Лежащи мами - 40

  • 52 366
  • 795
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 493
На мен са ми казвали,че референтните стойности на црп при бременни е до 22.
В същото време в Майчин дом при црп 14 мисля че беше,веднага ме включиха на антибиотик.
В Надежда също ми бяха удължиха антибиотика за съвсем леко завишение след серклаж.Не знам и аз вече

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 748
След серклаж винаги ли има антибиотик ? То , ако е така после и ще се гъбяса 100 % Sad

# 32
  • Мнения: 311
Miss_V има антимикотици, които се изписват заедно с антибиотиците. И така не се гъбясва.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 493
След серклаж винаги ли има антибиотик ? То , ако е така после и ще се гъбяса 100 % Sad

На мен ми вливаха,май винаги има

# 34
  • Мнения: 78
За уреаплазма изследваха ли? Защото на мен преди един месец за пръв път ми правиха такова изследване и да, имах.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 748
А винаги ли преди серклаж се прави микробиология ? Подготвям се, че утре съм на преглед и да не ме юрнат на другия ден за серклаж без да си направят труда за микробиология !
На мен сега  не са ми пускали уреаплазма, но имам от преди години пускана. Беше в комбинация микоплазмата и знам, че вървяха заедно доста често.

# 36
  • София
  • Мнения: 5 493
За уреаплазма изследваха ли? Защото на мен преди един месец за пръв път ми правиха такова изследване и да, имах.
По време на бременност,особено при проблеми с шийката едва ли биха изследвали за уреаплазма,хламидии и микоплазми.Взима се цервикален секрет.

Преди серккаж е редно да се вземе микробиология.Аз превантивно слагах Полижинакс,че малко набързо ме изтреляха за серклажа и не знаехме дали ще е готова микробиологията

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Пфууу, ами да то си трябва 3 дена, за да излезе....

# 38
  • Мнения: 78
Мен ме изследваха за уреаплазма точно заради проблеми с шийката и предстоящ серклаж. Уреаплазмата е причина за аборт също.

# 39
  • Мнения: 338
Здравейте- мен ми излезе МБ, няма нищо, но докторът ми изписа профилактично за течението Макмирор мисля, че спомена и Полижинакс, а рецептата не е в мен да видя кое от двете е. Нямам серклаж и сега се притеснявам като поставям глобулата да не стане нещо на шийката да се отвори Sad и дали изобщо да слагам като нямам бактерии- някой бил ли е така? Sad

# 40
  • Мнения: 127
Здравей, Iva G! Аз бях така! Нищо не се изолира, но в момента на взимане на секрета, доктора ми каза да започна Макмирор и антибиотик. По принцип не се доверявам сляпо на лекари, но на този който ме следи се доверявам и го направих. Три дни след като ми излезе резултата, който всъщност беше отрицателен, му се обадих и му казах че ми е назначил антибиотик и Макмирор, а нямам нищо изолирано. Той ми обясни, че имам бактериална вагиноза, която трудно се хваща на обикновенна микробиология. Склонна съм да повярвам на това обяснение, защото имах оплаквания при вземането на секрета, а и за съжаление от години имам опит с микробиологичната част на лабораториите и до някъде съм запозната. Разбира се, не казвам че при теб е така, надявам се при теб да е профилактика.
Аз също като теб съм без серклаж и се притеснявах за шийката, но тъй като са ме преглеждали многократно за разкритие, си мисля, че аз сама не мога да стигна до там поставяйки таблетката. Не съм експерт и не мога да го твърдя със сигурност, но определено това е моето обяснение, което ме успокоява.
Надявам се, да съм била полезна. Успех!

# 41
  • Мнения: 338
Много ти благодаря за изчерпателния отговор, наистина полезно Simple Smile) и мен ме гледа на всеки преглед за разкритие. От обясненията на твоя доктор стигам до извода, че моят следящ мисли може би по същия начин относно превантивното лечение на това течение. Още веднъж благодаря от сърце за отговора 😘
ПС- при мен и бебчето му е много нисичко главичката от край време и това също малко ме попритесни, но не искам да чета излишно страхотии. Лежа и пия хапчетата и чакам вече седмичките с 3 Simple Smile)

Последна редакция: чт, 15 мар 2018, 12:56 от Iva G

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Когато се взима секрет при такива случай, той от влагалищен ли се води или цервикален ? Вчера на мен като ми взеха , за да се види има ли нещо преди серклажа АГ-то ме качи на магарето не ме разтоври със спекулум, а директно пъхна в мен дългата, тънка клечка и я изкара. Това за мен си е влагалищен секрет, а не цервикален.

# 43
  • Мнения: 338
Когато се взима секрет при такива случай, той от влагалищен ли се води или цервикален ? Вчера на мен като ми взеха , за да се види има ли нещо преди серклажа АГ-то ме качи на магарето не ме разтоври със спекулум, а директно пъхна в мен дългата, тънка клечка и я изкара. Това за мен си е влагалищен секрет, а не цервикален.
Влагалищен- по същия начин го взе и на мен.
Докато лежах в болница ми взеха цервикален- със спекулум и беше някакво адско изживяване...

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Дам.... лошо !
Другата седмица съм на серклаж .
Втория лекар, при който ходих вчера и който прави серклажи, ми измери шийката 28мм(с 1 мм по-малко от мин.седмица при моето аг, но все пак от ехограф до ехограф има значение).
Той ми обясни , че външната част е 28мм, но вътрешната, тази която му трябвало за серклажа е 22мм ?!?! Моето Аг не е споменавала нищо за такава вътрешна по-къса част, при вас как беше ??
Поне ми каза, че след серклажа ще мога да правя разходки , кратки за по 30 минути на ден, което някак по-леко ми стана. Също каза, че не вярва на микробиологиите, когато го попитах колко често трябва да пускам. Каза добра хигиена, без секс и вече прегледи само с коремен ехограф, колкото и неточен да е той.
Има логика... сестра ми и тя беше със серклаж 15мм шийка и разкритие  от 4-я месец до края каза, че не е пускала микробиология, защото се е чувствала добре, както и не са й мерили шийката !? Роди дни преди термина си.

Общи условия

Активация на акаунт