Ти разкажи, Черно море - тема 1

  • 73 846
  • 432
  •   1
Отговори
# 420
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Морето наистина го прецакаха от всякъде, за сега има един нов Hercai той е доста интересен.
Иначе тази новата учителката може с Мурад да я съберат ако по някаква случайност се задържат на екран .

# 421
  • Мнения: 1 775
Hercai гледах едни любовни сцени, хубави бяха, но пак много аматьорски сценарий. Въртят едни и същи истории. Прилича на Sila и други такива подобни.
Leke ми харесва заради главния актьор, но и там сценария е много глупав. Общо взето сценариите не струват, но актьорите си "продават" сериала.
Последно Fi ми хареса от турските сериали, но и него го прецакаха, остана без финален сезон заради авторката на книгите, по които е правен.
Сега ми харесват скечовете на Guldur Guldur и Cok Guzel Hareketler 2. И там понякога има глупави скечове, но иначе са много добри. Grin Kissing Smiling Eyes

# 422
  • Мнения: 59
Мислех,че този няма да го почна с мишката.Ама на,почнах го.Наистина вече доста се затъпява ,тоя да не прилича на оня"Назови ме по име"дето 350 серии чакахме една целувка.

# 423
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Мислех,че този няма да го почна с мишката.Ама на,почнах го.Наистина вече доста се затъпява ,тоя да не прилича на оня"Назови ме по име"дето 350 серии чакахме една целувка.

То тук показват целувки от време на време, но това издевателство над жените вече идва в повече Sad

# 424
  • Мнения: 1
Здравейте! Искам да попитам вие къде гледате филма-ако може линк? Аз намирам само 40 серия последно с бг суб там където Нефес и Иит избягаха и спят в един бус...

# 425
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Здравейте! Искам да попитам вие къде гледате филма-ако може линк? Аз намирам само 40 серия последно с бг суб там където Нефес и Иит избягаха и спят в един бус...
Другите епизоди не са преведени все още.

# 426
  • Мнения: 1
И аз от доста време следя за превода на останалите епизоди .... явно спряха да го превеждат.😟

# 427
  • Мнения: 1
Здравейте! Аз малко късно се намесвам в дискусиите, но искам и аз да изразя своето неудовлетворение от втория и третия сезон. Няколко интервюта изгледах и прочетох с Улаш Туна Астепе и Ирем Херваджиолу за идеята на сериала - една 24-годишна тормозена (в рамките на 8 години) жена със 7-годишно дете се опитва да избяга и случайно намесва семейство Калели. Като цяло за 1.сезон нямам думи - просто уникално направен. Благодарение на Вас, разбрах, че сценаристите на 2.сезон са други. Отначало ми допадна тяхната идея, въпреки, че сериалът можеше да завърши с 22 епизода. След 40.епизод започна моето разочарование. Ведат умря - мислех си, че ще се радвам, ама нищо такова нямаше. Можеше да направят така, че след този епизод нещата да започнат да се подреждат - Нефес да забременее, общо взето да започнат подготовка за финал. Обаче появата на Хазан, сестра й, новия Ведат Саяр - Генджо Тамар, след това и Ферхат (от самата му поява, изобщо не го харесвам - НАДУТ ПАУН) направо опропастиха сериала.

# 428
  • Мнения: 1 572
просто историята трябваше да завърши с края на главната история, раждане и край. достатъчно беше развита отвсякъде историята и живота около насилник, че отново да вкарват нов изрод

Но поне края е щастлив и си заслужава като цяло сериала.

# 429
  • Мнения: 864
Чудя се дали е добра идея да коментирам в толкова стара тема, но пък няма друга такава, а и вероятно ще се намерят такива като мен, които са открили сериала на по-късен етап и имат желание да се изкажат.

За пръв път гледах Sen anlat, Karadeniz през лятото на 2021г, открих го случайно, докато търсех клипове за тогавашния Baş Belası, който за съжаление беше спрян преждевременно.
Въпреки тежката тематика и тягостното напрежение с постоянните набези на Ведат, първи сезон изгледах на един дъх, без да превъртам нищо.
Изгледах го, освен заради важния въпрос с насилието, който поставя, най-вече заради това, че успяха да ме накарат да потъна и заживея в света на сериала - така, както само най-добрите книги и филми умеят. Конакът на семейство Калели, домашният уют, чисто битовите моменти, показващи идиличния живот там...и най-вече топлите и пълни с хумор и човечност взаимоотношения между хората..

Именно това ме накара да залепна толкова, че и сега, 2 години по-късно, отново да изгледам сериала (поради липса на друго ново, което да си струва).

Ако трябва да бъда откровена, има и неща, които в един момент идват в повече, и не говоря само за насилието.
То не е така наситено, както беше в първи сезон. Става дума за тази малко преувеличена благост и святост на главните герои.
Нефес и Тахир в 3-ти сезон страдат от синдрома на спасителя, просто не могат да започнат да живеят спокоен живот без непрекъснато да се хвърлят в огъня (буквално и преносно) при всяка драматична ситуация, за която научат. А такива никак не липсват. Дори баба Сание не им спестява саркастичните подмятания, че са супер-кахрамани, след като самата тя се умори да им налива акъл за неоправданите рискове, които поемат за другите, без да пазят себе си и близките си.. Rolling EyesLaughing
Друго, което започна малко да ми нагарча в последните епизоди е и тази 'целомъдреност', която дори сгодените и женените двойки демонстрират - Балъм или Сание нахлуват в спалнята на Мустафа и Асие - Мустафа вече ще се пръсне от напрежение, но Асие само се усмихва хитро и подканва порасналата си дъщеря да спи при тях, вместо да ѝ обясни, че вече е голяма и мама и татко имат нужда от малко лично време..
Тахир налита да целуне Нефес, а тя му прави физиономии и го гълчи, че е "срамота".
Али пита кога най-сетне ще направят сватбата, а Есма се обижда....
След сватбата пък - младоженците буквално НЕ ОТИДОХА на собствения си меден месец, защото.....не можаха да понесат мисълта, че дядо Осман щял да остане сам...
По същата причина и другите две двойки се изсипаха да спят в къщата му...
Същият дядо Осман, който спокойно си живееше сам в началото на сериала.

В момента, да си призная, най-интересни за гледане са ми отношенията между Мерджан и синът на Генджо.
Всички други са прекалено сладникави.

Ако някой гледа в момента, нека пише, за да обсъдим още.

# 430
  • Мнения: 267
Не мога да  си представя,че тези жестокости са нормално явление и могат да са на 60%от сцените във филма.
Видях ,че Ти разкажи Черно море започва по Диема фемили и открих преведени серии със субтитри в Нуши бг,но честно казано не мога да гледам всичката тази жестокост,актьорът , който играе Ведат,съм го гледала и в Красивата селянка,там ми беше също много антипатичен,но тук просто ме кара да отвърна поглед и да не продължа да гледам.
Детенцето играещо Ийгит е много сладко и тази снаха Асие също ми харесва,но са прекарали с насилието ,а като се има в предвид ,че е тормоз към жена и то особено жесток тормоз,че тръпки ме побиха... Сигурно няма да го догледам или поне ще го гледам след като онзи психопат не получи заслуженото си.

# 431
  • Мнения: 18
Позаглеждам го чат чат ама наистина е тежък .Малкият Демир играеш Ийт е голям сладур и е много естествен .

# 432
  • Мнения: 864
Ако съумееш да издържиш първите 10тина епизода и опознаеш героите, после просто се научаваш леко да превърташ с мишката когато показват откровени издевателства. Защото въпреки тях, мен много ме стопляше сериала с тази задружност между братята, еволюцията на образите и немалкото комични елементи, вплетени в постоянната драма.. За мен сериалът си заслужава, може би можеше да е малко по-кратък, вместо да разтягат локуми в три сезона, но краят е добър и справедлив, какъвто рядко се среща напоследък в мафиотски дизита.

Общи условия

Активация на акаунт