Приети сме в детската градина!

  • 2 400
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Честито Hug

# 31
  • Мнения: 1 708
Ние сме в Звездичка при Аврамова и Мардирозова.
Дъщеря ми завърши вчера градината при същите госпожи и сега малкия ще е там!

хей хей, и ние сме там, при същите госпожи  Laughing
как са; ще разкажеш ли
смятаме да пускаме Мая чак в края на август, началото на септември, че отдавна си чака "лятната ваканция" по баби и дядовци, а и яслата напоследък й идва нанагорно  Grinning



Ами да ти кажа аз съм доволна.Както всеки човек и те си имат недостатъци.
Градината не почива лятото и тази година за пръв път почива юли и август за основен ремонт.
Ще се радвам да се запознаеме!

# 32
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Вчера имаше родителска среща, показаха ни групата.... честно казано, съм малко разочарована... newsm78

Толкова хвалебствени думи чух по адрес на градината, нито един отрицателен отзив.... дали първото впечатление е подвеждащо, не знам?  Thinking

Моля Флаш и берина да си кажат тежката дума.  Praynig

# 33
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Вчера имаше родителска среща, показаха ни групата.... честно казано, съм малко разочарована... newsm78

Толкова хвалебствени думи чух по адрес на градината, нито един отрицателен отзив.... дали първото впечатление е подвеждащо, не знам?  Thinking

Моля Флаш и берина да си кажат тежката дума.  Praynig

 Simple SmileВръщаш ме точно 2 години назад, честна дума. Аз също се почувствах разочарована когато след родителската влязохме в стаите. Стори ми се някак голо, мизерно и неуютно. Трябваше да те предупредя. Ако утре отидеш и влезеш в която и да е от стаите в които има деца, впечатлението  ще бъде различно. Играчките,книжките, картинките и въобще  присъствието на децата правят помещението уютно и обитаемо, а в момента стаите са изчистени и изпразнени след 4та група. Ако си очаквала лукс , няма де. В нашата група сервизното помещение все още не е много добро, но няма как да го ремонтираме. Но е чисто, няма миризми и петна от белина по дрехите. Между другото тези дни пак закъснях, лелята миеше с дезинфектант след  като  децата си бяха тръгнали, моето беше в сборната в салона.
На въпроса ти - ще ми се да те успокоя ама се надявам наесен или там когато я пуснеш, сама да се убедиш, че си направила добър избор. Simple Smile  Това всичко ако си разочарована от базата най-общо.. ако е от госпожите, там не знам. Rolling Eyes

# 34
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Мерси за бързия отговор - ще спя спокойно.  Simple Smile

Да, помещенията ми се видяха мизернички... макар че Вики бързо се ориентира в обстановката и докато другите родители ходиха и оглеждаха, тя се курдиса на една масичка с моливчета и започна да рисува, едвам я измъкнах.  ooooh!

За госпожите все още не знам нищо, освен имената - Стойчева и Димитрова, и двете не са първа младост.... Tired

Просто днес с една майка коментирахме вчерашната среща, тя понеже ще е в друга група, та били им казали, че покривът течал; имало наводнение в групата, 30 см вода.... искали им вече пари за нови матраци, за плочки в сервизното помещение и още куп финансови глупости. Това така ли е? Thinking

# 35
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Вие за пари не говорихте ли? Ние също още на тази род. среща говорихме за нужди и пари за да използваме лятото и есента каквото може да е напшравено.
Значи при нас как е. Госпожите казват от какво има належаща нужда която градината не може да осигури и финансира. От там нататък решаваме какво и дали да направим, калкулира се и се предлага по колко пари да съберем. Приема  се и се събират от  касиера. После всичко се оформя като дарение. По около 50 лева за година се падат при нас на дете, като в тези пари влизат освен ремонтите и купуването на учебните тетрадки и всякакви канцеларски и дидактични м-ли, минералната вода, подаръчета за децата за Коледа, големи играчки за децата по принцип и т.н. Отделни за хартия и почистващи м-ли събираме по левче на месец.
Не знам в другите групи как е, ние решихме така да бъде при нас.

