Омръзна ми да съм сама

  • 46 736
  • 540
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 19 028
Професионалните възможности не зависят само от моите лични качества, а и от местните условия. Аз може да имам качества за 5,000 лева на месец, ама в БГ няма кой да ми ги плати и с моите способности да изкара нетно двойно по толкова. Особености на държавата.

И затова се търсят провайдери. Поне като няма условия, да има опцията спокойно да си изгледаш децата.

То една жена ако няма спокойствие...това е най-важното. Другото сбръчква.

Нали говорим за някакъв умствен труд, а не за копане на камъни в кариера? Нещо, което и жените, и мъжете е възможно да вършат, ако са достатъчно способни. Като не ти заплащат достатъчно за дадена дейност, захващаш се с нещо друго. То не става да дигнеш краката, чакайки провайдъра. Ако и провайдърите тръгнат да се жалват, че никой не им плаща достатъчно за способностите, гладни ли ще стоят децата. Не че няма мъже, които мрънкат, кютайки си на 600-те лева заплата, колко са недооценени, ама истината е, че все някой трябва да работи.

# 436
  • Мнения: 30 802
Кукумицинка, всяко семейство си решава. И умственият труд ти отнема време и те отделя от някои други задачи, хвърляйки те в блатото на отвратителния стрес и логистика. Ако може да си ги спести тия неща жената, поне в най-напрегнатите години, е добре. Защото и при умствен труд е тегаво, ако предната нощ човек не е спал примерно с болно дете.

Провайдърът затова е провайдър, защото мисли само за работата си и се концентрира там, за разлика от жената, при която иска-не иска, феминистка-не феминистка, децата си я искат и си има задачи.

Та така, писала съм и преди - човек има един капацитет без деца, друг при съчетаване на деца и работа. Не на последно място, при съчетаване на деца и работа не търсиш най-платената и изискваща, а такава, която лесно се съчетава с детегледане. Както в краткосрочен, така и в средносрочен план.

# 437
  • Мнения: X
Доста добър анализ от Сирената. Само да  не залитне към меркантилността, щото и там тегаво за повечето мъже, според мен.

# 438
  • Мнения: X
Че що раждате деца??? Това, че ви цъка часовника кво го интересува работодателя??? Той плаща за работа.
Ако не бяхте раждали нямаше да висите у мамата а ще работите
Мъжа ви виновен, работодателя ви виновен... Ми кат не сте финансово стабилни не раждате. И аз искам малко самолетче Чесна, не са скъпи, ма пари за летищни такси нямам излишни

# 439
  • Мнения: 11 505
Ти сега на сфетофара ли си или у самолета? Ко прайш у бгмамата кат не си раждал деца?

# 440
  • Мнения: 19 028
Кукумицинка, всяко семейство си решава. И умственият труд ти отнема време и те отделя от някои други задачи, хвърляйки те в блатото на отвратителния стрес и логистика. Ако може да си ги спести тия неща жената, поне в най-напрегнатите години, е добре. Защото и при умствен труд е тегаво, ако предната нощ човек не е спал примерно с болно дете.

Провайдърът затова е провайдър, защото мисли само за работата си и се концентрира там, за разлика от жената, при която иска-не иска, феминистка-не феминистка, децата си я искат и си има задачи.

Та така, писала съм и преди - човек има един капацитет без деца, друг при съчетаване на деца и работа. Не на последно място, при съчетаване на деца и работа не търсиш най-платената и изискваща, а такава, която лесно се съчетава с детегледане. Както в краткосрочен, така и в средносрочен план.

Нали знаеш, че има и други жени с деца, които успяват да работят, да изкарват добри пари и да си гледат децата. Естествено, не стоят вкъщи 10 години в майчинство.

Ти сега на сфетофара ли си или у самолета? Ко прайш у бгмамата кат не си раждал деца?

 Joy Joy Joy

# 441
  • Мнения: 30 802
Не знам дали има...по анкети от форума - май нито гледат, нито пари изкарват. Деца на градина и макс. 1,500 лева заплата е точно масовата ситуация, която е ни риба, ни рак. Тоест нито децата са гледани, нито работата е кой знае какво като перспективи и заплащане.

Една-две изключения има с по-високо заплащане И деца, но в повечето случаи е ИЛИ.

# 442
  • Мнения: 18 530
Мен не ме интересува особено другите хора как си гледат децата и с какви средства. Никога не бих се оставила на "провайдър" да ме осигурява, защото ако утре му се накриви шапката надругаде, къде оставам аз? Жена без избор, че и безработна - твърдо не. Въобще тая заблуда, че ако мъжът ти има пари, то и ти ги ползваш е само до време - мое мнение Simple Smile Имай си собствени пари и това е. Ама с тоя си акъл едно нормално майчинство не съм изкарала - вярно е Simple Smile

# 443
  • Мнения: 30 802
Е сега, нали затова са шит тестовете, за да отсееш токсичните мъже. Нормален мъж първо няма да има такова отношение - че те е купил, щом дава парите. Второ никой не казва, че жената е задължително без избор, ако се наложи, може да работи, ама ако не се налага - защо да го прави, за бръчките ли? или за нервите?

# 444
  • Мнения: 18 530
Жената без собствени средства е жена без избор винаги. Тя зависи от този, който дава парите - мъж, роднина или който и да е там. Може да има късмет и цял живот да я носят на ръце и да си живее чудесно. Но има и други случаи, в които аз лично не бих желала да попадна.

50 нюанса сиво - който иска, да пробва Simple Smile

# 445
  • Мнения: 30 802
Впрочем "не ходи на работа" и "няма собствени средства" не са еднозначни.

# 446
  • Мнения: 18 530
Да, но колко осигурени неработещи жени познаваш на живо? Аз нито една. Дори познатите ми, омъжени за мега богати мъже - имам 2 такива - работят.

# 447
  • Мнения: 30 802
Три дотук преброих, макар че са от по-стари поколения. Може да се сетя и за още. Броим ли майките от детската градина? Там бяха доста.

# 448
  • Мнения: 18 530
Е, изглежда имаме различна представа за осигуреност Simple Smile

# 449
  • Мнения: 30 802
Каква е твоята представа за осигуреност? Да ти кажа моята?

Общи условия

Активация на акаунт