Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 март 2018, 17:03 ч.

Ментална аритметика?

• 5 362
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте,
Извинете ме, ако не е това правилното място за тази тема, но имам един въпрос. Със съпруга ми наскоро се преместихме в "Младост" и все още нямаме кой знае колко много контакти, нито много представа за определени неща. Имаме дъщеричка в предучилищна, и ѝ търсим някакви занимания по математика, защото догодина е първокласничка и с писането и четеното, криво-ляво ще се оправим, но в математиката хич ни няма. Моя позната ми спомена, че в детската на сина ѝ правили презентация на някакъв нов метод - ментална аритметика. Чували ли сте го това животно? Имат център Smarty Kids на Александър Малинов- Метро сити. Ако някой ги е чувал и има впечатление, моля да сподели, че се чудя, преди да запиша малката на безплатна демонстрация.

# 1
  • София
Ние ходим на ментална математика от 6 месеца Simple Smile Детето е много доволно, аз също Simple Smile Препоръчвам школата, защото се занимават с децата Simple Smile Не правя реклама, само споделям Simple Smile
Наскоро видях друга подобна школа и не ми хареса изобщо! Беше на едно изложение в мол Парадайс. От 2 часа занимания само 30 минути са математика и после игра. За мен това не е клубче и не разбирам логиката. Направиха тест на дъщеря ми, която завърши 2-ро ниво и се изумиха какво може. Явно при тях умишлено се разтяга учебният процес и децата почти нищо не учат. Очакванията им за завършила второ ниво бяха за знания, които ние имахме след 5 посещения на първо ниво Simple Smile
Това са най-общи впечатления Simple Smile
Мисля че нашата школа има офис в Младост.
Ако искате да ме питате още неща -пишете ми Simple Smile

# 2
Mental Maths - провери в Гугъл, за да добиеш представа + примерни нива и задачи.
При нас си е официална система в училищата отдавна.

Най-просто казано - има определени задачи, за определени нива/възраст. Когато детето ги решава без проблем, не се минава на следващо ниво - по-трудни задачи, а се развива скоростта - да ги решава по-бързо и по-бързо. Така намирането на решението се превръща един вид в рефлекс. На следващо ниво се минава, при достигане на следващата възраст. С прости думи.  Simple Smile

# 3
Благодаря Ви много за отговорите. Аз питах конкретно за тези, защото като локация са ми много удобни от метрото. Иначе чувах и за ИСМА. Ангелче:), твоето дете при тях ли ходи?

# 4
  • София
Благодаря Ви много за отговорите. Аз питах конкретно за тези, защото като локация са ми много удобни от метрото. Иначе чувах и за ИСМА. Ангелче:), твоето дете при тях ли ходи?

Да, в Исма ходи моята дъщеря Simple Smile

# 5
  • София
Аз се чудя кое от двете да избера, ИСМА или Smarty Kids (на Ал. Малинов).
Накой с отзиви за тези офиси в Младост дали има? Благодаря!

# 6
Здравейте, според мен Исма е по - добрия вариант. Системата е разработена много добре и децата доста сериозно се занимават. В Смарти кидс ми се струва малко разводнено. Метода е системна тренировка за мозъка и трябва да се следва строго определена последователност.

# 7
  • София
Моите деца 5 и 6 клас ходеха в Abakido. Занятията са близо до Кауфланд Младост3. Паснаха си с преподавателката и с чиста съвест я препоръчвам. Пробвахме и с малкия ми син на 4 години, но при него изобщо не се получи. Трябва да порасне още.

# 8
  • София
stanislavchen, всеки ден ли работите вкъщи допълнително? Идва ли момент, в който сами се справят без да се чудиш от коя спица да го подхванеш Laughing ?
Смяташ ли, че знанията са полезни и приложими в часа по математика? Извиянвам се за въпросите, но не съм наясно какво точно обхваща материала в МА, но пък ми е интересно Smile 

Благодаря за инфото, сега ще ги намеря да се обадя!

# 9
  • София
stanislavchen, всеки ден ли работите вкъщи допълнително? Идва ли момент, в който сами се справят без да се чудиш от коя спица да го подхванеш Laughing ?
Смяташ ли, че знанията са полезни и приложими в часа по математика? Извиянвам се за въпросите, но не съм наясно какво точно обхваща материала в МА, но пък ми е интересно Smile  

Благодаря за инфото, сега ще ги намеря да се обадя!

Моите деца са големи и сами си работят. Аз не се занимавам с тях. Ако детето е по - малко вероятно ще има нужда от малко помощ, като например да му се прочете задачата, ако детето не може да чете, или да засича с хронометър времето. Работеха с 2 комплекта тетрадки и едната оставаше за проверка, а другата с домашното е при детето. По принцип се дава домашно за всеки ден и не трябва да се пише наведнъж, с цел да се упражняват ежедневно. Синът ми обаче е с доста бърз мозък явно и го изписваше наведнъж. Дъщеря ми пък се случваше и да е без домашно. За големи ученици като моите не мисля, че имаше някаква конкретна полза в училище, защото това си е само аритметика, а не цяла математика и просто материала е различен. Практически се научават много бързо да пресмятат събиране и изваждане. Последното занятие им показаха и умножението, но няма геометрия, дроби... Методът обяснено много лаишки е, че ги научават много бързо да съобразяват, че примерно 8=-2+10 . А -8 = -10+2, 4=+5-1, -4=-5+1 и подобни., Нещо като съдружителното свойство. Така успяват да преобразуват числата, които пресмятат в удобни за смятане и успяват да го правят много бързо. Всеки път взимаха по няколко такива формули и тренираха как да ги прилагат. Не ми се е налагало да ги карам да се занимават, защото им беше забавно като игра, като една умствена гимнастика. Те специално ходеха за удоволствие. Интересно обаче, че дъщеря ми след няколко месеца посещение получи големи похвали от учителите си в училище, затова колко е съсредоточена в час. Аз не мога да кажа дали се дължи на менталната аритметика, но ми направи впечатление, че съвпадна по време. Там където ние ходехме имаше упражнения и за бързопис, в които засичаха с часовник и се състезаваха сами със себе си имайки резултатите от предните посещения. Задачите, които решаваха ментално се диктуват на глас и доста бързо и трябва действително да внимаваш, за да успееш да сметнеш отговора, което си е упражнение в концентрация. Ние миналата седмица приключихме целия курс и преподавателката ми обясни, че от сега нататък имат даден метода и единственото, което могат да правят е да се упражняват, да увеличават скоростта и евентуално, ако много искат да се пробват на състезания по ментална аритметика. състезаването, обаче иска редовни тренировки. Моите си избраха засега да почиват и евентуално да се пробват отново наесен. Simple Smile

Последна редакция: чт, 26 апр 2018, 19:32 от stanislavchen

# 10
Има и дроби и умножение и деление и корен квадратен и проценти. Всичко свързано с аритметиката в по - горните нива. Затова е добре да се започне още преди училищната система да им промие мозъците Simple Smile

# 11
  • София
Има и дроби и умножение и деление и корен квадратен и проценти. Всичко свързано с аритметиката в по - горните нива. Затова е добре да се започне още преди училищната система да им промие мозъците Simple Smile

Там където ние посещавахме курсът приключи с умножението. Може някъде другаде да преподават дроби, коренуване и пр.

# 12
Здравейте, според мен Исма е по - добрия вариант. Системата е разработена много добре и децата доста сериозно се занимават. В Смарти кидс ми се струва малко разводнено. Метода е системна тренировка за мозъка и трябва да се следва строго определена последователност.
СПОРЕД КОЕ ВАШЕ ВИЖДАНЕ системата на Смартикидс е РАЗВОДНЕНА? Може би защото сте посещавали курса?Или защото сте виждали резултатите? Децата, учещи в Смартикидс имат много по-добри резултати от всички останали центрове за Ментална аритметика, само че ИСМА ги е страх да направят това сравнение ....

# 13
  • София
Здравейте, има ли разлики в методиката на обучение в ИСМА и Амакидс? Коя от двете школи бихте препоръчали?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт