За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 60

  • 39 971
  • 744
  •   1
Отговори
# 420
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
И аз съм безмълвна, за първи път чувам такова безумие. Как може диета на АМ?? Аз бих избягала от тази лекарка с 200, ужас... направо не мога да повярвам. То заради тази умница ти е намаляла кърмата, започвай да слагаш бебето на гърда и гледай да махнеш добавката. Няма такова нещо като АМ да помогне за жълтеница, а кърмата не.
Тя и моята лекарка като я питам нещо все едно баба си питам, ама чак такива глупости не е говорила.

# 421
  • Мнения: 16 874
В интерес на истината билирубинът намаля с 60 единици за това време. Беше 180 и си задържаше на тази ст-ст 1 месец
Добре, че си запазих нощните кърмения и ми се връзваха през 2 часа.

Днес като го накърмих сутринта дадох добавка 30 мл изцедена кърма. Обаче пак имам чувството, че беше гладен.

Не издържа и 2 часа от началото на предишното кърмене.

Дега отново го храня и този път съм приготвила добавка от кърма 60 мл.

Май вече търся под вола теле, обаче много ме стреснаха с теглота и не искам да гладува. А той като цяло си е лаком и 100 мл да му добавя пак ще ги изяде!

# 422
  • Мнения: 18 512
Това, че за пръв път чувате, не значи, че не съществува. За справка, пост номер 8 -http://m.bg-mamma.com/?topic=195234 .

И аз се зачудих вчера на диетата с АМ и се разтърсих. Сега доколко е правилно да не се кърми в тези редки случаи, а да се дава АМ, не се наемам да кажа. Факт, че стойностите на билирубина са били над тези, за които се смята, че всичко е наред.

# 423
  • София
  • Мнения: 39 783
Моят син стигна до лампа, заради жълтеницата. Трябва да ровя  да видя какви са били стойностите на билирубина.
Беше изцяло на кърма.

# 424
  • Мнения: X
Когато има т.нар. "жълтеница от майчината кърма" някои педиатри препоръчват временно спиране на кърменето за намаляване на стойностите на билирубина. Но колкото лелари,толкова и мнения по въпроса. Някои подкрепят метода, друго не. Ето една статия по въпроса, тук пък казват, че не е необходимо прекратяване на кърменето https://www.namama.bg/article/kak-da-se-spravim-s-fiziologichnat … -rodeni-v-termin/ Факт е обаче, че при ver4eto е помогнал този подход, а 180 никак не е малка стойност все пак, така че може би е било основателно.

# 425
  • Мнения: 1 872
И аз съм чувала за този подход. Май има доста по-солидна медицинска логика от много по-популярното даване на глюкоза.

# 426
  • Мнения: 16 874
До колкото разбрахот прочетеното- прилага се, за да се вкарат повече калории в организма и по този начин да не се допусне обратното усвояване на билирубин.

# 427
  • Мнения: X
Здравейте,
Вчера ни изписаха от болницата, но педиатъра, с който говорих не си вдига телефона... Просто много несериозно отношение, а на бебка в епикризата пише, че трябва да приема някакви витамини до навършване на месец, защото се роди с инфекция, а след това имаше и жълтеница и изкара два часа на фототерапия. Бихте ли ни препоръчали педиатър от София, централните райони за предпочитане, но може и да е на друго място стига да си заслужава и да е сериозен, а не да се отнася с такова безхаберие.

# 428
  • Мнения: X
Ох, миличките вие.
Значи прявилно звъня по разни педиатри и ходя да се срещам с тях лично с големия тумбак.

# 429
  • Мнения: X
Да, дори вече се замислям дали да не си платя за едногодишен пакет в Щерев... То без пари явно нищо не става...

# 430
  • Мнения: 2 406
Unknown678, не знаех че си родила. Честито Flowers Hibiscus  Бъдете здрави и много щастливи.

И моята бебка имаше жълтеница. Изкара я в болницата. Казаха, че я кара малко по тежко,защото е малко като килограми бебе. Бързо се справи де,няколко пъти беше на фотолампа.

За педиатър не мога да бъда полезна. Страшно харесвам нашата(приятелка е на майка), но родих по празниците и тя беше заминала, после имаше работа и се забави с домашното посещение, което ме изнервя на макс...

# 431
  • Мнения: 6 547
Аз понякога кърмех и на 30 мин, час. Когато го усетех, че е гладен, режими не съм му правила. И пак да кажа. Нормално е по-бързо да огладнява след кърмене, отколкото след хранене с АМ. Кърмата се усвоява по-лесно и бързо, съответно бебето яде по- често. Така се увеличава и количеството. Няма по-добра помпа от бебето Wink Ако цапа памперса редовно и от двете страни, значи не остава гладно.

Нашата педиатърка е в 29-та ДКЦ в жк. Гоце Делчев. Доволна съм като цяло. Дойде и вкъщи след изписването. Отговаря ми на всички въпроси. Всеки път го преслушва, тегли, мери. Дава направления за каквото поискам. Само за кърменето не се разбрахме и спрях да й се обяснявам.

# 432
  • Мнения: 715
Аз дълго търсих педиатър, но нещо се разминахме в очакванията и отношението с повечето. Не ми се и чакаше в болничен коридор с болни пациенти и бебе, така се записахме на частно през първата година. За момента съм доволна и имам 24 часова връзка с 2ма педиатри. В пакета са 2ма лекари. И аз мислех за Щерев, но ми е далеч за бебка, а и ми казаха ( може и да не съм разбрала) , че там педиатрите не поставят ваксини. Но не съм 100 % сигрна в тази информация, тъй като беше на дни на отворените врати и  може да съм чула с половин ухо. Simple Smile

# 433
  • Мнения: 1 872
Бебо е в ПДКК (сега Поликлиника България) до Джъмбо на бул. България. Те са групова практика и имат отделна чакалня за болни и здрави. Има както ОПЛ, които слагат ваксини, така и педиатри специалисти.

Досега сме били при 5 различни лекаря и нито един не се е пробвал да дава съвети за кърменето. Доволна съм.

# 434
  • София
  • Мнения: 5 619
И аз не съм доволна от педиатърката на сина ми, обаче нямаше при коя друга.

Общи условия

Активация на акаунт