Май не е за мен...

  • 5 706
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 12
Здравейте, отдавна не съм пускала тема тук.
Имам връзка от почти две години. Нещата не вървят, колкото и да ми се иска да вървят. Разликата в годините не е голяма. Проблема е, че той е възпитан в особено семейство, в което аз не се вписвам и нямам опорни точки, те постоянно го мъмрят, как съм нямала професия, според тяхните виждания и ми треперели ръцете. Когато някой не те харесва все ще си намери причина, поради която не те харесва. Запознахме се в интернет, чрез общ познат. Аз го отрязах в началото, но уви, нещо в мен се пречупи. За което не знам дали беше редно. Имала съм достатъчно срещи със съдбата, но не знам какво следва, аз не мога да бъда това, което искат те. Семейството му държи на професията и на това колко изкарваш. А аз съм възпитана да гледам други неща - не пари и имане. Той пие, а мен ме обвиняват, че съм пияница, а аз пия докато съм на маса. Иначе сама да е, не е. Пия, когато и той пие. После аз съм виновна, че той пие... Ми според мен не може да бъде спрян. Нищо не мога да направя. Питам ви, какво да правя, да продължавам ли, въпреки, че не мога да оправдая очакванията му. Не мога да се впиша в кръга му и говорят лошо за мен. Как да постъпя? Съсипва ме това, че говорят лошо за мен и той се поддава.

# 1
  • Мнения: 15 619
Прочети си втория ред. Прочети го няколко пъти.
Аз прочетох целия ти постинг
Успех!

# 2
  • Мнения: X
Привет! Зарежи тази страст, още от втората година след началото се появили дразнещи неща. То за период от 40 години кой знае какви лоши неща ще се случват. Намери си друг

# 3
  • Мнения: X
 Ако той е от добро семейство, а ти дори нямаш професия, значи не е за теб. Щом той е предразположен към пиянство явно не е добре да се събира с хора като теб, които също си пийват. Не че не може да бъде спрян да пие, просто на теб ти е удобно да не го спираш, за да си поркате заедно. Прави са родителите, че не искат да е с теб. Без професия, пиеш и го насърчаваш и него да пие, треперещи ръце...ако съм аз и аз няма да те приема.

# 4
  • Мнения: 9 196
Щом хората обвинят някого, че е пиянде ... обикновено има защо. Simple Smile

Хубаво пиеш само на маса, но то ако не ставаш от масата ... нали...

# 5
  • Мнения: 1 206
Моралка е много крайна, но има право. Не знам в каква възраст сте, но живота е показал, че подобните се събират. Особено има ли финансова дистанция. Всяка жаба да си знае гьола спестява много недоразумения. Погледни ситуацията и я проектирай след 5г( той и ти къде си) и би могла да разбереш много бъдещи ваши търкания. Не бъди от жените, които си въобразяват, че мъжете са кучета, които ще вървят по женска свирка. Намери сходен на теб човек, но едновременно с това помисли и ти как можеш да се развиеш. Най-добре и уважавана е жената, която може да разчита сама на себе си.Успех!

# 6
  • Мнения: 2 224
От добро семейство пък пияница. Кой е критерият за добро семейство? В кой кръг не можеш да се впишеш - на най-обикновените пияници? Струва ми се поредната измислена тема написана много нескопосано при това.

# 7
  • София
  • Мнения: 12
Първо не съм пияница. Второ - пия по две бири максимум. Трето имам професия, но тя не е инженерна. Четвърто, ръцете не ми треперят от пиене, а на нервна почва. Пето нямам проблеми с алкохола и никога не съм имала. Шесто имах в предвид "на маса" на събирания. Когато той си пие всяка вечер, аз не пия. Така, че много крайно реагирате. Правите си изводи, без да знаете за какво иде реч. Седмо историята не измислена. Аз съм на 25 години и даже карам магистратура. Не съм чистачка. Просто не съм инженер. Човек да не поиска мнение, като не ви изнася, подминете!

# 8
  • София
  • Мнения: 12
Анастасия, в кръга на висшата аристокрация не мога да се впиша. Има различни хора по света с различни виждания за живота.

# 9
  • София
  • Мнения: 17 775
Струва ми се, че си отглеждат лекенце, но си търсят кого да обвинят, че синчето е пиянде.

