Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол - 4

  • 68 513
  • 760
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 23 133
При мен и хидратация преди трет предизвиква белене..Направо аман. Шията я мажа през 2-3 дни, иначе лошо, не иска да свикне.Деколтето няма проблем.Лицето рядко страда освен това белен на брадичката, около носа.
Бях 5 дни на море , там спрях медикаментите и беленето веднага също се преустанови.
Пазих частите, които мажа с трет., няма поражения.

# 571
  • Мнения: 337
ДХЗ, не се тревожи, при мен беше по същия начин - шията реагираше, деколтето не. С времето кожата привикна и сега няма проблем и с шията.

# 572
  • София
  • Мнения: 357
Ако затоплянето не ти прави проблем, ми се струва, че може. Не трие механично кожата, така че би трябвало да е ок, но не съм ползвала подобно нещо, така че не мога да съм 100% сигурна.

Благодаря Миоки!
Точно затоплянето ме плаши...

# 573
  • София
  • Мнения: 77
Да задам един тъп въпрос...
След като имам хашимото мога ли да мажа третиноин на шията?

# 574
  • Мнения: 18 542
Аз не съм срещала информация по този въпрос аз. Най-добре е да се консултираш с лекар.

# 575
  • Мнения: 574
Здравейте, момичета,

Аз съм си много запалена по-козметиката. Ползвала съм ретинолови кремове 1%, ексфолианти с АНА, ВНА и какво ли още не. Определено кожата ми се промени след като започнах с всички тези  помади. Сега обаче лятото не ползвам ретинол, уж решихме за второ дете, после се отказахме. Искам пак да започна. И тук се включвам се с едно въпросче: ретинол 1% или третиноин? На 32 г съм, нормална кожа, търся само антиейдж ефект. До момента съм ползвала ретинол само на Paula's Choice

# 576
  • Мнения: 18 542
Аз бих избрала трет. Първо е по-изгоден като цена и второ е клинично доказан, но това е мое лично мнение на базата на моя опит. Може да започнеш с наѝ-ниската доза и да си стоиш на нея, а след някоя и друга година да увеличиш, ако прецениш, че има нужда. Да не говорим, че превенцията е наѝ-добрият подход срещу ранните признаци на стареене на кожата.

# 577
  • София
  • Мнения: 38 727
Колко време след морето пак започнахте трет? Избелва ли тена?
И пак - лицето трябва много да се маже с спф 50. Аз спрях трета преди седмици, един ден мацнах само крем с 15 ка и веднага цъфна петно!

# 578
  • София
  • Мнения: 2 435
Колко време след морето пак започнахте трет? Избелва ли тена?
И пак - лицето трябва много да се маже с спф 50. Аз спрях трета преди седмици, един ден мацнах само крем с 15 ка и веднага цъфна петно!
Аз то спрях 1 седмица преди морето и след като се върнах го започнах отново. Горе-долу 15 дни не съм мазала с трет. Аз нямам поражения по лицето, но и никога не съм имала петна и продължавам да нямам. При мен не избелва тена, но аз не пека директно лицето.  Маниакално не съм се мазала през 2 часа, но пак казвам, не съм предразположена към петна. След морето лицето ми беше неравно, грубо и с нетърпение започнах третиноина. Мисля да започна да въвеждам  1%.

# 579
  • Мнения: 574
Аз бих избрала трет. Първо е по-изгоден като цена и второ е клинично доказан, но това е мое лично мнение на базата на моя опит. Може да започнеш с наѝ-ниската доза и да си стоиш на нея, а след някоя и друга година да увеличиш, ако прецениш, че има нужда. Да не говорим, че превенцията е наѝ-добрият подход срещу ранните признаци на стареене на кожата.
Благодаря за инфото. Може да го пробвам, но мисля, че ще остана на ретинол 1%. Притеснява ме, че трета е чистата ретиноична киселина и е по-агресивен. Ретинолът се превръща в ретиноична киселина след нанасяне и поради това е не дразни толкова. Пък и видях, че Paula's Choice са ги пуснали в бг. Иначе си ги взимах със скъпичка доставка или карах някой да ми ги носи.
ако все пак реша да пробвам, от къде в Бг се взима третиноин крем? Защото нещо не можах да го намеря онлайн.
Като цяло за кожната бариера се притеснявам. Третиноинът я уврежда повече от ретинолът. После изтънява кожата, капиляри, зачервяване, ала бала... Може би ще си правя само терапии част от годината с трет....

