Кекс "с дупка"?

  • 18 900
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Сега го разрязах, малко глетавичък останал вътре, инак на вкус стои пухвавичък.

Май фурната нещо се прецака, в началото много добре ставаха кексовете.

# 31
  • София
  • Мнения: 76
mamaKati, на първа страница на тази тема съм дала рецепта за кекс с масло - много е вкусен!
[/quote]
Natalina, сори, но не обърнах внимание на съдържанието, а се бях заплеснала по картинката, като тъкмо си казвах, че на външен вид изглежда точно като моя кекс с водата (предполагам, че е от кексовата форма). Утре ще го направя за закуска на момчетата.  bouquet

# 32
  • Мнения: 22 867
Този кекс също е много вкусен и нямам спомен да не се е получил някога.

Продукти:
7 яйца
2 ч.ч. захар
2 ч.ч. брашно
7 суп.л. вода
7 суп.л. олио
какао
ванилия /или лимонова кора/
орехи / може и стафиди, портокалови корички/

Разбиват се белтъците със захарта на твърд сняг с миксер. В купа с вилица се разбиват жълтъците, като към тях се добавят 7 суп.л. вода и 7 суп.л. олио. Жълтъчната смес се смесва с много леко бъркане в една посока с белтъчния сняг /за да не спадне!/, добавят се постепенно брашното, ванилията, орехите - с леко разбъркване. Сместта се изсипва във форма за кекс, намазана с олио и поръсена с брашно. По желание може да се остави малко смес, в която слагате лъжица-две какао, разбърквате и изсипвате отгоре върху бялата смес във формата. После с лъжица или лопатка леко разбърквате, така, че какаовата смес да слезе по-надолу и да се получи шарка. Кексът се пече в умерена фурна. Лично аз го слагам и след около 40-50 мин е готов. Не го проверявам, просто го изваждам. Но познавам режима на работа на моята фурна.
Кексът е много вкусен, не е хлебен, а мек и пухкав. Може да се направи и с 9 яйца, като се увеличават пропорционално и останалите продукти. Тогава го пека в долната част на стара електрическа тенджера. Спасява ме при повече гости. Grinning

P.S. Все си мисля, че някъде я писах тази рецепта, така, че ако някой вече я е чел, да ме извинява.  EmbarassedНо действително се получава нещо много вкусно.  Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 1 210
Купуваш си брашно Фарин Ап - то е с набухвател вътре. Отстрани на пакета има рецепта за кекс. Досега не съм имала издънки. Само да кажа, че моята форма не е много голяма и винаги правя половин доза. Смокини също не слагам, но разнообразявам със стафиди, орехи, какао.

Общи условия

Активация на акаунт