Приети сме в детската градина!

  • 2 394
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Да се похваля - изнесени са списъците, там сме.  Grinning

Детска градина "Незабравка", Варна. Ако някой има отзиви за учителките, ще се радвам да ги прочета тук, за съжаление запомних името само на едната учителка - Стойчева...  Confused

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Ама как Стойчева? Shocked Нашата едната е Стойчева, другата е Радева ама нали до края до 4та група ги водят? Да не съм изостанала с материала?! Ужас, дано са две с еднакви имена.
Ох, честито! Само хубави неща да се случват и никакви отсъствия по болест!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Ама как Стойчева? Shocked Нашата едната е Стойчева, другата е Радева ама нали до края до 4та група ги водят? Да не съм изостанала с материала?! Ужас, дано са две с еднакви имена.
Ох, честито! Само хубави неща да се случват и никакви отсъствия по болест!

Леле, Флаш, не ме стряскай с това опулено човече!  Simple Smile Първо то ми се наби в очи, изплаших се.... Tired

Мерси за пожеланията, живот и здраве ще тръгнем наесен, ще се засичаме.  Grinning

# 3
  • Варна
  • Мнения: 6 873
 LaughingИзвинявай. Ама щото Сиси си ги харесва и при мисълта за смяна на учителките наистина се  Shocked. Аз ще питам в четвъртък де, за всеки случай.
Три групи първолачета ли ще са, както бяха обявили? По колко деца са приети в група? Скоро предполагам ще ви направят обща родителска среща и там хем ще се запознаете с госпожите, хем ще ви обяснят 'правилата на играта'. Има и срок за записване ...аз като някоя свекърва май Laughing, хайде приятна почивка утре!

# 4
  • Мнения: 3 042
Честито!  Grinning
И ние сме приети, нашата група е от 26 деца, а имената на учителките не са изнесени.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Мерси, мерси!  Simple Smile

Вече пътвърдих при директорката, че ще ходим на градина, родителската среща е насрочена за 31,05, там щели да ни кажат всичко.....как ли ще стане, като са 3 групи с по 28 деца #Crazy  Ще се довлачим около 80 родителя...  ooooh!

Флаш, в четвъртък вземи та виж на 1-а група кои са учителките.  Laughing

# 6
  • Мнения: 712
Това си е събитие, достойно за поздравление. В София е направо трагично положението в някои квартали. Чака се от раждането.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Честито!
Наистина си е повод за поздравления и радост

# 8
  • Мнения: 607
Честито Simple Smile

# 9
  • Мнения: 127
Браво, Киса! Дано Вики се чувства добре там! Да е здрава и да ходи с удоволствие на градина! Късмет!

# 10
  • Мнения: 14 133
И ние също- голямо събитие.В Русе също не достигат местата в градините.

# 11
  • Мнения: 1 425
Честито и от мен мила! Hug  bouquet
Госпожите наистина са до четвърта група не се притеснявайте,а Стойчева има две.Успех Ви пожелавам и дано да сте доволни от госпожите,то още на родителската среща ще си проличи.Е,значи ще се виждаме с Вики-много се радвам.На 30 май ще имаме голямо тържество в двора на градината по случай 1 юни, можеш да доведеш малката да има хубави първи впечатления от градината! Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Браво, Киса! Дано Вики се чувства добре там! Да е здрава и да ходи с удоволствие на градина! Късмет!

Мерси, мерси, а вие почвайте яслата! Отново...  Wink
Честито и от мен мила! Hug  bouquet
Госпожите наистина са до четвърта група не се притеснявайте,а Стойчева има две.Успех Ви пожелавам и дано да сте доволни от госпожите,то още на родителската среща ще си проличи.Е,значи ще се виждаме с Вики-много се радвам.На 30 май ще имаме голямо тържество в двора на градината по случай 1 юни, можеш да доведеш малката да има хубави първи впечатления от градината! Peace

Благодаря ти, дано като ни дойде времето, смяната на яслата с градина да не ни се отрази зле... От това най-вече се притеснявам...добре, че в нейната група ще има няколко деца от ясленската й група...

Това тържество на 30 май в колко часът ще е и допускат ли външни хора?  newsm78

Иначе родителската среща е за 31,05....

# 13
  • Мнения: 544
Честито ви  bouquet
И аз съм много щастлива моят син е приет в Мечо Пух Grinning в 15дневен срок родителят трябва да потвърди желанието си.

# 14
  • Мнения: 1 425
Тържеството е от 16.30ч. и претполагам че ще пускат външни хора ,защото ще е на двора.Това че ще има деца от ясленската група е много хубаво.Ние нямахме този късмет -единствено Саша е в наща градина но е в другата първа група. Hug

# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Честито ви  bouquet
И аз съм много щастлива моят син е приет в Мечо Пух Grinning в 15дневен срок родителят трябва да потвърди желанието си.

Честито и на вас!  Grinning А къде беше Мечо Пух, че не се сещам?  newsm78


Тържеството е от 16.30ч. и претполагам че ще пускат външни хора ,защото ще е на двора.Това че ще има деца от ясленската група е много хубаво.Ние нямахме този късмет -единствено Саша е в наща градина но е в другата първа група. Hug

ОК, дано се получи да дойдем да ви видим.

# 16
  • Мнения: 544
в Чайка до матем.гимназия

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 790
в Чайка до матем.гимназия

Ясно.

# 18
  • Мнения: 672
Честито ви  bouquet
И аз съм много щастлива моят син е приет в Мечо Пух Grinning в 15дневен срок родителят трябва да потвърди желанието си.
И моят син е приет там, но аз не съм много доволна. Вчера надникнах в стаите и не останах очарована. Май няма да потвърдя Embarassed.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Честито ви  bouquet
И аз съм много щастлива моят син е приет в Мечо Пух Grinning в 15дневен срок родителят трябва да потвърди желанието си.
И моят син е приет там, но аз не съм много доволна. Вчера надникнах в стаите и не останах очарована. Май няма да потвърдя Embarassed.

Уф, помислих, че говориш за нашата градина и се притесних.  Embarassed

Диемма, сигурно и на друго място си подала молба? Аз, впрочем, също, но даже не ходих да проверя дали сме приети и там.... Blush ще взема да проверя, че бяхме с не много близък номер.

# 20
  • Мнения: 672
Преди малко проверих и в Калина Малина- приети сме Simple Smile
Киса, честито и дано децата да попаднат на добри учители!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Преди малко проверих и в Калина Малина- приети сме Simple Smile
Киса, честито и дано децата да попаднат на добри учители!

Тази Калина пък къде е?  newsm78

Аз подадох в още една квартална, Карамфилче, но тя ни е по-неудобна.

# 22
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
И ние сме приети в Звездичка Grinning Има ли някой друг за там? Трябва ли да потвърдя записването преди родителската среща?
Калина Малина е в Чайка.

# 23
  • Мнения: 1 708
Ние сме в Звездичка при Аврамова и Мардирозова.
Дъщеря ми завърши вчера градината при същите госпожи и сега малкия ще е там!

# 24
  • Мнения: 544
Аз също съм подала молба в Калина Малина,но така и не отидох да проверя.Ами ако и там сме приети/освен в Мечо Пух?/ коя да избера? newsm78

# 25
  • Мнения: 672
Ети, тази година директорките на градините в квартала май не са се събирали при разпределението на децата по градините. Едни и същи имена има и в трите градини. Направи ми впечатление, че тази година приемът е доста по-голям ( 260 деца общо за квартала ).
Аз лично бих избрала Калина Малина, т.к. базата е далеч по-добра от тази на Мечо Пух. Казват , че д-рката била свясна.

Има ли някой, който ще бъде в оздравителната градина в Чайка?

# 26
  • Мнения: 672
Ние сме в Звездичка при Аврамова и Мардирозова.
Дъщеря ми завърши вчера градината при същите госпожи и сега малкия ще е там!
Честито и на вас! Е голям късмет! Хубаво се е получило.

# 27
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Ние сме в Звездичка при Аврамова и Мардирозова.
Дъщеря ми завърши вчера градината при същите госпожи и сега малкия ще е там!
Е, така е най добре Laughing
Днес видях ,че ние ще сме при Георгиева и Илиева.

# 28
  • Мнения: 306
Ние сме в Звездичка при Аврамова и Мардирозова.
Дъщеря ми завърши вчера градината при същите госпожи и сега малкия ще е там!

хей хей, и ние сме там, при същите госпожи  Laughing
как са; ще разкажеш ли
смятаме да пускаме Мая чак в края на август, началото на септември, че отдавна си чака "лятната ваканция" по баби и дядовци, а и яслата напоследък й идва нанагорно  Grinning

# 29
  • Мнения: 544
големият беше в групата на Илиева-страхотна госпожа и човек и педагог! Simple Smile

# 30
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Честито Hug

# 31
  • Мнения: 1 708
Ние сме в Звездичка при Аврамова и Мардирозова.
Дъщеря ми завърши вчера градината при същите госпожи и сега малкия ще е там!

хей хей, и ние сме там, при същите госпожи  Laughing
как са; ще разкажеш ли
смятаме да пускаме Мая чак в края на август, началото на септември, че отдавна си чака "лятната ваканция" по баби и дядовци, а и яслата напоследък й идва нанагорно  Grinning



Ами да ти кажа аз съм доволна.Както всеки човек и те си имат недостатъци.
Градината не почива лятото и тази година за пръв път почива юли и август за основен ремонт.
Ще се радвам да се запознаеме!

# 32
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Вчера имаше родителска среща, показаха ни групата.... честно казано, съм малко разочарована... newsm78

Толкова хвалебствени думи чух по адрес на градината, нито един отрицателен отзив.... дали първото впечатление е подвеждащо, не знам?  Thinking

Моля Флаш и берина да си кажат тежката дума.  Praynig

# 33
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Вчера имаше родителска среща, показаха ни групата.... честно казано, съм малко разочарована... newsm78

Толкова хвалебствени думи чух по адрес на градината, нито един отрицателен отзив.... дали първото впечатление е подвеждащо, не знам?  Thinking

Моля Флаш и берина да си кажат тежката дума.  Praynig

 Simple SmileВръщаш ме точно 2 години назад, честна дума. Аз също се почувствах разочарована когато след родителската влязохме в стаите. Стори ми се някак голо, мизерно и неуютно. Трябваше да те предупредя. Ако утре отидеш и влезеш в която и да е от стаите в които има деца, впечатлението  ще бъде различно. Играчките,книжките, картинките и въобще  присъствието на децата правят помещението уютно и обитаемо, а в момента стаите са изчистени и изпразнени след 4та група. Ако си очаквала лукс , няма де. В нашата група сервизното помещение все още не е много добро, но няма как да го ремонтираме. Но е чисто, няма миризми и петна от белина по дрехите. Между другото тези дни пак закъснях, лелята миеше с дезинфектант след  като  децата си бяха тръгнали, моето беше в сборната в салона.
На въпроса ти - ще ми се да те успокоя ама се надявам наесен или там когато я пуснеш, сама да се убедиш, че си направила добър избор. Simple Smile  Това всичко ако си разочарована от базата най-общо.. ако е от госпожите, там не знам. Rolling Eyes

# 34
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Мерси за бързия отговор - ще спя спокойно.  Simple Smile

Да, помещенията ми се видяха мизернички... макар че Вики бързо се ориентира в обстановката и докато другите родители ходиха и оглеждаха, тя се курдиса на една масичка с моливчета и започна да рисува, едвам я измъкнах.  ooooh!

За госпожите все още не знам нищо, освен имената - Стойчева и Димитрова, и двете не са първа младост.... Tired

Просто днес с една майка коментирахме вчерашната среща, тя понеже ще е в друга група, та били им казали, че покривът течал; имало наводнение в групата, 30 см вода.... искали им вече пари за нови матраци, за плочки в сервизното помещение и още куп финансови глупости. Това така ли е? Thinking

# 35
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Вие за пари не говорихте ли? Ние също още на тази род. среща говорихме за нужди и пари за да използваме лятото и есента каквото може да е напшравено.
Значи при нас как е. Госпожите казват от какво има належаща нужда която градината не може да осигури и финансира. От там нататък решаваме какво и дали да направим, калкулира се и се предлага по колко пари да съберем. Приема  се и се събират от  касиера. После всичко се оформя като дарение. По около 50 лева за година се падат при нас на дете, като в тези пари влизат освен ремонтите и купуването на учебните тетрадки и всякакви канцеларски и дидактични м-ли, минералната вода, подаръчета за децата за Коледа, големи играчки за децата по принцип и т.н. Отделни за хартия и почистващи м-ли събираме по левче на месец.
Не знам в другите групи как е, ние решихме така да бъде при нас.

# 36
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Градината не почива лятото и тази година за пръв път почива юли и август за основен ремонт.
Ще се радвам да се запознаеме!
Нали още не е сигурно ,дали ще затвори градината? Поне аз така разбрах. Confused
А не ви ли притеснява бройката деца?! Списъците стартират от 35! деца Shocked. Учителката каза,че очакват септември да станат и 50 Shocked Къде ще ги съберат?! В стаята има само 30 легла Thinking Ами болестите?! newsm78

# 37
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Milena, къде  са по 36 деца? 50 в еднагрупа? - това е несериозно...
При нас бяха 28, леглата са достатъчно.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Milena, къде  са по 36 деца? 50 в еднагрупа? - това е несериозно...
При нас бяха 28, леглата са достатъчно.

Флаш, в момента реално в групата на дъщеря ти колко деца има?

Защото и тази година са по 28, има 3 групи.

Аз не съм броила леглата в нашата група, но майката, с която снощи дълго говорехме на тема "градини", каза, че в тяхната група имало само 26. И на въпроса къде отиват 2-те деца - ами, не се било случвало такова нещо, все някой отсъствал...несериозна работа.

# 39
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Milena, къде  са по 36 деца? 50 в еднагрупа? - това е несериозно...
При нас бяха 28, леглата са достатъчно.
Ами в Звездичка Cry  Леглата са 28 + 2 в стаята за игра. Останалите ги пращали да спят по други групи,но имали проблем като има карантина Shocked Shocked Други години списъка стартира от 26 деца и постепенно става 35. Сега са решили да запишат направо 35 ,но пък се появяват и още и още. Незнам ,това ме притеснява много ,но не сме приети другаде Confused
Питам се това ХЕИ как го разрешава?!

# 40
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Е, те се оляха, как така по 30-35 деца в една група?!  Shocked

Стаите са толкова малки, ще се гъчкат и прескачат, баси.  #Cussing out

# 41
  • Мнения: 544
във филияла на Звездичка/до св.Петка/имаше 10 падащи легла,останалите деца спяха на походни Close Confused #Crazy.По списък децата бяха 35,но в най-лошия случай се засичаха към 30 Crazy
Нямаше спално помещение,в една и съща стая се яде,играе,спи Close

# 42
  • Мнения: 1 425
Здравейте,извинявайте че чак сега се включвам ,но малко ни нямаше в града.
Киса,значи в нашата група така стоят нещата.Още на първата среща говорихме и се разбрахме какво ще се сменя и какво ще се купува.Естествено е да не ти се стори много приветливо,в първия момент,като се има предвид че в тази група 4г са вилняли деца и сега изведнъж се поизпразва.Но както е казала Флаш като се напълни с деца и играчки ,а също може да се наложи да смените туй онуй.В нашата група сменихме балатума изцяло,купихме нов килим и пътички,боядисъхме шкавчетата и стените в шарени цветове,купихме чаршафчета ,след това всеки донесе по някоя играчка или от тези дето се лепят по стените/гумените/ и в момента групата ни вече изглежда по добре.
А що се отнася до бройката  в началото казаха ,че ще са 28 деца по списък,но в момента са 32 и някои деца ги свалят в долната 2група да спят там,защото леглата са 26.

Дано само от госпожите да сте доволни ,че там вече проблема е по-голям/ако не сте доволни/  bouquet

# 43
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Берина, мерси за разясненията.

А ти нещо чувала ли си за бъдещите ни госпожи - Стойчева и Димитрова?

За Стойчева казват, че й оставала 1 год. до пенсионирането.... искаше ми се да бяха по-младички...

Но вече няма връщане назад... Даже и не разбрах дали бяхме приети в другата детска градина, където също подадох док-тите, че ни се пада малко по-далечко.

Както и да е... важното е на Вики да й хареса и да се чувства добре там.

Оф...само притеснения.... Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 1 425
Не се притеснявай Киса, ще свикне малката като се запознае с новите си приятелчета.А за вашите госпожи не съм чувала нищо за съжаление.Нищо че едната е възрастна,поне има доста опит.И нашите госпожи едната е по-възрастна другата е млада ,но и двете са супер.Дано и вие имате нашия късмет.Пиши после за впечатления. Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт