Смени жената 2018

  • 199 651
  • 1 938
  •   1
Отговори
# 60
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
И аз си загубих времето с тази сага. Снежа- голяма мърла..../ластици в чаши/, мръсно, гадно, натрупано с боклуци, боже как си гледа децата в този коптор и мръсотия. Завистлива   и доста ограничена.
   Вержи- с изкуствената усмивка/ дойде ми  в повече../ как се усмихва за щяло и не щяло . Дори когато правеше забележка  на гвардееца-ни в клин-ни в ръкав се  хилеше. Много са подмолни такива хора.Правят се на  много слънчеви, ама не са. За чистотата и реда- ок   -евала... Но не бих имала за приятелки -ни една от двете! Едната страшна повлекана-      другата- лицемер.

# 61
  • Мнения: 2 069
И двете семейства си имат трески за дялане, като всички. Най-лошо впечатление ми направиха твърдението, че децата са толкова нейни, колкото и на майка им, и изкуствената усмивка ( на Вергиния) и нежеланието на мъжа от другото семейство да подобри дома си.
Освен това домът на "работохолиците" най-вероятно е добре доддържан с чужда помощ.

# 62
  • Мнения: 46 516
Гледам го, обичам да разглеждам домовете на хората Simple Smile
Но не се връзвам на всичко. За мен голяма част от нещата са по сценарий.
Дори в действителност да не са точно така, заради предаването се преувеличават и подчертават.

# 63
  • Мнения: 2 192
Всъщност Снежа с простотата (елементарността) на жена, чието най-голямо постижение е да има деца, не разбираше защо Вергиния няма или не иска да има. Не я упрекваше. Разказваше своите си виждания за живота.
От друга страна Вергиния търсеше конфликт. На въпросите отговаряше с въпроси, целеше конфронтация. Тази жена, професионално успяла, защо трябваше да мачка домакинята Снежа? Има много по-деликатни начини и да заобиколи въпросите, и да насочи разговора в удобна за нея посока. Едва ли жена с нейните комуникативни умения и социален опит не би могла да го направи, ако поиска.

Прекалено режисирано всичко ми идва. Като художествена измислица с реално съществуващи герои.



# 64
  • Мнения: 618
Децата на Светлин са на почти 4 и 6 години. Така че тя говореше за малкия, защото е бил на годинка тогава  Wink

 И  в момента, в който е станала връзката между тях, веднага е станала и майка на децата.... Евала Simple Smile

# 65
  • София
  • Мнения: 15 465
Винаги съм се чудила, как лошия мъж за една жена, става перфектния съпруг за друга?Мъжете ли се променят с другата, или жените ги търпят с всичките им странности, само за да са женени?

# 66
  • Мнения: 46 516
Винаги съм се чудила, как лошия мъж за една жена, става перфектния съпруг за друга?Мъжете ли се променят с другата, или жените ги търпят с всичките им странности, само за да са женени?
По-скоро странностите за една са предимства за друга. Има една приказка - "Не е нужно да си "красив", достатъчно е да намериш същия "изрод" като теб".
Пример - мъж кариерист и жена, която предпочита баланса м/у отделните роли. Дразни я непрекъснатото му висене в офиса, командировки, работа вкъщи. Не издържа и го напуска. Той си намира кариеристка като него и всичко им е по мед и масло. Или жена, която обича да е сама, да пътува с приятелки и т.н., а с мъжа си да прекарва по-малко вреем.
Всички са доволни Simple Smile само трябва да се намерят.

Разбира се зависи от странността, има крайности, които не са за коментиране.

# 67
  • София
  • Мнения: 15 465
   За кариеристи или обичащи да пътуват е едно, тези неща не нараняват. Но как мъж побойник, психически и физически насилник в първото семейство, се жени пак, а потърпевшата жена вече изпитва ужас, дори от сянката на мъж. На такива жени се чудя, които се женят за насилници.

Също така, ето този, кариериста, казал,че не му се слуша детски плач, а жена му се надява да има свое.Ако забременее, дали няма да им рухне перфектното семейство?

# 68
  • Мнения: 46 516
Връзват се на - "тя беше ужасна, заслужаваше си го, ти си различна", наивни...

За този с плача, чухте ли го да го казва, че малко го претупах предаването. Странно ми е при положение, че толкова често децата са при тях, на 4 още има бая детски плач, пък и досега едва ли са мълчали.

# 69
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Също така, ето този, кариериста, казал,че не му се слуша детски плач,
Това наистина ли го е казал? Явно съм изтървала

# 70
  • Мнения: 2 192
Не го чух. Явно е орязано.

# 71
  • София
  • Мнения: 15 465
Също така, ето този, кариериста, казал,че не му се слуша детски плач,
Това наистина ли го е казал? Явно съм изтървала
И аз не го чух, но другата каза,че бил казал така.

# 72
  • Мнения: 46 516
А може и да е доукрасила думите му.

# 73
  • Мнения: 5 820
   Първоначално не харесах Верджи, но после я харесах. Не я харесах, защото първоначално ми се стори, че е доста високомерна и с високо самочувствие. Разбирам ги и двамата добре относно работата. Просто си обичат и двамата работата и затова работят вечерно време, за да си довършат работата за днешния ден, която е останала. Много добре възпитава доведените деца на съпруга си, че всичко трябва да бъде прибрано и те да се справят сами с обличане и обуване. И аз като нея, може да съм луда, като Верджи, но искам всичко да бъде почистено и да бъде на мястото си, като в "аптека". Да не говоря, че не мога да търпя неизмити съдове и непочистена маса. Мразя разхвърлянето и хаоса. Разбрах защо обича като свои деца, децата на съпруга си. Гледала ги е от много малки. Както видях, и децата много я обичат като тяхна втора майка.

   Снежа много ме дразнеше. Много ограничена жена е. Само тя има деца. А за мъжа й няма какво да коментирам. Просто и двамата си подхождат. Не знам тези деца как живеят в тази мръсотия. И аз помислих, че в бидона имаше вода, а то какво се оказа - зеле. Как висяха кабели навсякъде? Ами ако тези деца отидат при кабелите и започнат да ги дърпат, какво ще стане с тях? Не ми се мисли. А кухнята - ужас. Беше мръсна и под всякаква критика. Нямам думи. Не знам как може да има такива жени робини и да мислят, че всичко, което мислят и правят, е правилно!

   Браво на Верджи, че не изгуби самообладание пред обидите на тази жена Снежа. Не знам защо беше тази злоба на Снежа. Но хората са казали, глупавите хора са злобни.  Ако бях на нейно място, нямаше да се удържа, и особено ако обиждат доведените ми деца, защото съм доста темпераментна и емоционална. Ще забравя всякакво възпитание. Ако можех да се науча на такова самообладание и да не избухвам пред злобата и обидите на другите и да посрещам цялата злоба с усмивка, ще постигна много неща.Откъде ще я укорява, че досега Верджи не е родила. Какви са тези разсъждения, че жената трябва да роди до 30 години, ако не роди, това означава, че жената е егоист и просто не е жена. Снежа нямаше право да натъртва, че няма нейно дете все още. Сто пъти я попита защо няма нейно дете и дали възнамерява да има нейно дете.

# 74
  • Мнения: 15 555
От друга страна Вергиния търсеше конфликт. На въпросите отговаряше с въпроси, целеше конфронтация. Тази жена, професионално успяла, защо трябваше да мачка домакинята Снежа? Има много по-деликатни начини и да заобиколи въпросите, и да насочи разговора в удобна за нея посока. Едва ли жена с нейните комуникативни умения и социален опит не би могла да го направи, ако поиска.

Сега отново изгледах края на предаването и никъде не видях Вержиния да търси конфликт. Даже се видя как Снежка още със сядането на масата започна с критиките по Вержиния и не се спря, докато не й се направи забележа. И то два пъти. Разбирам, че не може да си представи живот без деца, обаче е хубаво да замълчи в такива моменти. И да, усмивката на Вержи си беше наистина изкуствена, но аз на нейно място примерно бих била доста по-рязка, ако някаква жена, която е съвсем далеч от моя свят ме атакува така директно и то по болна за мен тема.
В крайна сметка от Вержиния видях само, че се опита да оправи отношенията между Снежа и мъжа й, като му показа как трябва един мъж да показва на жена си, че я цени и уважава. Не видях нищо лошо в нейните действия, докато беше в чуждата къща. Докато Снежа постоянно се чудеше каква глупост да измисли, като това да научи децата да разхвърлят, когато си играят. И то, след като родителите им с години ги възпитават, че след игра играчките трябва да се прибират, за да е чисто и подредено. Сякаш се дразнеше от начина на живот на Вержи и тенденциозно искаше да навреди по някакъв начин.

Общи условия

Активация на акаунт