Здравословно хранене

  • 20 821
  • 214
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, видях, че темата не е обсъждана скоро и реших, че ще бъде полезно. Съществува ли нещо като здравословен сладкиш например или здравословно пържене на храната? Според мен продуктите, които слагаме в любимите ни рецепти определят дали сготвеното е здравословно или не. Вие как мислите? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 316
За здравословни сладкиши има много барчета ,които се правят от сушени плодове например.Не съм пробвала,лично на мен сигурно няма да ми хареса,но са доста предпочитани от хора,които водят здравословен начин на живот и вегани също.Даже наскоро гледах една рецепта за плодова торта,която изглеждаше фантастично-бяла и лилава.Лилавата част беше благодарение на боровинките.А блатовете между сладките части отново бяха направени по подобие на тези плодови барчета.И отгоре украсена с още боровинки.Ако намеря рецептата ще я споделя тук.

# 2
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Дефинирайте какво е за вас здравословно и съм сигурна, че ще има 100 теми за всякакви начини на хранене и рецепти. За мен здрвословно е едно, за друг - друго. Например сушените плодове на мен лично не ми влизат в графата здравословно, но за потребителката преди мен явно са.

Та трябва да се дефинира променливата, както при програмистите. Wink

# 3
  • Мнения: 3 480
Здравословно и пържене не са съвместими.
Както и "на тиган". И въобще защо хората използват този термин вместо пържене?!
Барчетата и за мен не са здравословни, освен ако не са домашно приготвени.
Иначе е въпрос на баланс да се хапва почти всичко в умерени количества и човек да не се отказва от любимите си храни, дори и те да не са съвсем здравословни.

# 4
  • Мнения: 316
Здравословно и пържене не са съвместими.
Както и "на тиган". И въобще защо хората използват този термин вместо пържене?!
Барчетата и за мен не са здравословни, освен ако не са домашно приготвени.
Иначе е въпрос на баланс да се хапва почти всичко в умерени количества и човек да не се отказва от любимите си храни, дори и те да не са съвсем здравословни.
Да,аз за домашно приготвени говоря.Иначе тези които се купуват са бъкани в захар и даже се водят за много нездравословни.

# 5
  • Мнения: 3 480
Лично за мен здравословно означава пресни продукти до колкото ми е възможно (като се има предвид, че не си отглеждам сама плодовете и зеленчуците, нито животни), купени от "реномиран" магазин. Имайки предвид заетостта ми много рядко имам възможност да ходя по пазари (не съм в България) и да съхранявам органични продукти.
Приготвени ястия в домашни условия, салати приготвени пред вас, с минимална термична обработка или достатъчно термично обработени, в зависимост от хранта (варива, месо). Консумация на повече зеленчуци и плодове, ядки и всичките там "модни" киноа, келп и т.н.
В по-голямата част от седмицата се старая да се храним здравословно, но децата в училище ядат сандвичи, пици и т.н. Поне вечер целим здравословна храна - супи, традиционна българска кухня и салати.
Лично аз не съм превърженик на баровете и смутитата, пшредпочитам хапването на сезонни храни в най-опростената им форма, т.е. да се изяде една ябълка или банан вместо разни годжи бери смески с ядки и т.н.
Понякога ядем и приготвям пържени картофки, пици и т.н. "нездравословни храни"; млечен шоколад ... не мога да проям заместители и гадни на вкус здравословни заместители.

# 6
  • Мнения: X
хапването на сезонни храни в най-опростената им форма
Това е и моята представа за здравословно хранене.

# 7
  • Мнения: 1 315
Правилата, които следвам са:
1. Сезонни и местни продукти ( винаги чета на опаковката откъде идват)
2. Нерафинирана захар
3. Без пържено и двойна обработка
4. Плодове и зеленчуци в чист вид
5. Без сокове - ние си пием вода само
6. Пълнозърнести продукти и брашно

Последна редакция: вт, 06 мар 2018, 07:11 от Leonie

# 8
  • Мнения: 4
В търсене на истина за здравословното приготвяне на храната ето едно видео от мен Simple Smile Надявам се да бъде полезно!
https://www.youtube.com/watch?v=2GltzgJ9n1E&t=2s

# 9
  • Мнения: X
В търсене на истина за здравословното приготвяне на храната ето едно видео от мен Simple Smile Надявам се да бъде полезно!
https://www.youtube.com/watch?v=2GltzgJ9n1E&t=2s
Абсолютно съм съгласна с видеото.....
Зеленчуци в масло на тиган, или месо в свинска мас на тиган правя редовно.И вкусно, и полезно.
За мен най-здравословния десерт е такъв, направен от масло, черен шоколад и яйца, като шоколадово суфле например.Обожавам го, дори сега ще правя за 8 март.
Най-вредните храни за мен лично са тези, съдържащи брашно и захар под всякаква форма.Съответно не ги ям, или е изключително рядко.
Та, храната е основно местна и сезонна.

# 10
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 667
И за мен храненето със сезонни и местни продукти е най-здравословно.
Аз не пържа. Изобщо. Но който има желание да пържи,веротно най-малко вредният вариант е да се избере олио с висока температура на изгаряне и да се ползва смо веднъж.
Предпочитам сурови продукти. Ако трябва да готвя, го правя на пара.

# 11
  • Мнения: 4
Здравейте, Дами! Ето и отговорът на въпроса има ли здравословен десерт? Надявам се да ви бъде полезно!

https://www.youtube.com/watch?v=FpB21hz6cuI

# 12
  • Мнения: 5 990
Amour*, доколкото съм запозната с рецептата за шоколадово суфле, то се прави И със брашно.

# 13
  • Мнения: X
Amour*, доколкото съм запозната с рецептата за шоколадово суфле, то се прави И със брашно.
Може и без...

# 14
  • Мнения: 16
Мисля, че това ще се получи доста добре. Ще опитам и ще пиша
http://elenaterzieva.com/bg/post/surova-torta-s-yagodi-i-kokos-8412

Общи условия

Активация на акаунт