ПЧМГ - 2 тема

  • 81 819
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 528
Това не е съвсем вярно - определено в природнонаучния профил часовете по математика са по-малко от тези за паралелката с профил  математика. Седмичното разписание е налично на сайта на училището - може да видите програмите на осмите и деветите класове и да сравните двете паралелки. Съответно в природния профил има много повече часове биология и химия, няма как да са еднакви.

# 706
  • Мнения: 9 797
Въпросът е дали в дипломата им ще(може да) има профил математика. Природни науки е от една-две години, ако не се лъжа.

# 707
  • Мнения: 8 301
Това не е съвсем вярно - определено в природнонаучния профил часовете по математика са по-малко от тези за паралелката с профил  математика. Седмичното разписание е налично на сайта на училището - може да видите програмите на осмите и деветите класове и да сравните двете паралелки. Съответно в природния профил има много повече часове биология и химия, няма как да са еднакви.




Aми аз не видях разлика в математиката, както и да ги броих.

# 708
  • София
  • Мнения: 2 780
Разликата би трябвало да е най-вече във втори гимназиален етап, когато "започват" и профилите. Допълнителните часове математика в МГ-тата, доколкото знам, в първи гимназиален етап се увеличават с помощта на ИУЧ/ФУЧ, както са направили и ПЧМГ видно от програмата, вкл. и за природната паралелка. Това не означава профил Математика, обаче за нея.

# 709
  • Мнения: 9 797
За девети клас как е разписанието?
8:4 са часовете.

# 710
  • София
  • Мнения: 2 780
Сигурно го има на сайта им, но в момента не ми се рови от телефона:)

# 711
  • Мнения: 291
В девети са 8:4, в 10ти всички по 7 часа седмично. Какво значи това?А ето и снимка от страницата

# 712
  • Мнения: 516
Гледам учебните планове на 11 и 12 клас (https://drive.google.com/drive/folders/1H1La_l-4a83lUjV2XGxLJJWthVa8CvR5) - ПЧМГ имат 4 профилиращи предмета и за 3-ти и 4-ти профилиращ предмет дават избор - биология, химия, ИТ и езици. Много е вероятно на профил "природни науки" като му дойде времето в 10 клас да предложат математика като избор за 3-ти профилиращ предмет. Вероятно ръководството има визия какви да са профилиращите предмети във втори гимназиален етап и трябва да се пита.

# 713
  • София
  • Мнения: 9 562
Май не се изразих достатъчно ясно. За профил Природни науки НЯМА да се предлага математика като профилиращ предмет. Лично зададох въпроса на Т.Димитрова и младата Влъчкова. И двете бяха категорични. Предложиха ми, ако решим да кандидатства и приемат детето, да запише математика, а за 3 или 4 профил да избере биология/химия.

# 714
  • Мнения: 516
rosi_ta, аз не съм прочела внимателно поста ти.
Странно, а какво ще предложат за 3 и 4 профилиращ предмет - избор между езици и още какво?

# 715
  • София
  • Мнения: 4 031
Фран, написаното от мен е споделено от ръководството на родителската среща на класа ни преди два месеца.

Нивото по природните науки е достатъчно високо, така че дори сега, когато в университета моето дете си избра допълнителни предмети химия и биология да няма никакви проблеми. Всъщност в училището се учи по всички предмети еднакво, ако си състезател това не те извинява от правене на проекти или изпитвания, само се премества във времето. Наистина има доста проекти, реферати и т.н., но специално за моите насочени към точните науки деца, това се оказва полезно.

# 716
  • Мнения: 385
Ами това, което според мен ѝ е силата не се предлага в частни гимназии. Има талант за научаване на езици. Тя няма нужда от образование на английски. Нивото и е толкова високо, че до 12 клас само ще трябва да го подържа и накрая да мине един бърз курс за серификат C2 или подобен. А освен това тя не толерира много ала-бала и проектен подход, не фаворизира клубове в училище. Тези занимания си ги набавя извън. От друга страна и аз, и тя сме наясно, че това което иска в Уни, минава през точните науки. Не е талант в математиката, но изминалата година доказа, че с подходящ вдъхновяващ учител се справя на завидно високо ниво.

Опитах се да пиша на лично съобщение относно координати на този вдъхновяващ учител за подготовка по МАТ, но си си забранила личните. Дали може да ми ги пратите? Simple Smile

# 717
  • Мнения: 9 797
ПЧМГ немски+испански, ще е супер за такова дете. Проектите - няма идеален свят.

# 718
  • Мнения: 6 335
При 70 т. на приемните изпити предполагам не канят за записване в 8-ми клас, след като е обявен минимален бал 75 т или бъркам?

# 719
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
Има ли резултати вече?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт