Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол - 4

  • 68 448
  • 760
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 684
Цитат на: Free Agent

Честит празник!
Да заприличаме на ученички всички!😄
[/quote

Flowers Hibiscus  Animal Smiley Cat  Hands V

Здравейте,
Сега чуденката ми е дали наличието на леко зачервяване и белене е показател за добро действие на трет или е по-добре да не се стига до там?Thinking
Когато се мажа с трет през вечер - нищо не усещам. Като се намазах две поредни вечери, се получи леко зачервяване и белене. Не изпитвам болка, но като се намажа със слънцезащитен-става на парцалчета от отлющената кожа Sad
Та кой от двата варианта е по-ефективен?  И как определяме честотата на приложение на трет - целим да няма никакви странични ефекти или пък наличието им в минимална степен е показател за действие???
Rolling Eyes

# 316
  • Мнения: 18 542
Няма значение дали има раздразнение или не от гледна точка на ефективност. Колкото по-малко странични ефекти изпитваш, толкова по-бързо може да увеличиш честотата на употреба. Колкото по-често го използваш, толкова по-бързо ще видиш положителен ефект, но колкото по-малко раздразнение има, толкова по-добре, защото раздразнената кожа може да доведе до развитието на екземи или хиперпигментация и като цяло чувството за кофти изглеждаща кожа, няма да подпомогне желанието зда ползваш продукта.
С две думи, ако раздразнението е съвсем леко и не се влошава, продължи така, но ако прецениш, че е по-добре да върнеш стъпка, направи го и опитай пак след няколко седмици. Няма смисъл да си насилваш кожата, по-добре бавничко но напред.  Peace

# 317
  • Мнения: 684
Благодаря, Миоки!
Тази вечер ще прескоча, а след това ще преценя кога да мина от през вечер на всяка вечер.

 Flowers Hibiscus  Flowers Cherry Blossom  Flowers Sunflower

# 318
  • Мнения: 18 542
Може и да пробваш две вечери мажеш, една пропускаш пръво и след това ежевечерно.

# 319
  • Мнения: 684
Да, нещо такова мислех
Hands V

# 320
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Миоки, днес моя близка ще пътува до Гърция, купувате ли нещо от там, за да се възползвам?
/припомням малки дупчици подарък от акнето боря аз/

# 321
  • София
  • Мнения: 38 595
Аирол се нарича в Гърция, без рецепта е и е 3 евро. Взимай!

# 322
  • Мнения: 18 542
Airol 0.05% Simple Smile разбира се, ако искаш да пробваш/ползваш третиноин.

# 323
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Всичко искам!😉
Благодаря ви!

# 324
  • София
  • Мнения: 2 434
Благодаря, Миоки!
Тази вечер ще прескоча, а след това ще преценя кога да мина от през вечер на всяка вечер.

 Flowers Hibiscus  Flowers Cherry Blossom  Flowers Sunflower

DanMary, аз така се мъчех в продължение на 2 месеца, не можех от 5-кратно мазане да мина на ежедневно, кожата ми постоянно се белеше, и беше цялата в червени петна. Определено не се харесвах. Тогава  започнах да слагам под третиноина хидратиращ крем. Сега нямам червени петна, белене има, но е съвсем незначително и то само около долната челюст при разтъркване. Преди не можех да сложа минерална слънцезащита, всичко ставаше в парцали и люспи.... На  шията слагам директно третиноин, защото там ми понася, но на лицето - не.
Единственият страничен ефект, който остана при мен е чувството на "изгоряла от слънцето кожа", когато го изтрия малко по-хард....

Миоки, и моята кожа постепенно взе да си възвръща "производството на себум". Сутрин лицето ми около носа си е направо мазно .... и от кремчетата вече не слагам по една супена лъжица и всичко да се "изпива"... определено смяната и на дневната ми грижа за кожата оказа влияние.

# 325
  • Мнения: 684
Emy_emy,  Hands Thumbsup

ще пробвам варианта да слагам хидратиращ под трет, досега го слагах след трет.

Тази нощ си дадох сметка, че важна причина за лющенето и зачервяването ми е и ...........спането по очи Scream
 Точно дясната буза, която най-много се търка във възглавницата е позачервена и се лющи. Всъщност мен това лющене на парцалчета най-много ме дразни-като сложа слънцезащитен и лицето ми става все едно съм го налепила с късчета салфетка. Animal Smirk Cat

А спането по корем не знам как ще го променям -голяма мъка ми беше през бременността Smirk

# 326
  • Мнения: 18 542
Направо си съсипваш лицето с това спане по корем. Освен лющенето, ще започне и да ти се мачка кожата и да се задържа все по-дълго смачкана сутрин. При мен до към 36-37г нямаше никакъв проблем, но след това започна да ми се задържат линии и гънки от спането настрани.

# 327
  • Мнения: 684
Знам, ама пусти навик.... Persevere
Трябва много сериозно да се реша да го променя No Mouth

# 328
  • Мнения: 18 542
И на мен ми беше трудничко, но се свиква, особено като добавиш, че от спането настрани ме болеше и едното рамо  Laughing

# 329
  • Мнения: 2 328
Девойки да напомня,ако някой ходи за Акнелиз в Турция да ме има впредвид.
Аз спя на лявата страна,така заспивам,така се и събуждам.И си личи на лявото око имам две линии.Противна работа е,ще го боря и това.

Общи условия

Активация на акаунт