НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене част, 121

  • 128 568
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
На мен ментата и шипковия чай ми харесват и студени, а имат и специфичен вкус и нямат нужда от подслаждане.

# 691
  • Мнения: 12 993
Заради метаболитните истории трупам много гадно само на определени места, имам бучки напарво от мазнини неравномерно разпределени. А се боря с всички сили. Не е като здрав човек, да потича, да поограничи манджага и да е топ. Като си прецакаш само здравето, става като качване по ескалатор, който върви надолу.
Та аз корем и изобщо в горната част съм много добре, с дрехи и надолу бива, но краката на голо....
Да сме живи и здрави няма се годяваме тепърва я😂🤣

Аз ям от 81% нагоре и наситина по 2 квадратчета, минава ми крастата.

# 692
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
И аз съм така с черния шоколад - не мога да ям по много, но виж заквасена сметана с ягоди ... ох!

Жаклин, важното е да сме здрави. Перфектни хора няма, а ти изглеждаш наистина чудесно.

# 693
  • Мнения: 22 452
Жаки, аз пък нямам проблем с крака, но виж коремната област, зле. Което е и най-опасно, да се трупат мазнини около черния дроб.
Свалих талията на 80см най-сетне, което е максимума по всички норми, но това не е определящо все пак и продължавам нататък.
Аз с безкрайни диети не съм се тормозила никога, до 25г нямах никакъв проблем с теглото. След 2то раждане нещата тръгнаха рязко надолу обаче.

# 694
  • София
  • Мнения: 2 995
Не разбирам защо НВ-ВМХ темата се е обърнала на Дюкан vs. Узунов, като трите режима нямат много общо.
Спазвайте основните изисквания без ограничаване на калориЙ, не комбинирайте млечни с месни в едно хранене и всичко ще е наред.

# 695
  • Мнения: 79
Здравейте момичета,
започнах да чета темата от ново и за режима като цяло от интернет. Както казах скоро нова съм и още се уча, за това се надявам на помощ и съвети от ваша страна. Направих си профил във фитнес пал и след като въведох мерките и едно примерно меню за днес, като обяда и донесен от вкъщи а вечерята е хипотетична излезна това като резултат. Гледам, че калориите са по-ниски а мазнините и протеините високи, а уж всички храни са режимни Frowning. бъркам нещо накъде и за това ви моля за помощ. Приемам съвети за корекции. Благодаря предварително Flowers Rose



# 696
  • Мнения: 6 328
Защо си заложила Въглехидрати 150 гр? Simple Smile)))))
Пробвай да ги наместиш на около 50 гр, протеините вдигни около 100 гр, виж какво остава за мазнините...
(По мои сметки, на тези калории, мазнините ще ти се наместят на 67 грама.)
Придържай се ориентировъчно. После ще видиш кое как действа, как се чувстваш добре и можеш отново да коригираш.

Регулирането на стойностите на макросите (Въгл./Мазнини/Протеини) става през тези менюта:
Скрит текст:



Последна редакция: пт, 08 юни 2018, 12:21 от Barbabeau

# 697
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не разбирам защо НВ-ВМХ темата се е обърнала на Дюкан vs. Узунов, като трите режима нямат много общо.
Спазвайте основните изисквания без ограничаване на калориЙ, не комбинирайте млечни с месни в едно хранене и всичко ще е наред.

При мен точно това е проблема, ако смеся млечни с месо, се подувам и качвам, ако са отделно - нямам проблем. Ама и млечните не са на корем, за добавка само. Е, тиквички с кисело мляко или яйца по панагюрски ям, но по-рядко.

# 698
  • Мнения: 79


Регулирането на стойностите на макросите (Въгл./Мазнини/Протеини) става през тези менюта:
Скрит текст:




Благодаря, тъкмо се чудих, че нещо не е както трябва, ама не знаех от къде да ги коригирам.

# 699
  • София
  • Мнения: 2 995
Гуфи, увеличи размера на пържолата - 100 грама са твърде малко, вдигни зехтина в салатата - виждам, че е 5 грама на близо половин  килограм зеленчук, и всичко ще се намести Hands Plus1

# 700
  • Мнения: 3
Режим на Атанас Узунов

Здравейте, преди да се поставя на режим, диета, начин на хранене и т.н проверявам и  искам да събера информация за хора, които вече са спазвали или спазват режима. От толкова много диети, имена, модели на отслабване човек се обърква. Пробвала съм - разделно хранене, 90-дневна, Ваня Червенкова и т.н, но ефекта йо-йо е абсолютно същия. От няколко дни съм на този режим сега ще видя какво ще се получи.

Някой с нещо интересно?

# 701
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 300

 Може ли и аз да се включа в тази тема?
Търся си режим на хранене, за да смъкна поне 20 килца! Този ми харесва, още повече, че и щерката е на него и има резултат! Имам два проблема:
Първо, че съм на едни години след 60 и малко спирането \ примерно на тестено \ ще ми е трудно.
Второ - не обичам млечни продукти и плодове, но си харесвам чашката ракийка всяка вечер.
И може би като допълнение - наблягам на ориз и картофи като основни ястия. Иначе съм си месарка и с това няма да имам проблем.
А, още нещо - отглеждам внучката си, която е на 11 и също е с наднормено тегло. Та това, което ще готвя за мен по режима дали ще е подходящо и за нея newsm78

# 702
  • Мнения: X
Здравейте, преди да се поставя на режим, диета, начин на хранене и т.н проверявам и  искам да събера информация за хора, които вече са спазвали или спазват режима. От толкова много диети, имена, модели на отслабване човек се обърква. Пробвала съм - разделно хранене, 90-дневна, Ваня Червенкова и т.н, но ефекта йо-йо е абсолютно същия. От няколко дни съм на този режим сега ще видя какво ще се получи.

Някой с нещо интересно?
Която и диета/режим да подхванеш, спреш ли и върнеш ли се към предишното си хранене, и кг ще се върнат.
За да няма йо-йо ефект, човек трябва да си избере доживотен начин на хранене.Само така ще остане слаб....
Една диета действа, докато се спазва.Спре ли се, спира да действа и кг се връщат.
Та, решението е избор на доживотна диета.


 Може ли и аз да се включа в тази тема?
Търся си режим на хранене, за да смъкна поне 20 килца! Този ми харесва, още повече, че и щерката е на него и има резултат! Имам два проблема:
Първо, че съм на едни години след 60 и малко спирането \ примерно на тестено \ ще ми е трудно.
Второ - не обичам млечни продукти и плодове, но си харесвам чашката ракийка всяка вечер.
И може би като допълнение - наблягам на ориз и картофи като основни ястия. Иначе съм си месарка и с това няма да имам проблем.
А, още нещо - отглеждам внучката си, която е на 11 и също е с наднормено тегло. Та това, което ще готвя за мен по режима дали ще е подходящо и за нея newsm78
За теб писах в другата тема.
Да, подходяща е за всякакви хора.
Ако ставаше дума за мое дете, би се хранило като мен, като може би не бих махнала на 100% картофите, бобови по 1-2 пъти в месеца и плодовете за нея.
От тесто, зърнени , захар никой няма нужда и няма да умре без тях.


# 703
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Режим на Атанас Узунов

Здравейте, преди да се поставя на режим, диета, начин на хранене и т.н проверявам и  искам да събера информация за хора, които вече са спазвали или спазват режима. От толкова много диети, имена, модели на отслабване човек се обърква. Пробвала съм - разделно хранене, 90-дневна, Ваня Червенкова и т.н, но ефекта йо-йо е абсолютно същия. От няколко дни съм на този режим сега ще видя какво ще се получи.

Някой с нещо интересно?

Няма такова нещо като Режим на Атанас Узунов. Има режим, който се нарича НВ-ВМХ. Моят съвет е да прочетеш и осмислиш написаното на първа страница. Режимът търпи вариации според личните цели и поносимости. Атанас Узунов е просто един от многото, които спазват режима, това не означава, че трябва да се спазва точно по начина, подходящ за неговия организъм. Важното е да намериш твоят начин и всичко става лесно нататък. Интересни работи има много, ако ти се чете, започни от старите теми, от 50-та например. Има страшно много информация и примерни менюта. Успех!
Янче, млечни и плодове спокойно можеш да пропуснеш. Тестените можеш да си правиш с режимни брашна, има много рецепти в нета. Моите деца са на 12 и 2 години, хранят се като мен, не съм им изключила картофи, ориз и бобови. Смятам, че захар, пшеница и производните им са вредни, не виждам до какви липси може да доведе изключването им. Успех и на теб.

# 704
  • София
  • Мнения: 346
Здравейте,
Момичета много обичам козе сирене/смес с манго и чедър с боровинки. Някой да е срещал някъде как се правят и колко въглехидрати имат, че не успях да намеря. Аз ги купувам насипни и няма инфо на опаковките

Общи условия

Активация на акаунт