# 10
  • Мнения: 2 224
Висша аристокрация? За наследници на английската кралица ли говорим? Даже и техните съпруги не са с инежерни професии. Чии очаквания не можеш да оправдаеш - на любимия или на родителите му? Ако не можеш да оправдаеш неговите очаквания, както пишеш, то тогава отговорът какво да правиш е ясен - не се опитваш да ги оправдаеш ами му теглиш една м..на. Още нещо - той да не е непълнолетен, че мама и тате още му държат сметка с кого дружи? Чак тяхното мнение е станало и твое достояние.

Последна редакция: вт, 03 апр 2018, 01:46 от Anastasiya_S

# 11
  • София
  • Мнения: 12
Още нещо - той да не е непълнолетен, че мама и тате още му държат сметка с кого дружи? Чак тяхното мнение е станало и твое достояние.
Другата година става на 30. Той е от семейство на лекар и данъчна. Не знам дали слуша нещата, които му говорят, но аз като ги знам ме тормозят, знам, че не са истина, но ме притеснява това, че примерно той не ме е защитил пред "мама". Защото то не е едно, била съм много висока, после не съм се гримирала, нямала съм хубави дрехи и тн. Мисля изобщо да не се разправям.
Хайде аз тръгвам за работа. Хубав ден!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Беж да те няма. Пропускам проблемите във възпитанието му, но дори само пиенето е достатъчно за да приключиш отношения с този човек. Аз така бих направила.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 990
Очевидно не сте един за друг. Не заради професиите или липсата им, а заради това, че още не се е откъснал от полата на мама и я слуша. Това е много важен сигнал и е гаранция за сериозни семейни сътресения впоследствие.

# 14
  • Мнения: X
 Стига бе, хора! Как няма да слуша майка си, а ще постави някаква пикла пред нея. Авторката не се разбра има или няма професия, но май по-скоро няма, щом я упрекват в това. Ръцете и треперят от нерви на 25 години!!! Значи не е добре. Не го спира от пиенето и очевидно няма против това. Пийва си с него "на маса". С неподдържан външен вид е според родителите. Е как при тези обстоятелства да я харесват? И синът естествено, че ще слуша и уважава родителите си. Родителите са най-близките хора на света, които остават такива завинаги, за разлика от разни девойки, които днес идват, утре си отиват.

# 15
  • София
  • Мнения: 7 990
Синът е на 30, а на тази възраст човек би трябвало да умее да прави избор и да го защитава.
Ако авторката толкова не става, културно се разделят, а не й споделя учтиво какво е мнението на родителите му, сръбвайки поредната чаша.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Самото пиене би ме отказало, а не свекървата данъчна аристократка.
Съгласна съм, че си търсят кой да обвинят за проблемите на сина си, просто се махни от там, не виждам какви облаги имаш от тази връзка.

# 17
  • Мнения: 1 788
Ами възползвай се, чудесно че имаш толкова причини да го разкараш. Като изключим обидата, с която той и родителите му са намерили начин да те манипулират, нищо друго не те задържа. Те те предизвикват, ти се опитваш да им се докажеш, манипулират те чрез естествената човешка потребност за одобрение и признание, така те държат.
Просто е- приключваш връзката и задължително си правиш изводи. За да попаднеш на нормален мъж, се полагат усилия. Но те не са от рода на: да променим пияницата и да го махнем от обсебващите родители.

# 18
  • Мнения: 2
Не ти трябва мъж, дето слуша мама и тати Rolling Eyes
Като гледам си търсиш повод, а щом търсиш повод няма какво да го мислиш.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
След 2 години връзка не мисля, че за него е случайно хваната от улицата.

# 20
  • Мнения: 2

Това което е нормално за паяка е хаос за мухата Hands V
От опит споделям мнението си, за един мъж родителите може да са НОРМАЛНИ, все пак те са го отгледали и възпитали и това,което е нормално за тях става нормално и за него. Примерно и бабата на моя приятел е нормална,но не ме харесва тук разликата идва от възрастта. А при момичето разликата идва от обсебващата мисъл,че синчето е цвете за мирисане и заслужава някоя професорка Flushed

Последна редакция: вт, 03 апр 2018, 12:25 от Tatti

# 21
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ами така е, и на 50 да е, ако е тръгнал да пропада и има живи родители които са НОРМАЛНИ хора, ще се месят!
Предполага се, че нормалните хора не търсят кого да набедят за това, че маминото се е натресло в проблеми, от които му е трудно да се измъкне. Иначе е най-лесно да прехвърлиш собствената си безотговорност и неумения да се справиш с детето си на друг и да обвиняваш другия, че е причина да е такова, каквото е, след като си имал толкова време на разположение да го възпиташ и научиш едно-друго.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Аз си представям ситуацията така: момчето си има проблеми с пиенето, предполагам и не прави нещо особено смислено с живота си. Мама и тати се считат за много добри за да е излезнало това дете от тях, и се оправдават с кандидат- снахата пред обществото.
Не е рядко срещано.