# 580
  • Мнения: 18 542
Ти си знаеш, макар че има някои неточности в разсъжденията ти.

Доста дами споделят че за тях ретинолът е по-дразнещ за кожата от трет, но това е субективно възприятие и при всеки е различно. Не е закон, че трета е по-дразнещ, макар че на теория е така.

Кожната бариера може да се наруши и с ретинол. От друга страна, това често е временен ефект и след адаптация, кожата влиза в релси. С други думи, изисква време. Щом си свикнала с ретинол и не искаш да рискуваш раздразнения, продължи си ретинолът и остави трета евентуално за след 5-6-8-10 години.

Изтъняване на кожата няма. Има изтъняване на най-горният рогов слой, което се постига и с редовно използване на ексфолианти като киселини например. Напротив, кожата се уплътнява с ползването на третиноин. Удебелява се дермиса, който е базовата основа на кожата и мястото, в което се образуват новите кожни клетки и кръвоностни съдове. Трет регулира процесите на регенерация и така кара кожните клетки да изпълняват функцията си и да се възпроизвеждат правилно.

Няма никакъв смисъл от "терапия" с третиноин. Той е ефективен само, ако се ползва редовно. От време на време или на райони, няма никакъв смисъл. Само ще си раздразваш кожата без да има възможност да постигнеш ползите.

Капилярите са резултат от слънчево и или механично увреждане на кожата както и стареене. Третиноина няма да ти ги "спука" или да предизвика поява на нови. Peace

Щом си избрала ретинол, карай си с него и не си разбутвай режима като вкарваш трет от време на време.

# 581
  • Мнения: 10 279
Колко време след морето пак започнахте трет? Избелва ли тена?
И пак - лицето трябва много да се маже с спф 50. Аз спрях трета преди седмици, един ден мацнах само крем с 15 ка и веднага цъфна петно!

Аз започнах трета месец след морето, не умишлено ами защото в БГ бяхме в две къщи и вечно нещата ми се оказваха не в тази, в която сме спали... И малко несериозно подходих. Но вече се прибрахме и аз с нетърпение почнах на ново. Не виждам тена ми да е избелял, но и аз не съм имала кой знае какъв на лицето. През цялото време бях с 60 фактор на Ла рош. Като че ли мелазмата ми леко потъмня, но в сравнение с предната година е цвете. Може и защото си я знам за това да я виждам или да си внушавам. От всичкото това мазане със слънцезащита, непочистване с моите си козметики и аз забелязах, че ми стана едно такова неравно, грубо, като мръсно лъцето, порите пълни набъбнали с мръсотия. Като се прибрахме, веднага почнах маски, ексфолиращи, киселини, трета през вечер и заприличах на себе си най-после. Възвърнах си първоначалния вид на кожата. И така продължавам си по старата схема.

# 582
  • Пловдив
  • Мнения: 1 030
Здравейте,и аз започнах в понеделник с airol 0.05%.Но ,днес върха на носа ми се бели-уж сложих хидратиращ крем,ползвам и 50-ти фактор/ама гомажа сутринта и не подновявам Embarassed/Може би да изчакам няколко дни и да пробвам първо с хидратацията ThinkingКакво ползвате вие за ексфолиране?Аз съм на 41г ,с мазна ,груба кожа.

# 583
  • Мнения: 18 542
Може да ексфолираш, но леко и внимателно да не си раздразниш кожата. Кремът мигрира и не е изненада, че имаш белене на места, които не си мазала.  Давай го бавничко и хидратирай интензивно.  Peace

# 584
  • Мнения: 10 279
да, аз клепачи не мажа. До веждите спирам, но клепачите залющени. Но не се оплаквам. Да се обновяват там Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт