"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 37

  • 61 846
  • 766
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 173
Simple Smile Супер чертичка. Честито.

# 196
  • Мнения: 5 468
До 12та седмица от бременността, най-добре е прегледите да се извършват с вагинален ехограф. След това, също трябва да има редовни прегледи с вагинален ехограф, тъй като по този начин се следи за евентуални проблеми, например дали има скъсяване на шийката на матката. В болницата, в която си следих бременността, това е редовна практика. Ето информация по въпроса:

Цитат
Why You May Need a Transvaginal Ultrasound
When performed during a pregnancy, this type of ultrasound is typically used to determine the following:

Help provide a more accurate due date for some women
Check for ectopic pregnancy (tubal pregnancy)
Determine the cause of pelvic pain or bleeding
Check for cysts, particularly in the ovary
Look for an early fetal heartbeat
Examine the placenta for any abnormalities
Assess the uterine lining
Assess the uterus or ovary
Check the cervix for any changes that could lead to miscarriage or premature delivery
A possible miscarriage

П.П. Желателно е тези, които не са особено компетентни по въпроса, да не се изказват, тъй като само объркват останалите, търсещи информация.

# 197
  • Мнения: 262
Happy_mommy Започвам вече да се притеснявам. Frowning Аз съм почти в 12та и досега не са ме гледали с вагнален. Даже преди първия преглед си бях с нагласа, че ще ме глда с вагинален, но доктора ме гледа през стомаха, дори не ми е правил обикновен преглед отдолу. Това нормално ли е? Neutral Face В 6та седмица чухме сърце и той каза, че всичко е наред, последния път също.

# 198
  • Мнения: 2 173
В МД мерят дължината на шийката ръчно. Grinning

# 199
  • Мнения: X
Те проверяват дали е мека и за разкритие, но дължината не може да бъде измерена с ръка.

# 200
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Може, поне приблизително.

# 201
  • София
  • Мнения: 1 109

То приблизително може и с коремен, ама не е точно...

# 202
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Ами моят лекар при прегледите ми казваше, че шийката е твърда, затворена и над 3 см. Това е достатъчно, не мисля, че е от особено значение дали е 3,2 или 3,5 примерно. Ако е по-къса или има тенденция за скъсяване предполагам, че трябва да се мери прецизно, иначе аз лично не виждам смисъл. Да натъртя, че не съм против вагиналния ехограф, напротив. Просто уточнявам факт.

# 203
  • София
  • Мнения: 1 109
Така е, просто цялата тая сага с вагиналния ехограф меко казано ме разсмя. Иначе съм съгласна, да. При мен шийката е както трябва, поне на последния преглед беше. Вече се чудя детето как си намира място. Моя корем не е от най-големите а то 1,5 кг в 29 седмица... чак се притеснявам да не реши по-рано да излиза, въпреки че знам, че не е задължителна закономерност.

# 204
  • Мнения: 1 398
Здравейте , по-рано в темата бях писала. Днес ми дойде - с 5 дни по-рано. Въпроса ми е , когато ходих на гинеколог в петък не е ли трябвало да успее да види че съм пред цикъл?

(Извинявам се , ако въпроса ми не е за тук и спамя темата)

# 205
  • София
  • Мнения: 11 494
Трябваше да те предупреди ли?

# 206
  • Мнения: 1 398
Трябваше да те предупреди ли?

Не , моля без заяждания.

# 207
  • Мнения: 2 173
Тя би могла да види наличие на плоден сак при евентуална бременност след закъснение. Преди това мисля, че няма разлика в това, което се наблюдава. Може да ти каже евентуално дебелина на лигавицата, дали има овулирал яйчник... Но, че ще ти дойде след няколко дни... Я дойде, я не. Аз съм забелязвала различни усещания преди цикъл в пътите, в които сме правили опити преди. Но, дали тялото прави по-различна реакция или ние се взираме повече и от там и психиката ни играе някаква игра- може би и двете.

# 208
  • Варна
  • Мнения: 25 257
видяла е удебелена лигавица, но тя и при бременност е такава, така че нищо конкретно не е можела да каже.

# 209
  • Мнения: 1 398
Благодаря ви за бързите отговори.

Общи условия

Активация на акаунт