Бременна съм а бащата не ни иска

  • 28 542
  • 333
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 107
Аз имам стабилна професия и сравнително добри доходи, и смятам, че дете може да се гледа с много, много малко, и главно с любов. Много любов. Второто ми дете ползва количка и аксесоари, които са минали вече четири деца. Столче за хранене, корито, креватче от съседки. Само дето не ги ползваме - яде в мен, спи при мен, къпя я на душ, кърмя я. Разбира се, ако искаш да си изхарчиш парите има един куп глупости, за които можеш да го сториш = от стерилизатор, който така и не разбрах за какво е до козирка за къпане. Децата се хледат с любов мацки, нито пари са нужни, нито покупки. Вие може и да считате коприната за прекрасна, но на детето ви не му пука, а чака вниманието и времето ви.

# 286
  • Мнения: 7 325
ко? не.
ако не си младмеринджей не можеш да се размножаваш.  Naughty

# 287
  • Мнения: 9 196
Предопределяш бъдещето на детето си, ако го възпиташ или не, да е стойностен човек. От работническата класа има безброй хора постигнали смислен живот и от хай-лайфа има не по-малко пропаднали отрепки.

# 288
  • Мнения: 665
Добре, че се намесихме от простолюдието в темата за да покажем на вишистите, че и ние можем да гледаме деца и само за справка ще ви кажа, мъжа ми не е вишист, но това не му пречи да взима по 1500лв чисто на месец Simple Smile

# 289
  • Варна
  • Мнения: 36 611
Децата се хледат с любов мацки, нито пари са нужни, нито покупки. Вие може и да считате коприната за прекрасна, но на детето ви не му пука, а чака вниманието и времето ви.

Мечтай си.

А ако нямаше кърма? Сигурно нямаше да ти трябват пари за АМ. Любовта щеше да го нахрани? Чудо на чудесата.

А като се разболее? Таксито/колата те возят гратис до личния? В аптеката ти подаряват лекарствата? Искам и аз да живея в такъв свят.

Ако детето ти е още кърмаче не бързай с изводите. Ще поотрасне. Любовта ти няма да плаща градина, дрехи (щото ще дойде момент в който ще откаже да сложи носени дрехи, повярвай, а и най-простия парцал струва нещо), няма да плаща занимания, спорт и хобита.

За останалото, вниманието, съм съгласна.

# 290
  • София
  • Мнения: 2 673
Вече почвам да се замислям, че аз нещо не давам на детето си. Колкото и да смятам не са ми трагични сумите... Никак даже. Ам - 20лв на месец, кухня - 25лв., памперси -50лв, лекарства - има няма 5-10лв... Козметиката няма да я слагам, защото там съм се спряла на по-висок клас. Дрехи купувам нови от турски магазини и излизат много изгодно. Не надвишава 50лв на месец за дрехи, защото за тези пари купувам между 5 и 3 Комплекта. Ако тегля чертата са около 150лв на месец. Детето е на година и два месеца.

# 291
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Всеки сам преценява как да гледа детето си според възможностите които има. За всичко може да се открие по евтина алтернатива, понякога качеството не зависи само от цената. Аз лично бих държала АМ и като цяло храната за детето/бебето да бъдат подбрани, дрехите скъпи или евтини се износват, късат и цапат еднакво, памперси има и за многократна употреба, козметика може да се намери на сносни цени......
Постът на въпросната дама за адски ме възмути, на мнение съм, че точно тези деца (на работническата класа) са много по мотивирани, не малко случаи има на преуспели такива и превърнали се в много по - стойностни хора, за разлика от тези които им се подава всичко в ръцете на готово. Не симпатизирам на хора, възпитаващи децата си по този начин (въпреки финансовото им състояние) и не мисля, че работното място на родителите би предопределило съдбата им. Малко се отклонихме от темата Smiley, може би модераторите трябва вече да я заключат.
 

# 292
  • Мнения: 12 038
Дете може да се гледа и с много, и с малко пари. Но без пари съвсем не става.
Относно заниманията - има и безплатни в ОМД - танци, бойни изкуства... Има и УСШ, която също предлага безплатен спорт. Но пък трбва да се отдели време да се заведе детето, транспорт до там.

# 293
  • Мнения: 18 530
Съгласна съм, че дете се гледа и с много, и с малко. И че най-важно е желанието.

Обаче ми стана смешно, че дете може да яде цял месец кухнята за 25 лева Simple Smile Не че взимам кухня, ама моето ще оправи кухнята на едно ядене примерно и после нали 4-5 пъти за деня пак трябва да я нахраня. У нас се дават доста пари за храна, вярно че имаме и по-големи деца. Но разнообразното и правилно хранене иска много средства, няма как.

# 294
  • София
  • Мнения: 2 673
Е, как ще изяде 3 бурканчета от 190гр на едно ядене? Не знам кое му е смешното, че може да изкара дете цял месец на кухня за 25 лв? Единствено закуската приготвям вкъщи. На обяд си яде основното, следобяд десерта и вечер супата. Някой плод между храненията и това е.

# 295
  • Мнения: 18 530
Не знам, когато съм виждала порцийките, малки ми се струват. Кремчетата за десерт не бих ги дала, абе моето конкретно не може да се наяде с кухня със сигурност.

Казвам го с уговорката, че никога в живота си не съм взимала кухня. Просто виждайки колко яде моето бебе, не го виждам да се оправи с една супа и едно основно по 190 гр.

# 296
  • Мнения: 1 107
Деца от нула, почти до 10 годишни, могат спокойно да се изгледат със смешни разходи. Казвам го напълно убедено - преносване на дрехи, вещи назаем и т.н. Колко яде едно дете, айде сега. А колко храна изхвърляме? Нямало кърма, а преди 50-70 години като е нямало АМ какво? Светът не започва 21 век, да не говорим, че вие и околните може и да се впечатлявате от всичко материално, с което засипвате децата, но самото дете има нужда само от вашата много любов и много внимание. Пък, докато стане на 10, време бол и за образование, и за преквалификации, и за кариера. Всичко е до приоритети и здрав разум.

# 297
  • Мнения: 18 530
За бебета и малки деца, които са здрави, напълно е така. Но в 1 клас е достатъчно едно затруднение и следват грижи, частни занимални и други. Така че докъм 6-7 няма големи разходи, а дотогава и родителят търси варианти за повече доход и така Simple Smile

# 298
  • Мнения: 12 038
Mimimost, не се изхвърлям, пък и да искам нямам такава възможност, но като бебе синът ми ми "струваше" по 250-300лв на месец - памперси, АМ, при това антирефлуксно, пюрета (на Ганчев, по 1,50 лв.средно на ден), каша, кремчета... Млечна кухня не съм вземала никога, от 8-месечен е на домашна храна но и задължително по един плод на ден, най-често банан. Дрешки е износвал или втора употреба, но обувки задължително нови съм купувала. За куклен театър имаше бонус - като второ дете влизаше безплатно (от 7-месечен го водя), но пък плащах за мен и кака му. Детска градина - 50%= 30лв на месец, театър в градината като идва - 3,50лв, това е всеки месец, допълнителни дейности 15-20лв на месец. (Не е задължително). Лекарства - едно боледуване = 20-30лв поне.
Голямото дете е ученичка.
1. Униформа:
- 2 ризи
- 2 летни блузи
- 1 вратовръзка
- 1 суичер
- тениска за физическото (определен цвят)
- вътрешни обувки за салона
- маратонки за двора
- анцунг
2. Учебни помагала - 45лв
3. Тетрадки - 10 броя с тесни и широки редове и 10 броя на квадратчета
4. Облекла - за тетрадки, учебници, помагала, учебни тетрадки
5. Несесер
6. Моливи - черни и цветни, водни бои, лепило, ножичка флумастри, пластелин, брокчета за рисуване
7. Цветни папки - поне 15 до сега, че много се късат
8. Раница. Нашата е на Булдозер - 35 лв.
Помощ за първокласник - 250лв
Кетъринг - 2,50, отделно закуска - 1 лв или 3,50 на ден, задължително. Давам от вкъщи, но и това са пари за продуктите.
Транспортни разходи нямаме, живеем до парка и до училището и детската градина.
Логопед - 20лв на час. (Детето е с дислексия)
Спортни танци (записа се сама в училище) - 30лв на месец.
За празници в училище като 15.09, Коледа, сега за буквите - средно по 10лв.
Два пъти ги водиха на театър - 4 лв на извеждане.
Сигурно има и още. Не съм теглила чертата, но съвсем не е като за "почти без пари". А тепърва предстоят екскурзии, лагери, зелени училища. Те, разбира се, не са задължителни, но не е добре детето все да се дели, за да ни излезе по-евтино.

# 299
  • София
  • Мнения: 12 006
Вече почвам да се замислям, че аз нещо не давам на детето си. Колкото и да смятам не са ми трагични сумите... Никак даже. Ам - 20лв на месец, кухня - 25лв., памперси -50лв, лекарства - има няма 5-10лв... Козметиката няма да я слагам, защото там съм се спряла на по-висок клас. Дрехи купувам нови от турски магазини и излизат много изгодно. Не надвишава 50лв на месец за дрехи, защото за тези пари купувам между 5 и 3 Комплекта. Ако тегля чертата са около 150лв на месец. Детето е на година и два месеца.
Изникват ми някои въпроси - как цял месец кара с 3 до 5 комплекта или се перат едно по едно? АМ - 20лв. за месец - че то един буркан е толкова пари и стига за 3 дена? Памперсите също не знам как сгат 50лв.
-----------------------------
Аз имам стабилна професия и сравнително добри доходи, и смятам, че дете може да се гледа с много, много малко, и главно с любов. Много любов. Второто ми дете ползва количка и аксесоари, които са минали вече четири деца. Столче за хранене, корито, креватче от съседки. Само дето не ги ползваме - яде в мен, спи при мен, къпя я на душ, кърмя я. Разбира се, ако искаш да си изхарчиш парите има един куп глупости, за които можеш да го сториш = от стерилизатор, който така и не разбрах за какво е до козирка за къпане. Децата се хледат с любов мацки, нито пари са нужни, нито покупки. Вие може и да считате коприната за прекрасна, но на детето ви не му пука, а чака вниманието и времето ви.
Деца от нула, почти до 10 годишни, могат спокойно да се изгледат със смешни разходи. Казвам го напълно убедено - преносване на дрехи, вещи назаем и т.н. Колко яде едно дете, айде сега. А колко храна изхвърляме? Нямало кърма, а преди 50-70 години като е нямало АМ какво? Светът не започва 21 век, да не говорим, че вие и околните може и да се впечатлявате от всичко материално, с което засипвате децата, но самото дете има нужда само от вашата много любов и много внимание. Пък, докато стане на 10, време бол и за образование, и за преквалификации, и за кариера. Всичко е до приоритети и здрав разум.
По-голяма смешка ня бях чела скоро.  А, другото за което се сещам е да имаме разминавания в понятието "смешни разходи". Иннетерсно ако някоя мама няма кърма с какво да го нахрани - UHT мляко може би Laughing? Не знам преди да измислят АМ с какво са ги хранили, ама тогава не е имало и толкова алергии както сега и е било доста отдавна. А за дрехите - обличай го в кофти изкуствени материии и се наслаждавай на прежулвания и обриви после!
Или се забавляваш с останалите или нямаш дете!

Общи условия

Активация на акаунт