# 23
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Нормално е родителите му, които са с добри професии и добро положение в обществото да не се примиряват с изцепките на сина си и да се стремят да го променят.
Което включва да си признаят грешките във възпитанието му и да работят в посока отстраняване или изглаждане. Да работят, не да метнат обвиненията на друг и да си измият ръцете, щото това показва освен липса на уважение към останалите хора, и непукизъм за собственото им дете. Никой не им е виновен, че синът им е такъв. А като е такъв, може да има и родители, които не допускат той да е в компанията на техните деца, така че докато сам не си погледне и оправи проблемите, по-добрата компания няма да го допусне.
А ти доста смело определи авторката като "от улицата", "неблагонадежна", "случайно хваната", "пикла" и прочие. Да не би да я познаваш? Разбирам, че имаш син, ама не е лошо да се въздържаш от квалификации по адрес на хора, които също са нечии деца и нямат никаква вина за възпитанието на този, с когото имат връзка. А в същото време някак този с действителните проблеми се оказва горкото "проблемно дете" на 30, което дотолкова няма способности да се справи с проблемите си, че все други са му виновни. Родителите му в случая му правят мечешка услуга, защото с обвиненията към момичето не само не му помагат, а напротив, затвърждават чувството, че все друг е виновен за лошото развитие и изцепките на синчето.

# 24
  • Мнения: 25 600
Той не е за теб, ти не си за него... Защо си губите времето и двамата?

# 25
  • Мнения: 1 916


По темата, отговарям на авторката: Не си струва да се занимаваш нито с мъжа, нито със снобарското му семейство. Намери си някой, с който да можеш да бъдеш себе си.

Последна редакция: вт, 03 апр 2018, 12:26 от Tatti

# 26
  • Мнения: 8 803
Престанете с това: родителите не го били възпитали....Не знам защо възрастни хора, отглеждащи и възпитаващи деца, си мислят, че могат да моделират детето както на тях им харесва. Не става. Колкото и да се мъчиш, лекето си остава леке. Не се поддава, това е човек, не глина. Като се е родило с крив характер и кривините му са го отвели до чашката, такъв ще си остане. Още по-малко пък могат да направят нещо на 30-годишен мъж.
Вината на родителите е, че не разбират това простичко правило : търкулнало се гърнето, намерило си похлупака.
Тоест, аз съм на мнение, че нашата авторка е точно човек за него. Ако си вземе някоя, каквато родителите му искат, тя няма да търпи пиянде, ще го разкара, веднага щом установи, че криво дърво се оправя, крив човек никога.
Така че авторке, кажи на твоя пияница с подходящи думи, че вие сте си лика прилика и няма защо мама и татенцето да ритат, по-добра от теб едва ли ще намери.  Защото те гледат и искат най-доброто за тях, но и другата страна, момичето, гледа и търси най-доброто за себе си.
 А и на претенциозните родители тях също можеш да им кажеш това в подходящ момент.
Ако искаш да бъдеш с този човек и държиш на него, свали картите и се изяснете без заобикалки кой какъв е и на какви претенции към другия има право с оглед на това той какво предлага.
Ако не успеете да стигнете до подходящ консенсус, разделете се, не е болка за умиране. Пияниците не са се свършили. Ако не този, друг ще е. Не мисля, че някой от вас ще се промени.

# 27
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Е как да не е възрастен на 30? Доста хора на тая възраст и деца имат. На 30 ако не е пораснал, кога?
То щото лекари, данъчни и всякакви други са все безгрешни аристократи, та им е в правото да определят кой отговаря на техните изисквания и кой не, сякаш останалите са някакви плебеи. Що за снобария?!
Престанете с това: родителите не го били възпитали....Не знам защо възрастни хора, отглеждащи и възпитаващи деца, си мислят, че могат да моделират детето както на тях им харесва. Не става. Колкото и да се мъчиш, лекето си остава леке. Не се поддава, това е човек, не глина. Като се е родило с крив характер и кривините му са го отвели до чашката, такъв ще си остане.
Доста се спекулира с това "тя/той си е такава/такъв по рождение". Работа на родителите е не да моделират, а да възпитават правилно. А след като се окаже, че не са могли по една или друга причина да го възпитат, то нека бъдат достатъчно доблестни да не обвиняват други хора за това. Да не говорим пък колко родители се навъдиха, които не само че не възпират, ами и поощряват всякакви изцепки от страна на децата си, че и им се радват. И разбира се, тия деца никога не са виновни за нищо, все другите нещо им пречат.

# 28
  • Мнения: 3 732
Авторке, защо си с него? Страх те е да си сама ли?

# 29
  • Мнения: X
 Времената се менят, и вече хората по-бавно порасват, защото живеят по-лек и лесен живот и това възпрепятства ранното съзряване. По времето на прабабите и прадядовците ми 15 годишните вече са били за женене едва ли не, гледали са по-малките си братя и сестри, работили са. Днес действителността е съвсем друга и детството, младостта, съзряването и продължителността на живота са по-дълги. Познавам много хора на 30, които още се лигавят по тийнейджърски.

 Относно професиите - семейство на лекар и данъчна ще намери по-общ език със семейство на архитект и адвокатка, отколкото със семейство на железничар и миячка в ресторант например. Прост житейски факт, не е снобария, а сходни интереси и светоусещане.

# 30
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Да, на мунчо и мунка на по 30, които не искат да пораснат, времената са им криви. Могат да съзряват още на 13 да правят секс, ма иначе на 30 били малки. Айде стига.
А това със семействата на лекар и данъчна и претенции за сватосване с подобни си е чиста снобария. Най-малкото защото ако си лекар примерно, не е гаранция, че си възпитан подобаващо. Плюс това не се знае какво работи авторката, че да се отсъжда с лека ръка става ли или не става за видната аристократска фамилия. Все едно бедната слугиня се е хванала с кралския син, само дето на този нито родителите му са крале, нито той е принц, че да имат такива претенции.

# 31
  • София
  • Мнения: 12
Работя като финансов анализатор Моралке. Не смятам, че можеш да си извадиш извод от няколко изречения какво представлявам като човек. От добро семейство съм. И съм учена да гледам какво притежават хората отвътре. А той си намира поводи непрекъснато. И аз не пия често. Майка му сама го е научила да пие. Не съм аз причината.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 990
Да говорим за 30-годишен мъж като за "дете", което трябва да бъде насочвано от родителите си в правилния път, е абсурдно. На тази възраст родителите могат да имат само съвещателен глас, освен ако "детето" няма умствени увреждания.
В България не може да се говори за събиране на семейства по професионален признак по простата причина, че дипломи се раздават на килограм и отдавна висшето образование не е атестация за добро възпитание, грамотност и адекватност. Самият форум е достатъчно показателен в това отношение - пишат толкова много висшисти, чиито правопис и писмена мисъл често ме оставят безмълвна.
Авторке, този човек не е за теб, такива мамини синчета са единствено гаранция за бъдещи проблеми. Ако добавим и близостта с чашката, това прави ситуацията съвсем нелицеприятна.

# 33
  • Мнения: 2 127


 Ами има си проблемни деца
Докато мама смята 30-годишното си синче за "дете", по-добре наистина да си седи и да си слушка маминка, вместо да трови коя да е жена, независимо пропаднала или свястна.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз имам правило - от пиещи, друсани и побойници - бягам, ако ще да няма друг мъж по цялата земя!
Иначе наистина е много вероятно синчето да не оправдава  критериите на мама и тате и затова те понеже не щат да обвинят него, обвиняват снахичката (образно казано). 

# 35
  • Мнения: X
Ако очакваш нещата евентуално да се оправят, заблуждаваш се. Ти си част от тях и живееш в това семейство.  Много много неща и варианти може да се обсъди по Твоята тема. Дори и да смениш мъжа няма никаква гаранция, че в друго семейство ще те признаят или не. Отношение мъж-жена; жена-мъж е много сложно.  Даже в приказките героите в някакъв етап "страдат" по някакъв начин.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 3 028
Заключвам по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт