ПЧМГ - 2 тема

  • 81 822
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 335
Има ли резултати вече?
Няма, но моето нали си донесе теста и ги сметна набързо. Пренесло е 2 задачи грешно, едната а) на 20 зад. В последната минута е попълвало бланката. Даже си е написал върху теста, защото се е усетил след секунди. Не знам дали ако беше питал, щеше да му го коригира квесторът... Явно това няма да е неговото училище. Много му се искаше и сега е нещастен. Пита ме дали няма как да изчака своя випуск и след 2 години да кандидатства за 8 клас отново, ама такъв му бил късметът.

# 721
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
Е изчакайте резултатите. Те проверяват всичко

# 722
  • Мнения: 7 162
Явно това няма да е неговото училище. Много му се искаше и сега е нещастен.
Изчакайте резултатите. Поне излизат бързо. Днес или утре ще са готови. Ако задачите му са правилно решени и не е прехвърлил правилно на бланакта, ще му дадат точки. Може да разгледате и работата му.
Ако детето има под 75т. нека се яви и на втората дата.
При кандидатстването се взима по-добрият резултат.
Успех.

# 723
  • Мнения: 817
Моят съвет също е да изчакате резултите и да отидете да видите работата на детето. Учителите са изключително мили и като обясните, че не е пренесъл правилно, въпреки това, могат да зачетат отговора.

# 724
  • Мнения: 9 798
По-скоро, ако някъде на черновите има писано по-задачите, може да  Ви е от полза.

# 725
  • Мнения: 188
Преди малко ми казаха по телефона, че това за 75 точки било валидно и за 5-ти клас.

# 726
  • Мнения: 6 335
Може да е от полза на някого, но вчера изрично са казали, че чернови не гледат. Било драскано и не се мъчат предвид кратките срокове за проверка.
Няма и други варианти за явяване на изпит. Ние имаме 2 полета и ММ е обяснил, че точките са ни важни, но са му предложили да оставим детето да си се яви само на 2.07 и после някак си, незнайно как, да дойде при нас?! На всичкото отгоре е на 12 години. Извинявам се за спама, но ме шокира това предложение предвид изложената ситуация. Разбира се, не е техен проблем и не са ни длъжни, да не се изтълкува погрешно, но не съм очаквала такива идеи да получа на това място. Прекрасно училище, жалко че детето не успя, не е било явно неговото. Успех от нас!

# 727
  • Мнения: 9 798
Колко точки има? Ако са към 75, не всичко е загубено.

# 728
  • София
  • Мнения: 602
Преди малко ми казаха по телефона, че това за 75 точки било валидно и за 5-ти клас.

Това е странно. Според мен не са разбрали въпроса. За 8 клас важи, но го пише изрично на сайта. Ако важи и за 5 клас, тогава рискуват да имат класове с 8 деца например, както се получава в 8 клас.

Последна редакция: ср, 28 юни 2023, 18:15 от Rouzi

# 729
  • Мнения: 5 917
Е как пък всички с над 75 точки да са приети?

А ако са повече от бройките, които приемат? Никъде няма написано такова нещо.

И за 8 клас има 2 класирания.

# 730
  • Мнения: 9 798
https://parvamatematicheska.com/pchmg/priem/
Зеленото каре
Новото е, че след като излязат резултатите, трябва да подадете заявление за участие в класирането.

# 731
  • София
  • Мнения: 602
Fancy, коригирам си поста за второ класиране, за да не подведа някой. Пропуснала съм този момент 🙂

# 732
  • Мнения: 5 917
Така де, ама никъде не пише, че ви приемат автоматично при тези минимални критерии. Има класиране. Хипотетично, ако преди вас има повече деца от обявените бройки, всички се запишат, въпреки, че отговаряте на минималните критерии няма да се класирате.

# 733
  • Мнения: 9 798
хъм, миналата година всички отговарящи на критериите можеха да се запишат.

# 734
  • Мнения: 207
Преди малко ми казаха по телефона, че това за 75 точки било валидно и за 5-ти клас.

Това е странно. Според мен не са разбрали въпроса. За 8 клас важи, но го пише изрично на сайта. Ако важи и за 5 клас, тогава рискуват да имат класове с 8 деца например, както се получава в 8 клас.

75 те точки за 5 клас са за НВО по БЕЛ и МАТ, не за изпита на гимназията.

Общи условия

Активация на акаунт