много съм разтревожена

  • 3 155
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 426
А от мен друг съвет отивай да му баят на бебчо за уплаха.Моята като видеше баща ми и почва да пищи, защото той преди 2месеца като отварял вратата на буса нещо издала някакъв звук,а тя беше с него и се стреснала, същата история.
Рев, хълцане, чак се задавяше. Добре че послушах една колежка и при една баба да и бае. От тогава  няма рев. В чудо се видяхме.

# 31
  • Мнения: 9 903
така е, не споря, всички сте прави, че служителката няма право да се държи така. И въпреки това се е държала. А защо? От обяснението на мишонка аз разбрах, че е опитала да улесни себе си, "минавайки" край правилата. Да попълва документи с неспокойно бебе в стаята, а не отвън като другите, и да не ходи втори път, нито да си открие сметка - като другите. Всъщност не разбрах как иска да си вземе парите.
В кварталното ни социално стаята е съвсем малка, винаги висят по 2 мами вътре, и е лудница - не се диша направо. Всички влизат, когато си искат, не изчакват, питат, въпреки че отвън има точни указания и маса със столове. Лесно ли е?
Писах, провокирана от идеи за шамаросване, уволнение и епитети"крава" и "злобна лелка". Ей така се пада до ниското ниво. А и куче, което лае, не хапе, тъй знам аз.

Що на мене не ми се падат такива служителки, не знам. Сигурно ги респектирам и обезоръжавам с чар Simple Smile пожелавам ви съвсем сериозно моя късмет при общуването си с държавни институции Simple Smile


# 32
  • София
  • Мнения: 2 901
Тити, евала, душко! Нарочно ти пиша в темата, а не на лични!

Наистина очаквах да си поредния човек, който не търпи критики, а е краен в изявленията си! Уважавам хора, които спокойно обясняват, какво са имали предвид и са принципни в разсъжденията си!   bouquet

Мишонка наистина е опитала да намери начин това да й е единственото ходене до там, и то такъв начин има - като посочиш банкова сметка, дори тази на дебитната си карта. И аз така направих - написах сметката на дебитната си карта, въобще не ми стана и ясно дали е в банката, с която работят. Би трябвало такива ограничения да няма, поне мисля, че не бива да има... Въпреки всичко служителката няма право да се държи така - има и много по-цивилизовани начини да покажеш на някого правилата, не да му крещиш. На мен също не ми крещят - явно и аз респектирам с нещо или и аз с чар обезоръжавам  Embarassed

И, да - шамаросване, уволнения... Малко  повече идват, особено когато няма данни в нашия форум някоя мама от нашите да е постъпвала така...

Но тя и темата си беше и за друго - за притесненията на Мишонка за бебето, май не толкова за служителката - поне не е със заглавие от рода "Направо съм бясна..."

# 33
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Не знам къде живеем, момичета! В Джурасик парк...
В такъв момент трябва сам човек да се си е психиатър, да не се нервира и да не изпада в паника, защото ако бебето е с вас, то попива абсолютно всичко.

Искам да разкажа аз как получих социалната надбавка от 200 лв. за Тити...Става въпрос за Община "Слатина" в София.
Служителите от службата за помощи (май нещо такова се води  newsm78) работят в приземния етаж на един блок, висок над 20 етажа, няма гишета, преградени са нивото на раменете бюрата им в 2 стаи по около 12 кв.м всяка, всеки влиза, излиза, говори на висок глас, изобщо голяма лудница! А те всички са мили, приветливи, говорят тихо и любезно, обясняват къде можеш да прочетеш как да попълниш всеки формуляр и ако не ти е дошъл реда, молят да се наредиш отзад. Като ми дойде реда (преди мене имаше 4 ромки) ми погледнаха само докиментите (бяха много, но аз бях изчела таблата, докато чаках), накараха ме да се подпиша на едно място, където бях пропуснала и след като видяха банковата ми сметка, казаха, че на такава не могат да преведат пари и че ще трябва да отида следващия месец в пощата. Всичко с чакането приключи за около 15 мин без нерви, скандали и разправии.  След около 20 дни отидох в пощата и взех парите за Тити точно за 2 минути.
Има и хора в таз страна...

Горе главата и не се давайте на простотията!! Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз също мога да разкажа, как взех парите за Бибето. Нашата пък социална служба е някъде в Хаджи Димитър, в старо училище, като стаята където се подават документите от майки е... на третия етаж! До първия етаж само са над 20 стъпала, а нагоре... изгубих им бройката! Направили са го за пенсионерите, но за байките с малки дечица хич не са помислили. Оставих количката без бебето на едни баби и се качих с портбебето горе. Попълних бланката пред кабинета, влязох вътре да я подам и... си отчаках 5 минути, които ми се сториха 30, докато служителката се наприказва със служителя за рождения ден на еди-кой-си - е, в това време ми обработваше бланката, но... не е много учтиво да ги слушам, как се кикотят и се свалят. Написах си банковата сметка и ми казаха, че след 20то число на следващия месец ще си получа парите, но пак трябваше да се върна там в този кабинет, за да си прибера акта за раждане. На слизане дори помогнах на една ромка да си намери името в едни списъци, залепени по стените (за какво бяха, не знам) - не можеше да се намери по азбучен ред, та после и още 2 лични карти ми връчи и тях да "намеря". Върнах се след 3 месеца, защото тогава ми се уреди път до там, този път с мъжа ми - той изчака долу с количката, а аз скокнах до третия етаж и срещу картончето, което ми дадоха първия път, ми върнаха акта за раждане на Биляна. Попитаха ме съвсем учтиво дали съм си получила парите, дори приятен ден ми пожелаха - ей, направо ме е яд, че не ми се налага още пари да вземам от там  Joy

# 35
  • Мнения: 9 903
ами и аз за Хаджи Димитър говоря Simple Smile до третия етаж с кенгуруто, в пета стая.

мишонка, кажи как е бебка днес.

# 36
  • Мнения: 429
Бебче днес слава богу е добре, бяхте прави - децата забравят. Но аз ще избягам да ходя с нея на места, където мога да очаквам\ и недобронамерени хора. Понеже се е разразила дискусия за държането на чиновничката и моето - уточнявам. Тити, никого не съм пререждала и не съм нахалствала, преди мен жената също си попълни вътре документите. Досега не съм искала нито помощ, нито пари от държавата - бременност, раждане, гледане на бебе - всичко сме си плащали. И не защото имаме пари, а за да избегна инциденти като този. Аз съм работеща, осигурена здравно, социално и тн жена. Тая ... чиновничка се държа с мен сякаш отивам да прося, а това е недопустимо! в нормална държава. Знам, че не сме такава. А за това което направи на детето ми - знам, че ще й се върне, защото много ме заболя. Ако знаех, че има някакъв смисъл щях да се оплача. Всичко, което исках е да получа по банков път парите, които държавата е решила, че иска да ми даде, защото съм й родила дете. Но, ще мина и без тях. Важно е бебче

# 37
  • Мнения: 429
Момичета, май съм обидила мами с руско потекло  Rolling Eyes Много се извинявам!   bouquet Имах пред вид, че въпросната дама говори с руски акцент, та ако някоя от вас има път към социалното, район Приморски, Варна - да има едно на ум, че тази е психически неуравновесена

Общи условия

Активация на акаунт