Подготовка за малкия човек -2

  • 49 143
  • 756
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 660


Списък за родилното
Списък за майката - на път за родилнотo
10 неща, които да вземете в багажа за родилното

Списък за новородено бебе
Най–Необходимото за Новородено Бебе
Списък за Новородено Зимно Бебе
Списък за бебето и майката

HugВсичко нужно за да го посрещнемHug
12 съвета за добър избор на бебешкото легло
Как да изберем матрак за новородено бебе
Къпане на бебето: Мокро и хлъзгаво!
Къпането на бебето засилва близостта с него

Количка, кошница, кенгуру или слинг – кое и кога да ползвате
5 ВАЖНИ СЪВЕТА ПРИ ИЗБОР НА СТОЛЧЕ ЗА КОЛА
Как да изберем количка за бебето
КАКВА КОЛИЧКА ДА ИЗБЕРЕМ
Слинг за носене на бебето
Кенгуру или ергономична раница

Какви бебешки шишета да изберем?
Стерилизиране на бебешки шишета и биберони
Каква помпа за кърма да избера
Как да изберем козметика за нашето бебе
Как да изберем дрехи за бебето

Последна редакция: пн, 19 мар 2018, 21:21 от kikair

# 1
  • Мнения: 441
Много се радвам, че споделихте мнения, благодаря ви!

На момичетата с лудо пазаруващите свекърви ще кажа- сигурно е досадно на моменти, но се радвайте, че имат желание да покажат грижа за внучето си! Моето голямо дете за десет години буквално е получило една кожена чантичка и 100 лв за рожден ден  Peace А става дума за хора с големи претенции, работещ в посолство човек на висок пост и тн. Просто го няма желанието и обичта към внучето.

Относно паричките - и това е много чист вариант да се помогне с пари. Но се страхувам, понеже за сватбата ни бях обещали ''помощ'' с една сума, която така и не получихме Mr. Green Затова се чудя как най-деликатно и правилно да постъпя в ситуацията - хем знам, че не мога да разчитам и да очаквам от тях, хем не искам да ги отритна, ако пък наистина им е дошло желанието.

# 2
  • Мнения: 4 785
Ами те освен пари винаги може да измислят и нещо малко, майка ми е поръчала терлички и шапки, например.

# 3
  • Мнения: 208
Както писах по-рано, на моя баща не мога да разчитам по много дълъг ред причини. Но тъкмо днес спорих с леля ми (сестра на мама, която го познава добре) и тя ми обсняваше, че все нещо ще даде.
Ами, аз си правя сметката без него, просто. Ако и свекърите ми бяха като вашите
dhaini щях така да направя. И двата варианта са лоши - да те затрупат с неща, които надали ще ти потрябват и да не купят и едни чорапки Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 5 605
Тези хоря все пак са част от вашите семейства. Откровеността е най-хубавото нещо - казвате си какво искате и какво не и приключвате. Ако още с пазаруването ви притискат с разни дрехи, то след раждането ще става още по зле с даването на непоискани съвети и с опити да се наложат.

Аз казах какво искам и от какво има нужда детето. Е, имало е и странични подаръци, но в повечето случаи да нацелвали моя вкус.

# 5
  • Мнения: 25 645
В старата тема се коментираха капките за колики. Искам да споделя, че при нас се наложи употребата им. И аз като вас си мислех, че са за успокоение на майката и че е само период който трябва да мине...но уви, не ми се получи да си гледам детето как се дере от болки и мъки, а аз да чакам периода да отмине. Все още има колики, и давам...вече алтернативен вариант, но давам капки. Няма как да стоиш и да гледаш как го боли коремчето.

# 6
  • Мнения: 1 872
Пазаруването не е страшно. Нещата, които стават, ще си ги ползвате. Другото може да се продаде или подари.

По-голям проблем е, ако се налага да разчитате на такива хора за помощ след раждането. За 2-3 дни ще ви скъсат нервите с "умни съвети".

# 7
  • Мнения: 1 179
Както писах по-рано, на моя баща не мога да разчитам по много дълъг ред причини. Но тъкмо днес спорих с леля ми (сестра на мама, която го познава добре) и тя ми обсняваше, че все нещо ще даде.
Ами, аз си правя сметката без него, просто. Ако и свекърите ми бяха като вашите
dhaini щях така да направя. И двата варианта са лоши - да те затрупат с неща, които надали ще ти потрябват и да не купят и едни чорапки Grinning
Dakota, има хора (майки), които с внучето искат да компенсират това, което не са могли да направят със собствените си деца - материални неща, възпитание, и затова се намесват.
Наистина е най - добре да се изясните още в началото с разговор между възрастни. Да, може и да я засегнеш, но все пак тя винаги ще остане негова баба и може да го глези (това бабите и дядовците го могат на 100%). Родителят си ти и твое право е да изпиташ тези радости - от покупките до възпитанието и грижите по детето.
Иначе по повод списъка - идеята е чудесна, виждала съм влогърки, които прилагат този метод и получават необходимото като подаръци на baby shower-a.
Аз не съм казвала какво искам, купихме всичко и след това родителите, бабите и дядовците ни дадоха пари.

# 8
  • Мнения: 35 057
Тъй като ние имаме загубено дете на късен етап мъжът ми не искаше да купуваме нищо за детето сега. Едвам го убедих да купим леглото по- рано, за да го сглобим , за да се отмирисва. И количка купихме. Обаче дрехи и всичко останало почти на края бяха купени и то на тагадък , защото няма време. И цялото ми удоволствие от предварително купуване беше скършено.
То за това и много неща купувахме в последствие. Ама се и олях после. И сега много се олях. Накупих съм бодита с дълъг ръкав едно чекмедже, а той почти не носи, защото е с гащеризони. Но вече ще го обличам с панталони и бодита.

# 9
  • Мнения: 4 660
В началото и ММ не искаше да купуваме нищо предварително,  но с течение на времето сам се убеди че не може да родя без нищо после той трябва да пазарува сам.
Купихме почти всичко без количката в 8 месец. Леглото все още не е дошло датата на доставката е в края на месеца.
Количката решила съм да я купя след като родя.
Относно дали майка ти или свекърва ти ще ти помогне с покупките си остава дали има желание или финанси да направи това.Аз лично се радвам на всичко което купят и претенции за цвят или марка нямам. Всяка покупка е добре дошла за мен Hug

# 10
  • Мнения: 35 057
Аз един ден изтрещях и отидох с комшийката и напазарувах дрехи от Лидл , които после оставих у тях, докато се роди бебо. Има дрехи, които още не му стават Wink

# 11
  • Мнения: X
Dakota, моята свекърва се бъгна по абсолютно същия начин, направо се побърка нантема бебе. В началото се опитвах да обяснявам тактично, но не помага. След раждането също се опита да дава тон, но много ми идва и хормоните си казаха думата и не можах повече да съм сдържана, та се скарахме условно казано, защото уж беше обидена, но й мина и сега се увърта кога да дойдела да го види. На мен пък като ми преля не ми пука вече и всичко си казвам директно, иначе ни приема, ни предава. А за дрехите - някои доректно си й казах, че не ми харесват, други умаляха и ги изпратих у тях да ги складират, че у нас няма място. С тях изпращам и тези, които не харесвам. Продължава да купува и то неща, които ще станат като размер лятото, казах й че няма да могат да се облекат, защото не са летни, но все тая. Ще ги бутна някъде до лятото и ще й ги върна лятото, тогава мисля, че сама ще прозре защо няма да се облекат. Всъщност все ми е тая, съветвам те и на теб да не ти пука за нищо. Ти си купи каквото на теб ти харесва, пък от нейните, ако нещо ри хатесва и става ок, ако не какво го мослиш, просто няма да го слагаш.

# 12
  • Мнения: X
И аз си нямам легло, не знам къде ще спи бебето, надявам се дя измисля нещо. Свекървата казва не купувай нищо предварително.
Че ние две напреднали бременности трябваше да прекъсваме преди.  И сега кой каквото ми подари му се радвам.
Майка ми само акъли дава, чак име на бебето е измислила и ми се обяжда по телефона да го търси по име. Избеснях и вдигнах кръвно.

# 13
  • Мнения: 5 134
Така като чета темата се замислям колко мега неподготвени откъм покупки сме били реално, ние нямахме нищо освен легло, многократни пелени, една кутия дрехи за новородени изпрани, които ми беше дала приятелка и помпа за кърмене като тръгнахме за болницата. А и кошче за кола и количка. Това беше, наистина. Всичко останало поръчвахме по Интернет с доставка в същия или следващ ден, а после като се местехме от апартамента, където дъщеря ми беше новородена, направо едва събрахме всички простотии в половин тир.

# 14
  • Мнения: 4 660
Аз живея в малък град който е на 40 км от областния. Как да стоя неподготвена и да чакам да родя?  Няма как да стане кой ще ми купува после. Сега на всеки преглед гледам да купя поне най-необходимото за началото. Да поръчвам през интернет хем ми излиза скъпо хем получавам доставката след най-малко 2-3 дена куриерските фирми не доставят всеки ден. Друго е да живееш дето се вика на "село" друго е да си в голям град или в столицата.

Общи условия

Активация на акаунт