WIZZ AIR - 30

  • 72 332
  • 747
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 42
Здравейте! Изчетох какво ли не, еди куп стари и нови публикации, но никъде не видях да споделите кой какво е носил и дали му е бил направен някакъв проблем.Пътувам за първи път за Германия с Wizz Air идната седмица и съм само с ръчен багаж. Ще нося дрехи,бельо,парфюм,фон дю тен, спирала, сешоар, епилатор, преса за коса и ще сложа портфейла си там също така, ако остане място евентуално и дамската ми чанта. Кажете ми моля от всичко изброено, ще имам ли проблем за тези неща, особено за пресата, сешоара и епилатора.Много се притеснявам, като за първо пътуване, а нямам финанси да плащам глоби та който скоро е пътувал ако може да сподели и даде съвет. Благодаря на всички предварително!

# 196
  • София
  • Мнения: 1 951
Ако искаш, можеш да дадеш ръчния си багаж за чекиране още преди проверката за сигурност и ще вземеш с теб само дамската чанта с портфейла. Но ако ръчният ти багаж ще минава през проверките трябва течностите да са в шишенца до 100 мл всяко в прозрачен плик с размери 20х20см, т.е. парфюмът, спиралата, фон дьо тена и др.

# 197
  • Мнения: 36
Такса бебе има,дори и да е в теб. Поне преди 3 месеца така ни таксуваха. Беше някъде от порядъка на 20тина лева. Ако искаш детенцето може и да е до теб,
задължително в кошче, при което си плащаш редовен билет и имаш право да вземеш безплатно детска количка.  С количката отиваш направо до момента,
в който ще се качваш в самолета. Стюардесите асистират, включително и по време на полет Simple Smile Когато кацнеш, количката ти се дава в момента на излизане от самолета.
Здравейте! Скоро ще пътувам с бебе и имам куп въпроси. Пише, че количката може да се качи на борда. Къде се съхранява? В багажното ли я слагат след като стигнем до самолета или някакво друго място има специално?

И друг въпрос:
Пише, че има такса бебе, която ако ми е моят билет под 50 и няколко лева, е колкото ми струва билетът.
В такъв случай не е ли по-добре да купя место на бебето и в такъв случай дължа ли допълнително такса “бебе”?

# 198
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Само ,че до 2 год детето задължително трябва да е в майката не може на отделно столче.

За количката искам да добавя да си носите някакъв калъф,че жестоко ги хвърлят и по предния полет ни я скъсаха. Тази седмица пак пътувахме и използвах калъфа на сгъваемата кошара и преди да ни я вземат я прибрахме в него.

Имам и аз един въпрос гледам,че има оферта за Аликанте , но не ми излиза за кои месеци .... на някой вижда ли се?

# 199
  • Варна
  • Мнения: 3 252
Ако искаш, можеш да дадеш ръчния си багаж за чекиране още преди проверката за сигурност и ще вземеш с теб само дамската чанта с портфейла. Но ако ръчният ти багаж ще минава през проверките трябва течностите да са в шишенца до 100 мл всяко в прозрачен плик с размери 20х20см, т.е. парфюмът, спиралата, фон дьо тена и др.

Това със или без платено приорити? Защото аз мислех че е така, без приорити, ако си пуснеш ръчния като чекиран, имаш право на дамска малка чанта на борда. От София излетяхме така, никой не ни каза нищо, но в Будапеща ми направиха проблем, а аз вече нямах къде да прибера дамската чанта, всички от групата бяха в автобуса. Обяснявах се, че съм разбрала че имам право, минах. Но така и не ми стана ясно, без купено приорити, имам ли право или не.

# 200
  • Мнения: 88
Здравейте!
Искам да попитам, как стои въпросът за фотоапаратите, имам предвид за фотоапарат с обектив. При ръчен багаж само без приорити, след проверката за сигурност и преди да вземат багажа, може ли да го извадя и да го кача в самолета?

# 201
  • Мнения: 2 590
Здравейте! Изчетох какво ли не, еди куп стари и нови публикации, но никъде не видях да споделите кой какво е носил и дали му е бил направен някакъв проблем.Пътувам за първи път за Германия с Wizz Air идната седмица и съм само с ръчен багаж. Ще нося дрехи,бельо,парфюм,фон дю тен, спирала, сешоар, епилатор, преса за коса и ще сложа портфейла си там също така, ако остане място евентуално и дамската ми чанта. Кажете ми моля от всичко изброено, ще имам ли проблем за тези неща, особено за пресата, сешоара и епилатора.Много се притеснявам, като за първо пътуване, а нямам финанси да плащам глоби та който скоро е пътувал ако може да сподели и даде съвет. Благодаря на всички предварително!
нямаш проблем за преса, сешоар и епилатор, не са забранени предмети

# 202
  • София
  • Мнения: 13 209
Здравейте!
Искам да попитам, как стои въпросът за фотоапаратите, имам предвид за фотоапарат с обектив. При ръчен багаж само без приорити, след проверката за сигурност и преди да вземат багажа, може ли да го извадя и да го кача в самолета?
Не винаги взимат багажа. Засега само при Райън го взимат задължително. Но ако се случи, самите те казват да се извадят всички ценни предмети.

Alexandra, без да си закупила приорити имаш право само на 1 багаж, т.е. дамската чанта трябва да е прибрана. Но ако багажът отива в багажното, както писах по-горе, ценните вещи ги взимаш с теб. Дамската чанта с документите отива с теб.

# 203
  • Мнения: 1 349
Ако си дадете куфара, който е ръчен багаж на гишето за чекиране, ще бъде в багажното безплатно, а при вас може да си вземете дамската чанта. Това е без приорити. Ако не го дадете в багажното, трябва да имате само 1 брой ръчен багаж 55х40х23см.
Ако имате приорити ще бъдете в салона с куфара + чанта.

Ако искаш, можеш да дадеш ръчния си багаж за чекиране още преди проверката за сигурност и ще вземеш с теб само дамската чанта с портфейла. Но ако ръчният ти багаж ще минава през проверките трябва течностите да са в шишенца до 100 мл всяко в прозрачен плик с размери 20х20см, т.е. парфюмът, спиралата, фон дьо тена и др.

Това със или без платено приорити? Защото аз мислех че е така, без приорити, ако си пуснеш ръчния като чекиран, имаш право на дамска малка чанта на борда. От София излетяхме така, никой не ни каза нищо, но в Будапеща ми направиха проблем, а аз вече нямах къде да прибера дамската чанта, всички от групата бяха в автобуса. Обяснявах се, че съм разбрала че имам право, минах. Но така и не ми стана ясно, без купено приорити, имам ли право или не.

# 204
  • София
  • Мнения: 1 951
Ако искаш, можеш да дадеш ръчния си багаж за чекиране още преди проверката за сигурност и ще вземеш с теб само дамската чанта с портфейла. Но ако ръчният ти багаж ще минава през проверките трябва течностите да са в шишенца до 100 мл всяко в прозрачен плик с размери 20х20см, т.е. парфюмът, спиралата, фон дьо тена и др.
Това със или без платено приорити? Защото аз мислех че е така, без приорити, ако си пуснеш ръчния като чекиран, имаш право на дамска малка чанта на борда. От София излетяхме така, никой не ни каза нищо, но в Будапеща ми направиха проблем, а аз вече нямах къде да прибера дамската чанта, всички от групата бяха в автобуса. Обяснявах се, че съм разбрала че имам право, минах. Но така и не ми стана ясно, без купено приорити, имам ли право или не.
Без приорити. Копирам писмото, което Уиз изпращат няколко дни преди полета:

" Считано от 29 октомври 2017 г. прилагаме нови правила за багажа!
Когато лети с WIZZ, всеки пътник може да носи:
• един ръчен багаж, не по-голям от 55 x 40 x 23 см, максимално тегло 10 кг.

• до шест броя багаж за чекиране с индивидуално тегло не повече от 32 килограма

• безмитни стоки, закупени на летището след проверката за сигурност

Моля, имайте предвид, че ако не сте добавили WIZZ Priority към резервацията си, е възможно ръчният ви багаж да бъде поставен в багажното отделение на самолета при преминаването ви през изхода за качване. Можете да избегнете това, като:
• добавите WIZZ Priority към резервацията си не по-късно от 3 часа преди заминаването;

оставите ръчния си багаж в зоната за чекиране, без да заплащате такса;

вземете само малък багаж (40 x 30 x 18 см) със себе си на борда, като той трябва да бъде поставен под седалката.

• Ако се явите по-рано на изхода, ще имате по-добър шанс да вземете безплатния си ръчен багаж в салона и той да не бъде оставен в отделението за багаж на самолета.

Искате да вземете повече багаж за пътуването си? Не е твърде късно да добавите голям кабинен багаж и/или чекиран багаж (20 кг или 32 кг) към резервацията си. Моля, имайте предвид, че таксите за това са по-високи на летището, отколкото на нашия уебсайт.
Моля, обърнете внимание: На летището ще бъде приложена такса от €10/кг, ако сте закупили багаж от 20 кг, а реалното му тегло е по-високо 20 кг."

Бях принтирала за всеки случай това писмо, да го показвам на служителите, ако ми направят проблем с вземането на ръчния багаж като чекиран.
За съжаление е само на български. За чужбина нямаше да свърши работа, но не се наложи на никое летище да го показвам.

# 205
  • САЩ
  • Мнения: 666
Аз ще пътувам с priority (с ъпгрейда, не купен отделно), така че не очаквам да ми правят проблем за багажа, но по принцип - само куфари ли прибират за багажното, или ако си с голяма раница пак рискуваш да ти го сложат в багажното?

# 206
  • Варна
  • Мнения: 3 252
Значи правилно съм разбрала, но в Будапеща ми направиха проблем.

# 207
  • Мнения: 2 471
Без приорити. Копирам писмото, което Уиз изпращат няколко дни преди полета:

......

оставите ръчния си багаж в зоната за чекиране, без да заплащате такса;

Тук няма "И". Разбирам го като едно от двете, а не и двете заедно.

вземете само малък багаж (40 x 30 x 18 см) със себе си на борда, като той трябва да бъде поставен под седалката.

# 208
  • София
  • Мнения: 12 012
Ако вземеш "само малък багаж (40 x 30 x 18 см) със себе си на борда", няма да ти го вземат на гейта, защото в самолета ще е под седалката, а не в багажниците над главите на хората.

# 209
  • Мнения: 1 349
И двете. Пътувала съм така, оставихме куфарите на гишето за чекиране, и си извадих малка дамска чанта, която да е с мен в самолета. Дори препоръчват ценностите да са у вас, не в куфара в багажното.

Без приорити. Копирам писмото, което Уиз изпращат няколко дни преди полета:

......

оставите ръчния си багаж в зоната за чекиране, без да заплащате такса;

Тук няма "И". Разбирам го като едно от двете, а не и двете заедно.

вземете само малък багаж (40 x 30 x 18 см) със себе си на борда, като той трябва да бъде поставен под седалката.

Общи условия

Активация на акаунт