление, но уви още само се замислям а си оставам консуматорски ориентирана.

# 157
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Пазарувам всеки ден по малко, буквално колкото ще се изяде вечерта и за закуска. Не обичам да има останала храна, съответно когато готвя нещо то е отново малко количество. Не ми свиди, просто храната когато не е прясно приготвена не ми е вкусна. Но по отношение на зеленчуци и вино - в къщи има в изобилие ( нямаме алкохолна зависимост, просто когато ми хареса някоя бутилка и си вземам, така стана че си имам един шкаф само с бутилки).
Относно торбичките, в колата си имам голяма чанта за пазаруване и си използвам предимно нея, разбира се ако съм я забравила си вземам, но това не е често.
Напоследък се замислям да започна да си купувам дрехи и стоки втора употреба, с идеята да допринасям за по-малко свръх потребление, но уви още само се замислям а си оставам консуматорски ориентирана.
за да спреш да си консуматорски ориентирана трябва да мине доста време не става от раз.аз например спрях да ходя всяка седмица в лили и така не се изкушавам да купувам козметика на промоция-пак е нещо.
плащам си сметките през изи пей и така спрях да ходя в мола и да си купувам неща от които реално нямам нужда.

# 158
  • София
  • Мнения: 5 952
Като живеех сама беше лесно, пазарувах рядко, хладилника по -често го отварях за чистене отколкото за ядене, гледах да има салата и чаша вино за вечеря , ако изобщо бях у дома вечер. Все навън или пътувах много. Никога не закусвах, щото бях все на диета ......  Уф, хубави спомени . Сега с деца не става, все готвим все пазаруваме,  все хвърлям храна.... Мразя торбичките, изобщо не разбирам защо за всяка глава лук и магданоз е нужна отделна торбичка... нося торби .. но нищо не пестим, мъжа ми пък купува по 5 торби на всяко пазаруване, та 2мата с него се компенсираме и накрая нищо не пестим, ни като пари от торби , а по - важното е  замърсявето което всеки си позволява редовно .... Fearful

ааа статистиките трърдят,  че целия цивилизован свят изхвърля годишно толкова храна, че 2пъти да се нахрани цялото човечество... пак за година ... Thinking

Последна редакция: вт, 27 мар 2018, 23:06 от Yangdze

# 159
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
а колко деца умират в африка от глад и недоумявам на капризните хора на които на ресторант все нещо не им харесва и го връщат

# 160
  • Мнения: 4 808
Пропуснах да пиша за козметиката, понеже работя в тази сфера, все ми се събират разни тестери, ами подарявам на приятелки, че да не ми се трупат вкъщи. Аз в моловете само по работа ходя, иначе много не ги обичам, най-много ММ да ме заведе на кино, ама напоследък и филмите не ми харесват, предпочитам театъра. За дрехи си имам няколко малки магазинчета, откъдето пазарувам. Иначе за обувки се чудя как някои карат с години с по едни обувки. Аз късам на поразия, ако не ги скъсам, или ще ги ожуля, или подметката ще се разцепи, повече от два сезона не съм карала с едни обувки, купувах и скъпи - същата работа. Затова сега предпочитам вече средна хубост, но поне всеки сезон са нови. Но аз си падам малко маниачка на тема обувки. А за консуматорското мислене се замислям от известно време покрай съседите. Имат четири внучета, за себе си се стискат, вечерят само по една салата, чудят се откъде да спестят, ама "купихме на внучката еди какво си, защото няма как -всички други имат..." Ей това "всички други" от дете ме е дразнило, кажат ли ми, че всички други са направили нещо, аз веднага съм готова да направя обратното.

# 161
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
това са хора комплексари няма какво да се чудиш

# 162
  • Мнения: 4 808
това са хора комплексари няма какво да се чудиш
Приятели са ми, иначе са свестни хора, но аз не го приемам това " да гладувам, ама да има за внучето, че да не се срамува от децата". Ще се срамува ако не го научиш кое е правилно.

# 163
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
ами криво разбрани неща , но децата че пораснат с разбирането, че всичко им се полага и не знам занапред как ще има задоволяват всички прищевки. иначе е ясно, че всички баби и дядовци обичат внуците си ама да се стига до такива крайности ми идва в повече.аз не бих позволила на моите родители да гладуват за да има детето ми например телефон за 500лв

# 164
  • Мнения: X
Мисля, че живеем минималистично в сравнение с масата около нас, но още се иска.
За мен минималистичното включва ползване на нещата докато работят , планирам храната и не изхвърлям храна почти никога, не купувам еднократни стоки, еко продукция от местни производители, антики и рециклиране, и най- вече в изчистения интериор с всичко подредено и прибрано.

Последна редакция: ср, 28 мар 2018, 00:06 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт