КОЗУНАЦИ 2018 & 2019

  • 64 055
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 11 731
Великденски Бриош на Кралицата - Brioche Della Regina с пълнеж от крем Пастичери и кандирани плодове





Голям разкош се получи  Heart Eyes

# 721
  • София
  • Мнения: 2 992
Здравейте момичета! Hug Явно, с пълна сила върви репетицията на козунакоправенето, щом, тук е толкова тихо!
Сега едно въпросче: след като опечете козунака и го извадите от фурната, веднга ли го вадите от формата, и слагате да изтива върху решетка? Защото аз изчаквам няколко минути и го вадя от формата, но забелязвам, че лекинко ми спада.Та, се чудя дали на не го оставя във формата да изтине хубаво и тогава. Дали, така ще е по-добре?

# 722
  • Мнения: 736
Аз ги изчаквам да изстинат напълно и след това ги видя от формата

# 723
  • Мнения: 5 377
Във формата са докато не стигнат до масата.  Преди консумация ги пускам във фурната да се отпуснат.  А и аз повечето  раздавам -  във форма е по удобно.

# 724
  • Мнения: 39 503
Във формата задължително слагам хартия за печене. Ваденето е лесно, формата чиста, аз доволна.

# 725
  • Sofia
  • Мнения: 21 702
Аз пък, ако пека във форма (и дори свободно), изчаквам за 10мин.  и после вадя на решетка. Ако остава в във формата повече се овлажнява. Ако го изваждам веднага след като излезе от фурната е още мек/чуплив.  Но спадане не съм имала.

# 726
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Desyvalko  в машина ли месиш тестото, мн хубави конци са ти се получили.  Много вкусно изглежда....
Да, в хлебопекарна машина меся 😊
Разкошен е козунака, а аромата е един път от махлеба!

Как точно в хлебопекарната го месиш, какъв е редът за слагане на продуктите?

# 727
  • София
  • Мнения: 2 265
Дойде време за Великденските ястия, козунаци... Simple Smile
Обожавам да меся козунаци, правя го рядко. Марчева ме научи с подробна инструкция,
за което съм й много благодарна.
Ще искам тази година да пробвам няколко нови рецепти.

# 728
  • София
  • Мнения: 11 731
Аз пък, ако пека във форма (и дори свободно), изчаквам за 10мин.  и после вадя на решетка. Ако остава в във формата повече се овлажнява. Ако го изваждам веднага след като излезе от фурната е още мек/чуплив.  Но спадане не съм имала.
Точно! + 1.

.............
Ще искам тази година да пробвам няколко нови рецепти.
Люси, здравей!  Hug

# 729
  • София
  • Мнения: 2 265
.............
Ще искам тази година да пробвам няколко нови рецепти.
Люси, здравей!  Hug
[/quote]

Здравей, Марче. Тези дни много мислех за теб. Много се надявам, че си здрава и все така готина.
Надявам се, че и прекрасното ти семейство е добре.

А сега по темата на козунаците: дай някаква идея за рецептата. Аз само правя 2 вида по твоите рецепти.

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 21 702
Как точно в хлебопекарната го месиш, какъв е редът за слагане на продуктите?
Редът е все същият като за хляб.

О, Люска, привет!  Simple Smile

# 731
  • София
  • Мнения: 2 992
Днес като си ровех из нета, търсейки за някои неизвестни за мен начини и рецепти за козунаците, попаднах на рецептурник( учебник) за правене на хляб и хлебни изделия издаден  миналият век. Та, там какво прочетох за козунаците: В общи линии съставките са същите-мляко, яйца, брашно, мая,олио, лимонова и ванилова еденция. Количествата са промишлени. Но, най интерсното беше на края:
"След изпичането му, изчакваме около 5-6 минути и готовият козунак намазваме с гъст, варен, захарен сироп 2:1 вода и захар, и се ръси със захар / хубаво е да е по едра/."Някой пробвал ли това?

# 732
  • Мнения: 7 292
Не съм го пробвала,но съм виждала едно време в пекарните за закуски,така да мажат козуначените кифлички.Явно са си спазвали учебниците(сега не съм сигурна дали го правят-Джема може да каже)

# 733
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 867
Няма ли да лепне така?
Колебая се с какво да мажа козунака отгоре - с белтък или жълтък?
И да отбележа, че много от линковете в първия пост са неактивни.

# 734
  • гр.София
  • Мнения: 2 760
Аз, мажа само с белтък!

Общи условия

Активация на акаунт