Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 48

  • 59 148
  • 746
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6 565
втората ми бременност не е безпроблемна, започнах я с много страхове и тревоги. сега си наложих да съм пълно перде - каквото има да става, ще става. забавих темпото, не ми е сега момента да правя пари и да се доказвам, започнах да си обръщам внимание и да се глезя повече с козметика, домашни козметични процедури и масажчета, приготвям си повече домашна храна и имам идеалното оправдание да не пусна прахосмукачката повече от 2 пъти в седмицата. гледам да не звъня на доктора за всяка болежка, почивам, полягам си, не вися всяка седмица на преглед, а си записвам часове веднъж месечно (не че не ми се наложи да притичвам по спешност, де). чета книги, настройвам се за бебето, пазарувам по малко, мисля за най-прекрасното име... ами да ви кажа, супер ми е така. спокойствието е най-важно.

# 226
  • Мнения: 5 468
От личен опит мога да кажа, че бременността може да бъде много хубава, ако не се притесняваме за всяко нещо. Бях много позитивна и почти за нищо не съм се тревожила. Нямах и някакви по-сериозни проблеми, така че да се притеснявам постоянно за нещо, беше неоснователно. Съвсем друго е, когато бременността е проблемна. Тогава е по-трудно да не се тревожи бременната, но и тогава доза поситивизъм е силно препоръчителна. Но не мога да си обясня защо е необходимо да се притесняваме, ако не са констатирани някакви проблеми. Тревогите водят до стрес, а стресът не е полезен за бебето. Затова дадох съвет на потребителката да бъде по-позитивна, защото е в едва 8г.с., а забелязах, че непрекъснато се притеснява за нещо. Не мога да си представя сама да си създавам стрес и напрежение, вместо да се радвам на бременността.

# 227
  • Мнения: 208
Искам само да допълня за СУЕ и CRP - по време на бременността е нормално да са завишени, дори в пъти. В семейството ми има двама души с автоимунни заболявания и имах възможността миналия месец да попитам единия лекар за стойностите - каза, че е виждал CRP при бременна 90. Естествено се е наложило лечение, но отбеляза, че като цяло високите стойности при бременност са нормална гледка. Не са повод за паника.
Тъй като всеки случай е индивидуален е добре лекарят да прецени дали е необходимо лечение, макар по-често да е само за презастраховане.

Видях по-нагоре за това, че може да идва от зъбите - най-често било от там, по-конкретно от венци, от които тече кръв. Получавало се замърсяване с бактерии от устната кухина, оттам се отразявало на CRP.

Аз пък чак сега се светнах, че не ми е изследвано CRP...

# 228
  • Мнения: 731
Аз пък нито мога да кажа, е ми е спокойна, нито неспокойна бременноста. Не мога да определя. Толкова много работа имам и разни други ангажименти, че покрай тях дори нямам време да мисля кой знае колко какво ме очаква. Когато ми кажат, че трябва да отида на преглед или изследване, отивам и така. За щастие досега нищо притеснително не е имало и може би затова съм така. Единствено детска количка търся с упоритост и се интересувам от мястото, където ще раждам. Все ще дойде време и аз да се образовам повечко. В края на март ще ходя на някакво събитие за бременни и ще видим какво ще науча Simple Smile

# 229
  • Мнения: 4 785
В началото гинеколожката ми каза да не чета в нета, ако нещо ме трвожи да питам, но само не и да чета и аз го спазвах. Изкарах бременност без притеснения. 2 или 3 пъти си позволих да чета в нета - ми аз ревах часове след това, защото беше гадна прогоза след гадна прогноза, на кой какво му се случило... ужас! Естествено, изобщо нямаше за какво да се притеснявам, оказваха се съвсем рутинни неща. Ако нещо има да го притесни човек, не е въпросът да се неглижира, а да се обсъди с АГ, не с интернет.
Отделно аз още си работя, не ми остава много време да седна и да си мисля дали ритна 10 пъти за час, както пише в нета, иначе му има нещо. Ми не - не рита по 10 пъти за час, екстра си е обаче. Понякога не рита с часове, понякога рита по 600 пъти за час. Така прави моето бебе...

# 230
  • Мнения: 13 082
Аз съм от спокойните бременни 😜 и първия път и сега. Разбира се, че ми е било притеснено понякога, но в никакъв случай не искам да се вталясвам за всяко нещо. И миналия път така изкарах, отидох да раждам с усмивка. Сега само за раждането се притеснявам малко, че вече знам какво ме чака. 😆

Весел празник, мили момичета! Бъдете здрави и щастиливи! Аз днес реших да се зарадвам сама с едни готини обувки, нямах нужда, ама като не ми става нищо друго😆😆😆

# 231
  • Мнения: 648
Момичета Честит празник ! Искам да ви попитам проблем ли е , ако в 38 седмица хемоглобина и хематокрита са под минимума?

# 232
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Хубаво е да са поне на долна граница, не много под нея, от гледна точка на евентуална кръвозагуба по време на раждането.

# 233
  • UK
  • Мнения: 1 918
Весел празник, мили момичета! Бъдете здрави и щастиливи! Аз днес реших да се зарадвам сама с едни готини обувки, нямах нужда, ама като не ми става нищо друго😆😆😆

И аз обувки си купих, по същата причина Laughing

# 234
  • Мнения: 246
Мили дами честит 8-ми март ! При бременост можете да приемате хомеопатичните Silicea 9 ch по 5 гранули един път в деня за по-добър имунитет, Gelsemium 15 ch по 5 гранули от 1 до 3 пъти на ден, срещу притесненията. Те нямат сдтранични ефекти . Има и др.възможности.              С поздрав - д.в.м.д-р Красимира Кръстева

Д-р Кръстева,

На мен гелсемиума днес много ми помогна да си върна спокойствието, защото въпреки празника деня си беше страшно напрегнат.  Изпитан е многократно. Много благодаря за споделянето.

# 235
  • Някъде там
  • Мнения: 886
За съжаление в нета всеки симптом те води към.... и аз спрях да чета, че google ти взема ъкъла!

# 236
  • Мнения: 465
Аз днес реших да се зарадвам сама с едни готини обувки, нямах нужда, ама като не ми става нищо друго😆😆😆
И аз май скоро ще инвестирам в нови обувки по същата причина 😂😂😂
Момичета, при вас кога почнаха да оттичат краката ? Аз от 2-3 дни не мога да си позная стъпалата, като копанчета са. За инфо: утре завършвам 33г.с, и в събота влизам в 34г.с.
Утре мисля да пусна една урина за утеха, но иначе всичко друго ми е ок засега.

# 237
  • Мнения: 56
Честит празник, момичета.
Аз съм едва в 11 седмица, първа бременност, но бързо осъзнах, че не е редно да се тревожа непрекъснато за всичко.
Колкото и съвети да даваме не мисля, че има как да променим мнението на когото и да е било, но се надявам да има все по-позитивни мами, спокойно бременеещи си Simple Smile

# 238
  • Мнения: 5 478
Не знам за краката, ама аз днес и вчера не мога да си намеря място... Постоянно ми опъва корема от всички страни, имам чувството, че щеше да се пръсне, ако имаше шевове... А съм едва в началото на седмия месец Close

# 239
  • Мнения: 1 969
Фортуна,
И моите крака почнаха да оттичат към 33 гс и по-зле става, едни обувки само ми стават, боли. А пръстите на ръцете са ми кебапчета... добре че навреме махнах халката.

Общи условия

Активация на акаунт