Време вече не остана – през Април ще бъда мама !

  • 48 244
  • 465
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 179
При мен сам се буди на около 3 - 3.5 часа, давам му да суче и от двете,  но след малко започва да  плаче и да търси още. Проверявам гърдите дали са изпразнени напълно с изтискване с палец и показалец. Затова дохранвам.
Добре, че майка ми помогна в началото да засуче правилно и изобщо с кърменето. Но все още не ми е дошла кърмата, мисля че съм още с коластра  (жълта/ оранжева точност), а днес става на една седмица. Или може да е преходно  мляко? 🤔

Последна редакция: пт, 27 апр 2018, 14:16 от Coelum

# 436
  • Варна
  • Мнения: 769
Момичета, как преценявате,че имате достатъчно кърма? Аз не мога да храня на поискване, тъй като бебо много спи и го будя на 3 часа през деня, а вечер правим паузи от 4 часа. След като стои 10-15 мин на гърда, се доизцеждам, но събирам не повече от 20мл от двете.
Ако спи добре, ако пълни памперсите и не реве, значи е нахранено, след седмица от изписването трябва да е качило между 150 и 200 грама. (Само за долната граница да не се лъжа, да не беше 130, ще ти каже педиатъра). Това, което цедиш няма значение, аз почти нищо не успявам, но имам достатъчно кърма и малкият наддава чудесно.
Не цеди освен ако нямаш нужда! Т.е. ако имаш напрежение в гърдите, тогава само за облекчение, иначе ще предизвикаш хиперлактация, което е кофти. На колко стана бебето? Ако още е поспаливо от жълтеницата и всъшност, за да тръгне кърмата, през дена будиш на 2-2,30 часа за хранене, като началото се брои от началото когато бебето започне хранене. Т.е. ако в 12 започне да се храни, в 14-14:30 трябва да е следващото, минимум 8 хранения да има за 24 часа, може една по-дълга нощна пауза от 3-4 часа. Това докато отмине сънливостта от жълтеницата и тръгне кърмата, после се водиш по него, при нас вече са 7 хранения, понякога спи повече, понякога по-малко...
На 9 дни е, сега се връщаме от педиатърката, не е наддал изобщо от изписването, даже го изкарва с 50гр. по-лек,но да кажем,че това е отклонение на кантарите. Явно кърмата ми не стига, сега ще слагам на гърда и после дохранвам с 30мл АМ и другата седмица пак ни вика. Каза ми през деня да будя на 2.5 ч,  а вечер ако не се буди да си правя дълга пауза и да не се притеснявам.

# 437
  • Мнения: 4 393
Аз съм по същия начин, вече три седмици. Слагам го на двете гърди, след това дохранвам. Лошото е, че 30- те милилитра АМ вече станаха 60 и не знам дали реално чакам кърмата...по-скоро реалният вариант е да мина изцяло на АМ с тия темпове Sad

# 438
  • Варна
  • Мнения: 769
Мен това ме опасява,че почна ли АМ, това ще доведе до спиране на кърмата,въпреки че смятам да протжавам да се доизцеждам с цел стимулация. Голяма хамалогия ще е, ама ще пробвам, че ако не давам АМ, ще бъда линчувана от таткото и бабата.

# 439
  • Мнения: 147
Аз имам проблем с кърменето.... Тоест с тръгването на кърмата. Днес следобяд усетих, че почват да ме напрягат гърдите. Иначе още сутринта пробвах да ги стимулирам с помпа, следобяда също, сега правих топли компреси и пак опитах.... Нищо. Много започват да ме болят и ги усещам все едно ще се пръснат. Не знам какво да правя. И в болницата вместо да ми дадат съвет, те - ще направиш мастит, вземи мерки, че лошо за тебе!
Бях на същото положение кърмата не тръгваше бебо не сучеше имах хлътнали зърна.Мъчех се една седмица с компреси отпушихме донякъде каналите с помпата.Накрая всичко ми дойде в повече защото хранех бебето с изцедено + АМ ,вдигнах температура гърдите ме боляха разраниха се от помпата та звъннах на АГ . Изписа ми Достинекс (купих 2 опаковки с 2 хапчета всеки ден пиех по едно) ударно + стягане на гърдите с колан 3-4 дена спяхме кърмата.После цяла седмица слагах сютиен + зелеви листа 24 часа и слава на бога сега съм добре гърдите също са добре продължавам да нося сютиен но без зелевите листа.Не съжалявам за решението си за спиране на кърмата си защото със всеки изминал ден положението ставаше все по зле.

П.С за да спадне напрежението трабва да изцедиш гърдите.В болницата и на мен никой не ми помогна добре че имам приятелка акушерка че отпушихме каналите с топли компреси донякъде и АГ ми изписа достинекс и спряхме кърмата.


Най-глупавия възможен съвет е да си спреш кърмата. И най-лесния.

# 440
  • Мнения: 13
Честито на новите мами,здрави и палави бебчет!На очакващите мами късмет и леко раждане!Ние вече станахме на един месец предполагам вече към 4 кг. изцяло на кърма.Общо взето се храним на 2,30-3 часа и нощно време пак на същия интервал понякога си е голямо предизвикателство да се кърмим почва едно въртене,едно чудо направоооо...Имам няколко въпроса с какво почиствате нослетата и на колко време /всеки ден ли/  и какви контрацептиви мисмите да използвате?Аз бях се спряла на противозачатъчни съвместими с кърменето,но проблема при тях е че трябва да се вземат в един и същи час и се притеснявам да не пропусна някое.Днес бях на консултация и в крайна сметка си ударих инжекция,която предпазва три месеца /също е съвместима с кърмене/  и май почвам да се замислям за спирала.

# 441
  • Мнения: 4 660
Имам няколко въпроса с какво почиствате нослетата и на колко време /всеки ден ли/  и какви контрацептиви мисмите да използвате?
Не знам как да ти го обясня но аз правя фитилче от твърда кухненска хартия намокрям го с топла вода и пъхам в нослето,
върху фитила полепват сополите и излизат. А на въпроса колко често когато видя ,че в нослето има сопол.

Последна редакция: сб, 28 апр 2018, 11:19 от kikair

# 442
  • Варна
  • Мнения: 769
Момичета, бебо продължава да не се събужда за ядене. Вчера по-стабилно яде в 18:30, след което трябваше в 21:30 след къпане, само че той беше много отпуснат, цокна 2-3 пъти и заспа и нищо не е в състояние да го събуди. Сега го събудих в 2,защото той няма да се сети и стоя на гърди около 15 мин, но естествено не сука през цялото време. Не мисля,че е изсукал повече от 30мл и заспа. Какво да го правя не знам. Знам,че при жълтеница бебетата са сънливи,но педиатърката каза в петък,че е отминала физиологичната жълтеница. В чудо се виждам, още повече, че той не е наддал от изписването.

# 443
  • Мнения: 4 785
Моят пък от 3 дена яде по минимум час, като естествено и спи докато яде и прави 6 часа пауза през нощта. Вече жълтеница не би трябвало да му влияе, буди се сам, ама съм го оставила той да води.

Иначе пробвай да будиш докато е на гърда, смени с другата и все ще хапне.

# 444
  • Мнения: 5 134
Мър Мяу, ако бебето ти е под месец, месец и половина, не е добре да го оставяшнда спи по 6 часа. Главно защото рязко ще ти намалее кърмата до седмица две такъв режим. Освен ако не ставаш по време на тези 6 часа да цедиш поне веднъж. Нощта е най-благоприятното време за образуване на кърма защото пролактинът е най-висок, а първите 6 седмици са определящи за количествата, които ще имаш до края на кърменето.

# 445
  • Мнения: 4 785
Мър Мяу, ако бебето ти е под месец, месец и половина, не е добре да го оставяшнда спи по 6 часа. Главно защото рязко ще ти намалее кърмата до седмица две такъв режим. Освен ако не ставаш по време на тези 6 часа да цедиш поне веднъж. Нощта е най-благоприятното време за образуване на кърма защото пролактинът е най-висок, а първите 6 седмици са определящи за количествата, които ще имаш до края на кърменето.
Да, благодаря за съвета, аз разбрах че нещо не е баш в ред, защото започна да стои на гърда по 2 часа и сутринта се обадих на консултантката ми по кърмене и каза да го будя и през нощта по-малка пауза, явно е много малък да води парада още, че не е ок така. Та от сутринта го будя, надявам се да се регулираме, 2 дена беше на "негов" си режим, но разбрахме, че няма да стане.

# 446
  • Мнения: 5 134
Да, определено е така. Аз изцяло съм се водила по детето, освен за нощните паузи в началото, особено след като е имал жълтеница. Тя си оказва влияние доста време, до 4 седмици след като отмине острата фаза. Щом ти е приоритет да кърмиш, тези седмици са критични за установяване ба кърмата. Успех: ще става по-лесно.

# 447
  • Варна
  • Мнения: 769
При нас положението може да се наречш всичко друго, но не и "режим". Изобщо не можем да влезем в час, вчера и аз звънях на консултант по кърменето, даже ми даде везна за теглене. Сега ще се мерим 2 дни, за да видим какво се случва. Колко мл на хранене се дава на бебе на 2 седмици?

# 448
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Ето една полезна таблица за количеството мляко + броя мокри и наакани памперси. През втората седмица е посочено количество 700-800 мл за денонощие.

Да ви споделя, и при нас имаше едни критични ден и половина вкъщи, когато не усещах никакво напрежение в гърдите, човекът сучеше, но на празен ход, преглъщаше рядко и беше много неспокоен. Мъжът ми веднага взе от аптеката лактогонен чай. Не този на Хип разтворимия, а обикновен - виждат си се и семената копър, и звездичките анасон. Да ви кажа, добре ни подейства - и на мен, и на млякото, и на бебето.
Сега суче доволно през 2,5 - 3 часа, някой път търси повече и тогава предлагам и двете гърди, друг път само едната му стига.
Междувременно установих, че така масово препоръчваните на родилки обезболяващи свещички Профенид изобщо не са подходящи за кърмачки. То си го пише в листовката, но аз се доверих на АГ да ги ползвам и изобщо не я бях чела. Мисля, че и те са оказвали някакво влияние; в петък за последно бях сложила, оттогава, в комбинация с чая, кърменето ни се подобри.
Затова ви съветвам да внимавате, ако приемате все още някакви обезболяващи или други лекарства.

# 449
  • Варна
  • Мнения: 769
Хайде да разбутам пак темата с въпрос Simple Smile Много често се случва бебо да е опикан и не знам ние ли не слагаме правилно памперсите или нещо памперсите не са ок. Ползваме памперс премиум кеър. Споделете на вас дали ви се случва?

Общи условия

Активация на акаунт