Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол - 4

  • 68 400
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Миоки, благодаря, имам финацея което малко по -слабо от скинорена. В момента ми идва една идея по-агресивна и я спрях. Ще чакам есента...благодаря още веднъж😊

# 61
  • Мнения: 684
Здравейте,
Дали някой може да напише каква е схемата за въвеждане на ретиноловите продукти от начинаещи -с каква концентрация се започва, колко пъти седмично, кога може да се мине на следваща стъпка....
Relaxed

Няма универсална схема по принцип. Зависи каква ти е кожата, какви проблеми бориш, на каква възраст си и какъв тип продукт искаш да започнеш да използваш. Ако е  крем с рецепта е едно, ако искаш да започнеш с козметични продукти е друго.
Ако си с мазна, акнеична кожа, може да започнеш с по-високи концентрации, а ако си със суха, по-добре с по-ниски и след като идиш как са нещата, да минеш на по-висока.
Аковъпреки, че с с мазна кожа, това с което си стартирала ти идва много, може или да минеш на по-ниска, или да разредиш ползването.
Най-добре кажи за какво става върос по-точно и може да препоръчаме режим.  Peace


Благодаря, Миоки!
На 41г съм. Кожата ми е нормална, чиста. Целта ми е да стегна овала (да предотвратя отпускането), да позагладя назолабиални и да освежа околоочен контур. Ще съм благодарна на напътствия с какво е удачно да стартирам (не съм ползвала такива продукти) особено сега, когато силното слънце предстои.
Animal Hatched Chick

# 62
  • София
  • Мнения: 385
Вече 8 месеца се мажа с Аирол. След 15-я ден всяка вечер. През това време почти не са ми излизали пъпки. Сега реших да спра да се мажа, защото стана доста топло, а аз прекарвам част от деня и навън. Обаче веднага започнаха пак да ми се появяват пъпки по брадичката. На 44 г. съм, а ми излизат пъпки. Та пак започнах да си мажа Аирола и пъпките изчезнаха. Явно лятото няма да го спирам.

# 63
  • Мнения: 2 328
Аз днес намазах Айрола и отгоре му плеснах Хидреан.Да видим утре как ще е.

# 64
  • Мнения: 18 542
DanMary, ако искаш нещо, което наистина работи, намери начин да се сдобиеш с Аирол или друг вид третиноин. Не повече от 0,05% като начало. Започни да мажеш веднъж седмично за няколко седмици, после два пъти седмично отново за няколко седмици и т.н. докато стигнеш поне 5 вечери в седмицата. Заедно с трет, задължително слънцезащитен с висок фактор през деня и подновянване на 2-3 часа ако си основно навън. Ако си на закрито, може по-рядко.
По този начин използваш реално два от най-доказаните продукта срещу стареене на кожата. Слънчевата радиация и особено невидимите УВА лъчи са най-сериозния неприятел на стегнатата кожа.
В този случай се приготви да минеш през "грозната" фаза, която обикновено се състои от суха и/или белеща се, понякога раздразнена такава. Ако обаче градиш толерантност бавно, по-малко вероятно е да имаш раздразнения, но сухотата май е неизбежна. Подготви се и психически, че ще отнеме най-малко 3 месеца преди да видиш някаква промяна в положителна посока. Най-добре е да си правиш снимки, за да си следиш прогреса. Така най-ясно се забелязва има ли подобрение или не и в каква степен е то. 

Ако все пак решиш да не тръгваш по пътя на кремовете с рецепта, вземи си някой от ренитоидите на Ординери или 1% Ретинол на Paula's choice. Резултатите там са доста по-несигурни и по-бавни ако изобщо има такива,но пък рискът от раздразнения е по-малък, макар че 1% ретинол си е силен продукт и е възможно да ти дразни колкото третиноин. Зависи много от конкретната кожа.

*Миленски*, ако си много отговорна със слънцезащитата и носиш очила и шапка лятото, няма да имаш проблеми, но наистина трябва 100%  да спазваш правилата. Дори и да спреш третиноина, поне две седмици след това кожата ти ще е по-податлива на слънчевите лъчи, така че ще трябва да си също отговорна със защитата. Аз лично не виждам полза от спирането на крема, но всеки преценява как да действа.

# 65
  • Мнения: 2 188
Вече 8 месеца се мажа с Аирол. След 15-я ден всяка вечер. През това време почти не са ми излизали пъпки. Сега реших да спра да се мажа, защото стана доста топло, а аз прекарвам част от деня и навън. Обаче веднага започнаха пак да ми се появяват пъпки по брадичката. На 44 г. съм, а ми излизат пъпки. Та пак започнах да си мажа Аирола и пъпките изчезнаха. Явно лятото няма да го спирам.


При мен е същото, в момента в който спра третиноина и ми излизат пъпки и черни точки. Буквално за 2-3 дни. Направо се чудя, какво ще правя по време на лятната почивка на море.

# 66
  • Мнения: 18 542
Направо се чудя, какво ще правя по време на лятната почивка на море.
Плескаш сериозна слънцезащита, носиш шапка с широка периферия и големи слънчеви очила + стоиш на сяка и ще си наред.  Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 38 489
Аз си открих един Юсерин вкъщи и ще си го ползвам.
https://remedium.bg/anti-age/eucerin-anti-age-sun-fluid-spf50-50 … riteo_lowerfunnel
Само не знам защо устните ми са сухи, като въобще ги заобикалям.
Мажа повече на челото и съвсем малко по бузите.

# 68
  • Мнения: 18 542
Защото кремчето въздейства и на околните тъкани, не само където си го сложила.
За това казват, че не е нужно да се маже плътен слой, дори и тънък и количество колкото грахово зърно е достатъчно за цялото лице.  Peace

# 69
  • Мнения: 2 188
Направо се чудя, какво ще правя по време на лятната почивка на море.
Плескаш сериозна слънцезащита, носиш шапка с широка периферия и големи слънчеви очила + стоиш на сяка и ще си наред.  Peace

То това ясно, ама да рискувам ли да мажа третиноина на морето или да го спра за 10 дни?

# 70
  • Мнения: 18 542
Ами... трябва сама да прецениш. Аз не бих го спирала, но наистина трябва да пазиш лицето много.

Проблемът е, че трябва да го спреш поне седмица две преди почивката, за да има време кожата да натрупа по-дебел рогов слой и въпреки това ще трябва да се пазиш, което от своя страна не съм сигурна, че си струва цялото упражнение.

# 71
  • Мнения: 684
Миоки, много благодаря за изчерпателното обяснение!

Flowers Cherry Blossom   Flowers Cherry Blossom  Flowers Cherry Blossom

# 72
  • Мнения: 2 188
И аз благодаря. Ще го мисля Simple Smile, на кантар са сигурни пъпки /от които остават белези и петна/ срещу евентуални петна.

# 73
  • Мнения: 18 542
Признавам, че не съм имала горещо лято със силно слънце и третиноин и може ид агреша, за това ми е трудно да давам съвети, но тази година ще ми се случи, така че ще го изпитам и на гърба си. Рекапитулацията ще е септември Simple Smile

# 74
  • Мнения: 22 880
Лицето ми се бели ужасно: нос, брадичка, около устата.Мажа 6 дни седмично от 2-3 седмици.Нормално ли е?
Кожата около очите, и двата клепача са сбръчкани и някак ми личат повече фините линии.
Хидратирам , мажа слънчезащитен.Кожата ми е мазна и плътна, даже си лъщи в Т зоната, не изглежда суха.Днес правих гликолово почистване, след него пилинг, дали заради това така се получава?
Дайде съвет,моля, че съм като змийче Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт