Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 6

  • 104 296
  • 742
  •   1
Отговори
# 285
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Под дамските ризи има рафтове и чекмеджета ниско долу. Какво ще слагаш в тези чекмеджета? И колко е височината на гардероба-2 или 2.60м....питам, защото има вариант да смъкнеш дамските ризи по-надолу, за да не са на сваляем лост, а на стационарен...
Бельото и дребните неща като чорапи, чорапогащници вероятно щ държите в скрина, или?
В комота ще са дамско, мъжко бельо, чорапи, пренадлежности като сушоари и др. В гардероба искам да има много рафтове, че не можем да си поберем тениските, фланелите и анцузите. Евентуално може чекмеджетата в гардероба да са кошници. А преградите с лостовете нали няма да тежат с ризи. Не е ли по добре да са нависоко да се използва мястото или? Височината на гардероба ще е 2.60 м. на дължина 2.70 м.
Евентуално ако майстора не го одобри имам и друг вариант без крайното крило....
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 27 юни 2018, 13:46 от лула

# 286
  • Мнения: 1 661
Аз лично дори и тениски слагам на закачалка.Изпъват се и са ми пред очите.Всички блузи са на закачалки, всичко.За дънки, поли, бельо, чорапи и т.н. предпочитам чекмеджета.Така си ги редя, че виждам всичко.Общо взето гледам рафтовете да са ми минимални на брой, никак не са ми удобни.За това е важно на вас как ви е удобно.

# 287
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Благодаря.  На мен стената където ще е гардероба е 260 и не знам как ще се получи ако сложа по малък гардероб. И с какво да я запълня другата част от стената. Иначе бихме се побрали и в 150...но и в 250 ще намеря какво да прибера.  Joy
Отделно и спалнята ще е с чекмеджета, имам килер и ще има гардероб в коридора около 150см. Замислям се дали имам нужда от толкова място за съхранение?

Нашият е 300/230  Mr. Green Спалнята е като на Човечето - всичките завивки, чаршафи, хавлии, покривки и т.н. събира. Затрила съм някъде проектът с разпределението, но имам двоен модул с лостове един на друг и рафт отдолу и четири единични с телени кошници до където е удобно и рафтове нагоре - на най-високите местя извънсезоните дрехи. Отделно имам скрин за бельо и чорапи. За сега ми върши перфектна работа.

# 288
  • Мнения: 46 511
...Височината на гардероба ще е 2.60 м. на дължина 2.70 м...
При тази височина много внимавайте с плъзгащите врати. Повечето, които съм виждала са с амортизирани и е голям зор. Ако не ви е фатално, изберете обикновени. Или добре подберете здрав и скъп механизъм.

# 289
  • Мнения: 68 646
Аз лично дори и тениски слагам на закачалка.Изпъват се и са ми пред очите.Всички блузи са на закачалки, всичко.За дънки, поли, бельо, чорапи и т.н. предпочитам чекмеджета.Така си ги редя, че виждам всичко.Общо взето гледам рафтовете да са ми минимални на брой, никак не са ми удобни.За това е важно на вас как ви е удобно.

И аз така. Ненавиждам рафтове от едно време ...стои разхвърляно.

лула, ...не разбрах какво ще има в ниските чекмеджета долу ?

# 290
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
mmm_st

Ако трябва да слагам още един рафт със закачалки на мястото на рафтовете? Или?
Не се сърди, човече да ще обмислим и това, да са надежни механизмите, скъпи ако трябва. А така ми се искаше средната плъзгаща да е с огледало, но явно ще тежи. За обикновенни няма място да се отварят, близо е спалнята. И нощното шкафче ако не е прибрано под спалнята, ще е опряно до плъзгащите врати.

# 291
  • Мнения: 1 661
Лула, ти преценяваш, аз ти казах аз бих сложила още една релса за закачалки.

Аз в момента също мисля гардероб, но още не съм решила трикрилен или четирикрилен, та от това ми зависи цялото разпределение.

# 292
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Аз лично дори и тениски слагам на закачалка.Изпъват се и са ми пред очите.Всички блузи са на закачалки, всичко.За дънки, поли, бельо, чорапи и т.н. предпочитам чекмеджета.Така си ги редя, че виждам всичко.Общо взето гледам рафтовете да са ми минимални на брой, никак не са ми удобни.За това е важно на вас как ви е удобно.

И аз така. Ненавиждам рафтове от едно време ...стои разхвърляно.

лула, ...не разбрах какво ще има в ниските чекмеджета долу ?
Smile Дребушлаци , които сега са в шкафовете на голяма тройна тоалетка. Малък транзистор за плажа, крушки, зарядни, резервни мъжки и дамски лосиони и мн. други....Или кошници.

# 293
  • Мнения: 46 511
На мен за тениски рафтовете са единственият вариант. С чекмеджета за дрехи не ми е удобно, телените също. Сложих ги, защото преди това държахме кутии от разни уреди долу и прахосмукачка, после ги преместихме и са дрехи. Но не е удобно. В 1 чекмедже държим само по 1 ред дрехи, влизат макс 3-4, иначе едно под друго ли са или да се застъпват, е голяма играчка при вадене. То и сега е много разхвърляно, но засега друго решение не съм измислила.
Може би долу долен ред висящи, по средата рафтове, нагоре пак лостове. За колани, бельо - чекмеджета.

Smile Дребушлаци , които сега са в шкафовете на голяма тройна тоалетка. Малък транзистор за плажа, крушки, зарядни, резервни мъжки и дамски лосиони и мн. други....Или кошници.
За такива работи са идеални Simple Smile

# 294
  • Мнения: 1 661
Аз го мисля така, два реда висящи дрехи т.е. два лоста един над друг, ще ги разделя един рафт по средата.Това че е половината гардероб.Другата половина ще е в чекмеджета до кръста ми, а нагоре рафтове.Само рафтовете ще разделя на две, защото това е гардероб за мен и мъжът ми.Всеки да има по равно, да няма ти ползваш повече от мене Simple Smile
И сега на закачалките са провесени всичките му тениски и ризи, моите също.
В чекмеджета са сложени бельо, чорапи, пижами, дрехите за в къщи, дори и дънките.
На рафтовете има дрехи от материи който не позволяват да са на закачалка или са с тънки презрамки.И работните дрехи на моя мъж.На сегашния гардероб имаме надстройка там са всички завивки, зимни дрехи и т.н.Под леглото чекмеджета, там държим чаршафи и кърпи за банята.

Имаме огромен вграден гардероб в коридора който чака за преустройство, но като сметна колко пари ще излезе няма да е тази година.Някой ден там ще сложа прахосмукачката, дъската за гладене, рафтове за обувки(в Икея има страхотни идеи).

# 295
  • Canada
  • Мнения: 3 358
За мен чекмеджетата с по-удобни от рафтовете. Дрехите ми са подредени вертикално - едно до друго, а не хоризонтално - едно върху друго. Отваряш и виждаш всичко. Не ровиш из вътрешните редове дрехи, както е при рафтовете. Повечето ми дрехи са на закачалки. На рафтове са ми чантите.

# 296
  • Мнения: 46 511
Отваряш и виждаш всичко. Не ровиш из вътрешните редове дрехи, както е при рафтовете. Повечето ми дрехи са на закачалки. На рафтове са ми чантите.
Така е. Обаче ние ги разместваме като вадим някоя и редът заминава.
Когато са в куп ги вадим без да го разваляме.
Проблемът с вътрешните редове се решава с плитък гардероб с един ред или с редуване на плитки и дълбоки рафтове, така има директен достъп и поглед.

Но както и напред казах, всичко е до навици и всеки трябва да прецени за него кой е най-удобният вариант Simple Smile

# 297
  • Мнения: 68 646
Лула, в ниските чекмеджета доколкото схващам предвиждаш нещо, които няма да ползваш ежедневно - транзистори, крушки, резервни лосиони. това са неща, които спадат към сезонните - тоест посягаш към тях рядко.
От друга страна, лоста за дамските ти ризи ще ползваш всеки ден, нали?
Може да им размениш местата - лоста за ризите ти да е по-ниско, за да го стигаш нормално, без свалящ се лост. А дребошлъците да качиш горе над ризите в кутии например.
Добре е да пробваш в приятелка такъв свалящ се лост, но не празен в магазин, а натоварен със закачалки-и да прецениш дали ти е удобен за всекидневно спускане и вдигане.

# 298
  • Мнения: 68 646
Преди време имаше питанка за дълбок гардероб...как да се организира вътре.
Не помня качвах ли това с тайника



# 299
  • София
  • Мнения: 6 094
Ако майсторът не възрази, че гардеробът ще стане неустойчив, аз бих събрала двете отделения за ризи в едно общо голямо. Първо ще побера една риза повече и второ няма опасност да се окаже, че моето отделение е препълнено, а на съпругът ми е наполовина. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт