ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ-13

  • 68 364
  • 753
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 1 131
Ето ги, момичета, благодаря предварително:

Скрит текст:

Helinor17, не знам дали към мен е коментарът ти, но ако да - не съм бременна все още. Назначиха ми изследването заради това, че не се чувствам добре напоследък, не усещам да получавам енергия от храната, която ям, качин килограми, а и имам фамилна обремененост.
Скачам бързо в новата тема Simple Smile Благодаря, Дънди Flowers Hibiscus
Госпожа Лаленце, на 60мин има известно покачване, гледам спрямо рефентните. Важно е да коментираш резултата с ендокринолог! Правилната диета и терапия обикновено подобряват резултатите, ако изобщо се налага. Изследвала ли си пролактин?

# 2
  • София
  • Мнения: 6 010
Благодаря за новата тема!

И благодаря за коментарите на всички!
Peoney, да изследвала съм, наред ми е.

За реф. ст-ти при бременни и аз от четенето вчера забелязах, че са по-високи от тези за не бременни. Кръвна захар всички диабетици си мерят ежедневно с кръв от пръста, за мен е логично резултатът да се приема за достоверен.

# 3
  • пазарджик
  • Мнения: 514
Когато аз давах кръв също беше от пръстите,казаха че от вена може да излезе фалшиво по-нисък резултат.Не съм питала подробности.

# 4
  • Мнения: 7
Здравейте момичета.  Следя темата и реших да се включа. Проблема при нас е неизяснен стерилитет, но според доктора имаме несъвместимост и мога да забременея само ин витро/ИКСИ/. Декември месец правих първото, при което имаше положителен тест, но за кратко. Имаме замразени ембриончета, но преди да пробваме с тях, решихме да си направя имунологични изследвания. По принцип съм с Хашимото и пия Л-Тироксин 50. Притесняват ме високите стойности на Nk клетките и МАТ. Дали ще се наложи вливки преди ЗЕТ.. Мисля да си запиша час при д-р Конова в Плевен и задължително при ендокринолог.
Ето ги и резултатите от  изследванията.
   Име на теста (изследване)                                  Резултат          Единицa       Референтнистойности

Общи Т-лимфоцити (CD3+)                                         1811           Cells/µl           720 - 2330
Общи Т-лимфоцити (CD3+) %                                         74%                                              59 - 85
NK клетки ( CD3-/CD16+/CD56+ )                               505               Cells/µl- 90 - 430; при жени в репр. възраст: 100 - 321
NK клетки ( CD3-/CD16+/CD56+) %                            21%                              5.6 - 31.0; при жени в репр. възраст: 8 - 21
T клетки с NK активност (CD3+/CD16+/CD56+)   21,20   %                               0 - 12
anti cardiolipin ACL-IgM (антикардиолип.антитела)   0.7                     U/ml   < 7 отрицателен; ≥ 7 положителен
anti cardiolipin ACL-IgG (антикардиолип.антитела)   0.3                      U/ml   < 10 отрицателен; ≥ 10 положителен
Anti b2 GP 1-IgG (анти Бета2 Гликопротеин 1) кол.   2,1                   U/ml   < 8 отрицателен > 8 положителен
FT 4 ( свободен Т4 )                                                          16.46             pmol/l         12.00 - 22.00
TSH ( Тиреотропен Хормон, ТТХ )                                  2.290              mIU/L      0.300 - 4.200
anti-TG ( ТАТ )                                                                     20.34              IU/ml           до 115
anti-TPO ( MAT)                                                                 131.20              IU/ml           до 34

# 5
  • София
  • Мнения: 6 010
Най-вероятно ще ти изпишат вливка преди трансфера заради НК клетките, правят се до 8-9 седмица на всеки 6-8 седмици. Консултирай се възможно най-скоро за да не губите време.

# 6
  • Мнения: 156
Момичета здравейте,
Идвам при вас в тази тема с молба за помощ с разчитането на резултатите. С някои от вас се познаваме от други теми.
1 месец след спонтанен аборт съм. Случи се в 5 седмица.
Пуснах преди 5 дни имунолгия. Някои показатели са завишени. Тъй като за първи път се сблъсквам с тази тематика, моля за мнение какво означава това и има ли други момичета с подобни резултати?

Т cells (CD3+)   80                      61-85 %
Helper T cells (CD3+CD4+)   39     34-59 %
Suppressor/cytotoxicТ cells (CD3+CD8+)    38            19-36 %
В cells (CD19+)    7   6-15 %
Тotal NK cells  (CD3-CD16+56+)   13                 7-26 %
CD16+CD56+   NK cells   8                                < 12 %
NKT cells (CD3+CD16+56+)    4                       0-10 %
Антинуклеарни антитела ( ELISA)
/dsDNA, SS-A, SS-B, Sm, RNP, Scl-70, Jo-1, centromer B, histones/   2.87 U/ml                       До 10 U/ml
Антифосфолипидни  антитела ( ELISA)
/ACL, PS, PI, PA, B2GP/   IgG                         0.95 U/ml                                      До 10 U/ml
IgM                              0.78 U/ml                                                                                  До 10 U/ml
                                                                           
Aнтикардиолипинови антитела ( ELISA )   18.65 U/ml                      До 10 U/ml
Анти- B2GP I  антитела ( ELISA)   13.15 U/ml                                      До 10 U/ml
Серумен IgA    (RID)        3.80g/l                                                                       0.9-4.5 g/l

# 7
  • Мнения: 3 028



На мен също ми бяха завишени някои от тези показатели. Антифосфолипидни и НК. Трябва терапия, назначена от имунолог. Аз имах 3 спонтанни аборта в 5-6 г.с., заради подобни завишени стойности.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета, днес ми беше първата вливка Октагам 5 гр.
В момента чувствам доста неприятен дискомфорт в корема, не мога да стоя изправена, превита ми е по-комфортно, усещам си коремната стена твърда и някак изпъчена. Чудя се дали не е страничен ефект от вливката, яла съм само един портокал до момента, на обяд нормално преди това.
На някой случвало ли му се е и дали е нормално?

# 9
  • София
  • Мнения: 7 411
Дънди, благодаря за темата.

Лаленце, при мен не е имало страничен ефект от вливката. Пък няма как да се отрази точно на корема - тя е венозна.
Ама хапни следващия път преди вливката Simple Smile

# 10
  • Мнения: 369
И аз да се цопна 🤗успех на всички 🤗

# 11
  • София
  • Мнения: 1 324
Момичета, днес ми беше първата вливка Октагам 5 гр.
В момента чувствам доста неприятен дискомфорт в корема, не мога да стоя изправена, превита ми е по-комфортно, усещам си коремната стена твърда и някак изпъчена. Чудя се дали не е страничен ефект от вливката, яла съм само един портокал до момента, на обяд нормално преди това.
На някой случвало ли му се е и дали е нормално?

Аз първия път вливах Интратект 7,5 гр - около 2 часа след края на вливката ми стана много зле- тресеше ме, ужасно главоболие и неразположение. Оправих се чак на другия ден. Втория път вливах 10 гр и ми нямаше нищо.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 010
Мина ми снощи, почти съм сигурна, че беше някакъв спазъм, може и да е било заради неудобната поза по време на вливката.

# 13
  • София
  • Мнения: 940
Честит празник, момичета! Пожелавам на всяка от вас да е здрава и много обичана и съвсем скоро да се осъществят мечтите на всички в темата, които очакват! Hug
Лаленце, къде прави вливката и колко време продължи? Имуноглобулин ли влива?

# 14
  • София
  • Мнения: 6 010
Честит празник и от мен!

bibian@, в Малинов я правих, вляха ми 5 грама Октагам. Малко пд 3 часа беше като накрая увеличиха капката защото наближаваше края на работното им време.

Общи условия

Активация на акаунт