Преместване на кухня при гарсониера

  • 10 261
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Секс, спорт, политика, религия - не коментирам...
  • Мнения: 151
По описанието банята и хола нямат обща стена.
Аз съм ЗА кухня в коридора, на гърба на банята.
Имам апартамент, купен е така и е много удобен.

Ето ви схема на подобна гарсониера за по-нагледна ориентация.
Най-удобно е да направите хол/кухня/трапезария, като тръбите заустите в канала на банята. Освен това няма да пускате мръсния канал по пода, а ще мине през стената на хола и банята и ще се включи във вертикалния щранг на банята. Успех!

Последна редакция: вт, 03 апр 2018, 13:17 от BGdedi ®

# 16
  • Мнения: 668
Така кухнята ще се пада срещу входната врата No Mouth
Не е ли по-добре да бъде в хола на стената откъм банята - къс път за тръбите + лесно отвеждане на миризмите, тъй като ще е близо до прозорец. Меката мебел в тъмната част на хола и светлината няма да пречи на телевизора.

# 17
  • Секс, спорт, политика, религия - не коментирам...
  • Мнения: 151
Така кухнята ще се пада срещу входната врата No Mouth
Не е ли по-добре да бъде в хола на стената откъм банята - къс път за тръбите + лесно отвеждане на миризмите, тъй като ще е близо до прозорец. Меката мебел в тъмната част на хола и светлината няма да пречи на телевизора.

така де, и аз това казвам... Simple Smile
а миризмите могат да се отвеждат в комина на кухната.
Освен това може да се сложат прозоречни клапи http://www.bezvlaga.com/aereco/nagnetatelni/ в хола и да се отвори розетката на комина в хола.
Така цялата влага от готвене ще се отвежда по два пътя и няма да имате конденз.

Последна редакция: вт, 03 апр 2018, 14:00 от BGdedi ®

# 18
  • Мнения: 2 681
Моята е с обратно разположение - коридора е между банята и хола.
Но при показаното на схемата - бих избрала кухня в хола, като печката е възможно най-близо до прозореца.

# 19
  • Мнения: 161
Вход-гардероб-баня-кухня

вляво на входа , покрай гардероба , банята и кухня е хола

вдясно на входа, и наляво  , покрай гардероба , банята в дъното е кухнята, зад банята.

# 20
  • Секс, спорт, политика, религия - не коментирам...
  • Мнения: 151

Гарсониерата има следното разпределение-от входната врата наляво е хола, без тераса. Срещу входа е вграден гардероб, зад него е баня, а зад нея кухня. Коридора е надясно и след това вляво.


Не е ли същата схема, както съм посочил - поне според описанието е точно така Simple Smile

# 21
  • Мнения: 668
Вход-гардероб-баня-кухня

вляво на входа , покрай гардероба , банята и кухня е хола

вдясно на входа, и наляво  , покрай гардероба , банята в дъното е кухнята, зад банята.

 Open Mouth Рязко се върнах на лекциите по висша математика, когато с огромна мощ осъзнах, че имам ограничен умствен капацитет Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 1 742
Страхотно обеснение.

# 23
  • Мнения: 161

Така е,  който го мързи да чертае Simple Smile

Схемата е точно като на BGdedi.

Пишех от телефона и нещо не ми излизаха прикачените картинки.

Последна редакция: чт, 05 апр 2018, 10:13 от zumbaio

# 24
  • София
  • Мнения: 38 571
Не, коридора е от другата страна. Между хола и банята. Даже тези апартаменти са два вида - едните с апендикс с гардероб, който може да се направи кухня. Другите са същите, но нямат това допълнение.

# 25
  • Мнения: 12 808
Ние си направихме кухненски бокс в антрето, а трапезарията ни е в хола.
Добре е. Има абсорбер над печката, но аз мразя да ми бръмчи и миризмите се разнасят, да.

# 26
  • Мнения: 46 535
А абсорбаторът къде е включен за изнасяне не миризмите?

# 27
  • София
  • Мнения: 8 348
при същият тип гарсониера при мен кухнята е разположена в бившата баня, а баня е изградена в малкото коридорче, водещо към вратата на бившата кухня
просто се отваря неносещата стена на банята, зад вградения гардероб

така кухненския бокс става достатъчно голям, спиратора се вкарва в кухненския комин, просто от обратната страна, а тръби се местят минимално
банята става по-малка, но е напълно функционална, при мен има мивка, тоалетна чиния и душ кабина, в този ред

# 28
  • Мнения: 46 535
Баня не може да се изнесе над коридор.

# 29
  • София
  • Мнения: 38 571
Аз мислех да изнесем тръбата на абсорбатора в общия коридор и може би до прозореца.

Общи условия

Активация на акаунт