Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 6

  • 104 427
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 953
my all, това със закачалките можеш да го постигнеш и без пари, като на закачалката на всяка закачалка нанижеш по една халкичка и закачаш втората закачалка за халкичката на първата. Успях ли да обясня разбираемо Joy

# 691
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Опитах се да я ползвам тази хитрина, само че с металната отварачка от кенчетата. Закачалката, която идва втора, лесно пада, а и на мен лично ми е досадно ваденето на самата закачалка, за да закача риза например. Защото дрехата, която е на носещата закачалка пречи. Иначе когато всички са подредени на лоста, нищо не вадя, а редя директно.

# 692
  • Мнения: 3 819
Абе, неудобно си е и отпада.
Аз и не виждам колко пък толкова място се спестява.
Сега в долната част под дрехите на закачалка си държах разни чанти и кутии с обувки.
Ако ги наредя така няма да стане работата да си трупам отдолу.
Сменям леглото и си купувам два нормални PAX-a и това е.
А ако избера легло, което да има възможност отдолу да се слагат разни кутии за съхранение, кой вариант би бил най-удобен според вас /вътре ще се слагат вакумни пликове с несезонни дрехи, плажни хавлии и т.н/
I вариант са тези пластмасови кутии, като ще сложа две под леглото, за да не се виждат /Ширина: 65 см Дълбочина: 70 см Височина: 19 см/
Скрит текст:


II вариант са такива текстилни кутии /Ширина: 93 см Дълбочина: 55 см Височина: 19 см/
Скрит текст:


и III вариант си е легло с чекмедже отдолу /Дълбочина: 67 см Височина: 23 см Матрак, дължина: 200 см/
Скрит текст:


# 693
  • Мнения: 269
My All, според мен лично - легло с чекмеджета. Така под леглото да седят някакви неща и да се виждат и прашат.. не ми се струва много добро решение. Или с повдигащ механизъм, но аз лично не ги харесвам тях.

# 694
  • Мнения: 3 819
То на снимките с кутиите, които съм пуснала и на мен ми изглежда много наблъскано.
Идеята ми е за две кутии, които да се сложат в средата под леглото и да не се виждат.
То идеята е такава, ама на практика знам, че като има място, после ще се купи още една кутия, че на нещо си не мога да му намеря място, после още една кутия ... и така докато не стане натъпкано като от снимките.
Колкото повече място има, толкова повече се тъпчат някакви простотии.
Сега например си намерих в гардероба един бански, който търся от 2 години, но не можех да го открия.
Даже си помислих, че съм го забравила в някой хотел. И какво като го имам този бански + още 5 като не мога да ги откривам като ми потрябват?
Иначе съм го сложила в текстилна торбичка и после в една плажна чанта, че уж да съм готова за плаж по всяко време   ooooh!

# 695
  • Мнения: 39 543
На 100% съм за чекмеджета под спалнята вместо пластмасови или платнени кутии.

# 696
  • Мнения: X
На 100% съм за чекмеджета под спалнята вместо пластмасови или платнени кутии.
И аз... или за повдигащи механизми на подматрачните рамки

# 697
  • Мнения: 69 078
Или повдигащ механизъм, или чекмеджета! Да е затворено всичко.

С кутии под леглото всичко ще е в прах. Една дама ме обори, че не й било проблем да чисти под леглото.....ако не съм се сблъсквала лично с вандаците прахоляк под повдигнато на крака легло, да и повярвам. Ама като съм виждала за какво иде реч...няма как да й се вържа. Simple Smile

# 698
  • Мнения: 46 573
My All, имали сме такова легло и кутии под него, но е голяма разправия. Първо, не се стига лесно до тези, които са в средата, и второ, много прах събира.
По-добре с чекмеджета, Brimnes Ikea се връзва добре с PAX, вкъщи сме така. Имат 3 размера, можеш да подбереш според стаята. Пак има прах, но значително по-малко и бързо се обира като ги изтеглиш.
Съвсем без прах - рамка без дъно и повдигащ механизъм.

# 699
  • София
  • Мнения: 973
И аз ако има възможност избягвам да имам нещо под леглото, събира прахоляк и като тръгна да се завирам да вадя да чистя....а да не говорим, че по фън шуй изобщо не е хубаво да имаш нещо под леглото, но това друга тема ( лошото е , че на всеки му се налага да използва всяко свободно местенце, така че и аз съм за шкафове ).

# 700
  • Мнения: 3 819
Благодаря ви  Hug
То и аз икейско легло с чекмеджета гледах, само че това
https://www.ikea.bg/bedroom/beds/Storage-beds/songesand-67246/59241253/
Не искам някакво легло с остри ръбове, че все се пребивам като минавам покрай него  Embarassed
Пък на това ми се виждат по-заобленички от на Brimnes.

Не, аз просто трябва да започна много стабилно просто да хвърлям всичко, което не ползвам.
Все търся варианти за съхранение и то все не стига мястото.
Имам склад и гараж, имам диван с място за съхранение под два от модулите, имам гардероб 2м./2,40н. за палта и обувки, досега гардероба ми беше с нормална дълбочина и 3,2м/2,40м. и място все няма. А и под подматрачната рамка бях завряла някакви неща  Close
Няма и да има, колкото и да ги организирам тия пространства за съхранение! Просто трябва да се спра да купувам без да хвърлям!
Казала съм! Да ме набиете, ако купя нов чепик или рокля и не хвърля някои стари  Joy

# 701
  • Мнения: 2 362
И аз ако има възможност избягвам да имам нещо под леглото, събира прахоляк и като тръгна да се завирам да вадя да чистя....а да не говорим, че по фън шуй изобщо не е хубаво да имаш нещо под леглото, но това друга тема ( лошото е , че на всеки му се налага да използва всяко свободно местенце, така че и аз съм за шкафове ).
Ох, права си! Въобще не е добре да има нещо под леглото. Затова у нас гледам да няма нищо отдолу, обаче и аз имам два огромни гардероба в двете спални, които са от стена до стена и от пода до тавана, и отделно ракли, и шкофове, вкл. за обувки, и пак няма място.
А всъщност това безумно купуване трябва да спра, ама ето - пак съм в сайт за дрешоляци и др.под.

# 702
  • Мнения: 46 573
То и аз икейско легло с чекмеджета гледах, само че това
https://www.ikea.bg/bedroom/beds/Storage-beds/songesand-67246/59241253/
Не искам някакво легло с остри ръбове, че все се пребивам като минавам покрай него  Embarassed
Пък на това ми се виждат по-заобленички от на Brimnes....
Гледах ги и двете, но не мога да си спомня дали е било заоблено другото. Но Brimnes не е остро, заради формите по рамката може да изглежда така.
Songesand е с много плитки чекмеджета, щом е водещо мястото за съхранение, не съм сигурна, че ще ти свърши работа. Само 14 см са дълбоки чекмеджетата, за сравнение при Brimnes е 20 см.

# 703
  • Мнения: 3 819
Аз виждам височина 23см. Защо да са 14см?
https://www.ikea.bg/bedroom/beds/Underbed-Storage/songesand-66842/30372536/

# 704
  • Мнения: 46 573


На 23 см (червената линия) идва чекмеджето като се монтира, т.е. от пода до най-горната част на челото е 23 см.
При Brimnes този размер е 32 см.

14 см (жълтата) е вътрешната дълбочина на чекмеджето, т.е. използваема част.
При Brimnes - 20 см.

В българския сайт са си спестили описанието, ето тук са дадени подробно:
"Assembled size
Height of drawer 2 (inside): 14 cm"

Общи условия

Активация на акаунт