# 36
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Градината не почива лятото и тази година за пръв път почива юли и август за основен ремонт.
Ще се радвам да се запознаеме!
Нали още не е сигурно ,дали ще затвори градината? Поне аз така разбрах. Confused
А не ви ли притеснява бройката деца?! Списъците стартират от 35! деца Shocked. Учителката каза,че очакват септември да станат и 50 Shocked Къде ще ги съберат?! В стаята има само 30 легла Thinking Ами болестите?! newsm78

# 37
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Milena, къде  са по 36 деца? 50 в еднагрупа? - това е несериозно...
При нас бяха 28, леглата са достатъчно.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Milena, къде  са по 36 деца? 50 в еднагрупа? - това е несериозно...
При нас бяха 28, леглата са достатъчно.

Флаш, в момента реално в групата на дъщеря ти колко деца има?

Защото и тази година са по 28, има 3 групи.

Аз не съм броила леглата в нашата група, но майката, с която снощи дълго говорехме на тема "градини", каза, че в тяхната група имало само 26. И на въпроса къде отиват 2-те деца - ами, не се било случвало такова нещо, все някой отсъствал...несериозна работа.

# 39
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Milena, къде  са по 36 деца? 50 в еднагрупа? - това е несериозно...
При нас бяха 28, леглата са достатъчно.
Ами в Звездичка Cry  Леглата са 28 + 2 в стаята за игра. Останалите ги пращали да спят по други групи,но имали проблем като има карантина Shocked Shocked Други години списъка стартира от 26 деца и постепенно става 35. Сега са решили да запишат направо 35 ,но пък се появяват и още и още. Незнам ,това ме притеснява много ,но не сме приети другаде Confused
Питам се това ХЕИ как го разрешава?!

# 40
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Е, те се оляха, как така по 30-35 деца в една група?!  Shocked

Стаите са толкова малки, ще се гъчкат и прескачат, баси.  #Cussing out

# 41
  • Мнения: 544
във филияла на Звездичка/до св.Петка/имаше 10 падащи легла,останалите деца спяха на походни Close Confused #Crazy.По списък децата бяха 35,но в най-лошия случай се засичаха към 30 Crazy
Нямаше спално помещение,в една и съща стая се яде,играе,спи Close

# 42
  • Мнения: 1 425
Здравейте,извинявайте че чак сега се включвам ,но малко ни нямаше в града.
Киса,значи в нашата група така стоят нещата.Още на първата среща говорихме и се разбрахме какво ще се сменя и какво ще се купува.Естествено е да не ти се стори много приветливо,в първия момент,като се има предвид че в тази група 4г са вилняли деца и сега изведнъж се поизпразва.Но както е казала Флаш като се напълни с деца и играчки ,а също може да се наложи да смените туй онуй.В нашата група сменихме балатума изцяло,купихме нов килим и пътички,боядисъхме шкавчетата и стените в шарени цветове,купихме чаршафчета ,след това всеки донесе по някоя играчка или от тези дето се лепят по стените/гумените/ и в момента групата ни вече изглежда по добре.
А що се отнася до бройката  в началото казаха ,че ще са 28 деца по списък,но в момента са 32 и някои деца ги свалят в долната 2група да спят там,защото леглата са 26.

Дано само от госпожите да сте доволни ,че там вече проблема е по-голям/ако не сте доволни/  bouquet

# 43
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Берина, мерси за разясненията.

А ти нещо чувала ли си за бъдещите ни госпожи - Стойчева и Димитрова?

За Стойчева казват, че й оставала 1 год. до пенсионирането.... искаше ми се да бяха по-младички...

Но вече няма връщане назад... Даже и не разбрах дали бяхме приети в другата детска градина, където също подадох док-тите, че ни се пада малко по-далечко.

Както и да е... важното е на Вики да й хареса и да се чувства добре там.

Оф...само притеснения.... Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 1 425
Не се притеснявай Киса, ще свикне малката като се запознае с новите си приятелчета.А за вашите госпожи не съм чувала нищо за съжаление.Нищо че едната е възрастна,поне има доста опит.И нашите госпожи едната е по-възрастна другата е млада ,но и двете са супер.Дано и вие имате нашия късмет.Пиши после за впечатления. Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт