С първите пролетни лъчи, коремчето на АВГУСТинка, започва да личи-2018г.

  • 52 562
  • 726
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 187
Аз пия 3х2 магнерот и пак вечер си имам крампи на ходилата.
Нещо друго ме тревожи мен - от няколко дни започна почти постоянно и особено като походя по-дълго да ме боли таза, слабините и срамната кост. Някакво опъване усещам и се чудя дали не са контракции. Ту се успокоявам, че е нормално да имам дискомфорти, ту започвам да мисля да не би да имам разкритие и някакви такива. 😔 Вие как сте, момичета?



Аз съм по същия начин ако вървя дълго 3 4 часа ..  трябва да поседна даже някой път, иначе не мога да продължа. И аз пия магнерич 3x2  лежах 4 дни заради контракции и мога да различа болката. Ако  болката ти отминава  следкато си починеш значи  всичко е ок според мен

# 586
  • Пловдив
  • Мнения: 260
И аз имам такива болки, през нощта като спя да се извъртам от едната на другата страна ме опъва точно се едно тазобедрените стави, като вървя кръста, краката, ниско долу в корема. Аз пия магнерота 2 пъти по 2, но и аз така си казвам, че е нормално.

# 587
  • Мнения: 221
Ако болката е в срамната кост по скоро е от разширение на таза, контракциите са в корема не долу ниско като може да са с болка и без, но са стягане и втвърдяване на корема

# 588
  • Мнения: X
Момичета дайте повече инфо за позите на спане
Замислих се при четеното в предишните постове
По корем е абсурдно-така е, съгласна съм аз и не мога.
Като легна на лявата страна бебето почва да ме рита
Като легна на дясната пак рита
Като легна по гръб всичко е ок, много рядко се обажда и то за кратко
Сега разбирам, че и по гръб не е ок
Е как трябва ?

# 589
  • Мнения: 366
Ако болката е в срамната кост по скоро е от разширение на таза, контракциите са в корема не долу ниско като може да са с болка и без, но са стягане и втвърдяване на корема
Поста ти ми е от голяма полза. Въпреки, че ми е втора бременност честно да си призная не знам какво са точно контракциите. С първата бременност не съм имала. Единствените, които получих бяха след като ми изтекоха водите и лежах в болницата докато започне секциото.
От две вечери като си легна все едно изпитвам дискомфорт накъде в слабините и започнах да се питам дали това не са контракции.

# 590
  • Мнения: 1 604
Дискомфортът в слабините не са контракции.
Контракциите са два вида- болезнени и безболезнени. Болезнените контракции се усещат като предменструална болка в матката, а безболезнените като втвърдяване на корема ниско долу и усещане за стягане. От личен опит мога да кажа, че контракциите се усещат различно според това къде е разположена плацентата. При задна плацента стягането е много по осезаемо, коремът се оформя като топка- зависи от силата на контракцията, разбира се . С предна плацента стягането е доста по незабележимо и по- скоро се усеща на допир- коремът е твърд ниско долу.
Опъването и дискомфорта не означават разкритие. Не си мислете глупости постоянно. Радвайте се на слънцето, пеперудите, птичките... Съвсем нормално е при физическо натоварване да започнат неразположения. Но това не значи, че раждате.

Аз успях да купя от Лидл роклята на червените точки, ММ каза, че приличам на шотландска краварка и си викам- супер, какво по- свежо от това. Simple Smile)) Не бях забелязала, че има вертикални ципове на гърдите да улеснява кърменето. Никога не съм си избира специално  дрехите за кърмене. Беше ми неудобно да кърпя навън и се прибирах. Сега едва ли ще съм толкова усърдна кърмачка. По- скоро ще е на смесено хранене бебето. Това тичане да не изпусна някакво хранене, ако по случайност съм излязла и мислите ми, че бебето се гърчи от глад пък аз имам още цели 5 мин до вкъщи, простооооо... не мога да си го причиня отново. По- малко стрес, по- щастлива мама, по- щастливо семейство Simple Smile
Купих и гащеризончета с къс ръкав, един комплект, от най- малкия номер. Друго всичко си имам. Но закъснявам с покупки на залъгалки, камери, аксесоари за нокти, ама другата седмица като съм в отпуска ще наваксам.

# 591
  • Мнения: 9 196
Момичета дайте повече инфо за позите на спане
Замислих се при четеното в предишните постове
По корем е абсурдно-така е, съгласна съм аз и не мога.
Като легна на лявата страна бебето почва да ме рита
Като легна на дясната пак рита
Като легна по гръб всичко е ок, много рядко се обажда и то за кратко
Сега разбирам, че и по гръб не е ок
Е как трябва ?

Какъв е проблема според тебе, че бебето рита? Притеснително е ако не рита. Как така ти е ок, когато "не се обажда"?

# 592
  • Мнения: 1 318
Аз да си кажа за болките, че от няколко дена почнаха в междукрачието - нормални са и няма нищо притеснително. От разширяването на таза е. Освен това аз по цял ден съм на работа, на бюро, и като стана (хем начесто ставам), сякаш ми е изтръпнало и след 5 минути ходене се пооправям. Дискомфорт си е, няма спор. А и седналото положение си е неестествена поза, особено по 8-9 часа. Вечер след 17 ч като взема дребния от градина, едвам вървя. Вчера пуфтях за няма и километър ходене и като седнах на една пейка, нямах сили да стана. А съм 24 г.с. и да кажеш да е 38 градуса.. сетих се, че една позната преди 2 години обиколи Рим в такъв срок на бременност, докато аз се търкалях като преял кит. Оказа се, че имала поддържащ колан за кръста и нямала такъв дискомфорт. Днес поразрових из сайтовете, мисля да си го купя и да пробвам. За нещо ей такова става въпрос: https://www.pakostnik.com/bg/kolan-za-bremenni-zheni-farlin

# 593
  • Мнения: 1 604
Shirley- и аз съм много зле с кръста и то от доста време насам. И на мен ми трябва време да се пораздвижда. Онзи ден малкия ми се хвърли върху краката под коленете и като ме схвана кръста, чак изревах. Едва ставам като съм легнала, но като се раздвижа нямам проблеми. Не смяташ ли, че този колан ще държи много топло? Жегите те първа започват, няма ли да спарва?

# 594
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Здравейте момичета. Започнах все по- рядко да пиша, но пък всяка сутрин редовно чета. Blush

За спането - аз спя или на лявата или на дясната страна. Имам неправилна поза на спане нещо от този тип № 6
Скрит текст:
Казаха че е неправилна, защото се усуква кръста, което до увеличаване на болката в гърба и кръста.Препоръчаха ми да си слагам възглавница между коленете и уж щяло да има подобрение.  Все още не съм приложила съвета на практика и не мога да кажа. Това го научих от курса за бъдещи родители където ходя. На едно от практическите занятия, водещата е рехабилитатор и тя ни даваше тези съвети и други разбира се. Имаше момичета който също спят по гръб- казаха им да не се притесняват, щом не изпитват дискомфорт, значи всичко е наред. С напредването на бременността, както и когато започне много да нараства корема, за всяка жена позата на спане е индивидуална. Имало е случай, където жени са се чувствали най-добре полу седнали. Open Mouth

Иначе и аз влизах с въпрос дали някой е пробвал коланите вече? Имам болки в кръста, от стоенето в офиса, от недостатъчно движение и тн.  Дали ще спарват много?Rolling Eyes
Аз се надявам тези дни да отида до Лидл да видя какво е останало, като само на роклите и на сутиените съм хвърлила око. Може и от бебешките неща ако има нещо да взема.

# 595
  • София
  • Мнения: 444
Аз също бях до Lidl (този на Луи Айер все още е супер зареден).Купих панталонки, пижамки, чорапки ♥ За себе си купих дънки, клин (много е готин), сутиен за кърмене и още куп други неща Grin

Аз вече ходя три дни в седмицата на йога, пешеходствам задължително поне в едната посока до или от офиса по 30-40 минути и съм си настроила аларма в офиса да пищи на всеки 30 минути като ставам и правя някакви разтягания или клекове. Имам болки ниско в кръста или  пояса (може и да е таза това Rolling Eyes) - особено като лежа на твърда повърхност е много силна, но смятам че е нормално. Понякога също ми изтръпват някои части, но пак с раздвижване се оправя. Уикенда имах силни коликообразни болки в кръста (сякаш от бъбреци), които отшумяха до края на деня..Та движението и гимнастиката смятам, че помагат доста. Но пък ми е лесно да говоря като имам възможността да ходя и нямам ангажименти в отглеждане на дечица и др... Така че мамита - стискам ви палци да ви лекичко и да имате много енергия Purple Heart

# 596
  • Мнения: 1 318
Shirley- и аз съм много зле с кръста и то от доста време насам. И на мен ми трябва време да се пораздвижда. Онзи ден малкия ми се хвърли върху краката под коленете и като ме схвана кръста, чак изревах. Едва ставам като съм легнала, но като се раздвижа нямам проблеми. Не смяташ ли, че този колан ще държи много топло? Жегите те първа започват, няма ли да спарва?
Джинджър, поръчах си от OLX, в четвъртък ще дойде и ще споделя как е. И мен ме притеснява спарването. Но ще видя сега като е по-топло как ще ми понесе и ще споделя. Само движение ме оправя, а нямам никакво и вечер е кошмар Sad

# 597
  • Мнения: 111
Аз също имам разни опъвания, стягания, като засега най-неприятната и осезаема болка е по време на сън в тазобедрената става и специално от дясно. Като се завъртя да спя на лявата страна и полека отшумява. И тези дни гледам поне по един път на ден да пия магнезии, освен гелчето с което се мажа.

От лидл аз си взех само сутиен днес, дано съм уцелила размера. Мисля да си го нося по площадките като обикаляме с малкия, че за работа с мека чашка не се виждам много и то лятото, когато дрехоте са по-лекички.
Иначе миналата седмица си взех по-голям размер къси панталони от там и мисля, че ще са ми ок за лятото. Ако някой още не е ходил и все още има може да ги види, с ластик са и са лекички.

За коланите от този тип http://shopping.bg/Carriwell-Bezsheven-kolan-za-bremenni на мен ми изглеждат по-удобни, стига да е някакво тъничко, дишащо да не спарва. Една позната ми беше казвала, че е ползвала (не знам какъв точно). Но имало ефект да не ти се ходи толкова често до тоалетната като се разхождаш, явно придържа и не притиска толкова мехура.

# 598
  • Мнения: X
Момичета дайте повече инфо за позите на спане
Замислих се при четеното в предишните постове
По корем е абсурдно-така е, съгласна съм аз и не мога.
Като легна на лявата страна бебето почва да ме рита
Като легна на дясната пак рита
Като легна по гръб всичко е ок, много рядко се обажда и то за кратко
Сега разбирам, че и по гръб не е ок
Е как трябва ?

Какъв е проблема според тебе, че бебето рита? Притеснително е ако не рита. Как така ти е ок, когато "не се обажда"?
Не съм споменавала наличие на проблем!
Не знаех, че е притеснително, ако не рита.
Мислех, че ако рита значи нещо недоволства и му създавам дискомфорт, а ако не рита значи му е комфортно и добре и затова не се обажда.
Явно обаче всяка поза на сън си има минусите, а аз права още не съм се научила да спя, та затова питам коя е най-добрата за бебето и защо другите не са

# 599
  • Мнения: 9 196
Еуфория, продължаваш да твърдиш, че всяка поза си имала неудобства, особено на ляво или дясно, защото бебето ритало. Бебето трябва да рита, ако всичко е наред. Да рита, да се върти, изобщо да има детски движения. Най-страшното нещо е да не се усеща бебето. Не знам, как по-ясно да го напиша ... затова се отказвам.

А коя поза не е добре, мисля че дори и в тази тема се коментира по-напред, но има достатъчно информация в интернет така или иначе. За да си най-сигурна, коментирай го с проследяващия си лекар, защото аз се изчерпах ...

Общи условия

Активация на акаунт