Голямата тема за малките масла - 20

  • 98 880
  • 744
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 291
Напълно съм съгласна с мненията на Nellie B и stephchica.
Състоянието на кожата и косата е отражение на цялостното състояние на организма.
За съжаление, няма такова чудо, което да нанесем и да изглеждаме перфектно.
Трябва си комплексна грижа.
Правилно хранене, достатъчно сън, прием на  течности - вода и чай и т.н., знаем си го Stuck Out Tongue Winking Eye
Включила съм маслата в грижата за коса, лице и тяло от години, но, определено, забелязвам, че наруши ли се баланса като цялостен начин на живот и грижа, състоянието на кожата ми веднага се променя.

# 166
  • Мнения: X
Да, така е, не е походящо "богато"
за рициновото, да се чете като плътно BlushСъгласявам се за комплексната грижа с вода, хранене, витамини, кремове и масла. И с неподходящи измивни продукти трябва да се внимава. Но темата все пак е за масла и масленото измиване, което от тук научих е супер! Преди четях темата и си купувах препоръчаните масла, бях си наумила да прекратя експериментите и разходите с кремове за лице и да премина изцяло и за винаги на масла. И серуми с киселини. Но с времето и натрупването кожата ми е изпитвала дефицити и си постигнах обратен ефект- дехидратирана кожа, която дълго време възстановявах.Confused Това е моя опит, но може и да не съм подбирала правилно маслата, не знам.

Последна редакция: сб, 28 апр 2018, 11:41 от Анонимен

# 167
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Можете ли да дадете пример за добър хидратиращ крем до 30-35 лв?
Много ще ми помогнете, голяма мъка е.

# 168
  • Мнения: 18 542
Eucerin Urea Repair Original 5% Urea Cream е хубав и подходящ за много суха кожа.

# 169
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Много благодаря!

# 170
  • Мнения: 18 542
Въбоще, прегледай серията с уреа на Юсерин, имат добри неща. Хем са хидратиращи, хем не са тежки и мазни, но не изчезват в кожата мигновенно като леките формули за мазни кожи.

# 171
  • Мнения: 14 969
И в момента имат 25 процентно намаление до края на месеца в аптеки Субра и Медеа , аз току - що се възползвах и си купих нощен крем с уреа на Юсерин.
С маслата си продължавам. Но и аз установих , че не са достатъчни.

# 172
  • Мнения: 2 487
Аз препоръчвам Юриаж  и кремовете на Авиа

# 173
  • Варна
  • Мнения: 10 614
Мъжът ми е много доволен от същата серия на Юсерин лосиони за тяло.
Има много суха кожа и псориазис.
Покрай него и аз ги пробвам и потвърждам. Моята кожа на тялото също започна да става суха от ЕГН - то.

# 174
  • Мнения: 1 113
Можете ли да дадете пример за добър хидратиращ крем до 30-35 лв?
Много ще ми помогнете, голяма мъка е.
моята кожа е дехидратирана и мазах от крема на юсерин с урея няколко месеца, като го намажа ок обаче като ставам сутрин пак супер суха и опъната кожа а след като ми свърши тубичката все едно не бях мазала нищо!Мисля,че трябва нещо "по-тежка артилерия" обаче още не съм го открила Sad

# 175
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
peppermint,тя и моята е такава.Колкото и мазен крем да сложа,попива и е ок,на сутринта пак суха.Даже понякога и по 3-4 пъти на ден слагам крем.Много сухата кожа е така.

Момичета,много ви благодаря за идеите за кремове,ще погледна тези на Юсерин,и в темата за крем за лице имаше доволни от тях.

# 176
  • Мнения: 18 542
Не ти трябва мазен, трябва ти хидратиращ явно. Търси с уреа, млечна киселина, серамиди. Може такива за атопична кожа също. Аз съм много доволна и от Дермалекс

# 177
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
И мазен добре ми действа,но и според мен е по-добре хидратиращ.
Ще взема този на Юсерин за тяло,той има и млечна киселина,и уреа,и е цели 450 мл,бил идеален и за лице.А количеството е супер,ще стигне за над година.Или от Субра ще го взема,или от so pharmacy,имам талон за отстъпка при тях за другия месец.
Казаха ми и масло да капвам докато кожата още не е попила крема,и това ще опитам.
Ще взема за първо време маслото на Икаров с жожоба.Имах на Икаров бадемово и май за три месеца граняса,явно е достатъчно чисто,няма консерванти.Четох,че маслото от жожоба практически не гранясва,което е плюс за него.

# 178
  • Мнения: 14 969
Съвет от мен - не вземай масла от Икаров. Поръчай си от Алтея , винаги идват с подаръчета. Не зная дали имат от жожоба , на мен кожата ми с годините взе да съхне , жожоба-то е слабичко за суха кожа. Така поне при мен се получи -веднага попива , за сутрешно нанасяне е добро , но според мен , в твоя случай , ти трябва друго. А и аз лично съм скептична да се ползват кремове и лосиони за тяло върху лице. Всеки продукт си има конкретно предназначение  за конкретна зона. Но, ако пък това ще реши нещата, сподели после. Ще се радвам да се похвалиш .

# 179
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Благодаря,ще погледна маслата на Алтея.
Тя и косата ми е за масла,ако на лицето не се отрази добре,поне ще има къде да го измажа.

Аз се навих за крема за тяло на Юсерин,хем е хубава марка,хем излиза мега изгодно,хем няма парфюм.Мразя това,че кремовете за лице са парфюмирани.Единственият парфюм,който ми е харесал,е на Билка с мавруд.
Странното е,че повечето кремове за лице на Юсерин имат парфюм.Това още повече ме кара да искам да пробвам крема за тяло,поне няма да има никакъв аромат.

Общи условия

Активация на акаунт