"Европа пуши като за последно"

  • 1 728
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 128
Ами в Испания оШте не са се видяли в зор пуШа4ите.заведенията под 100 квадратни метра триябва да изберат дали да са за пуШа4и или за непуШа4и,при което 99,99% познайте кой вариант избраха.А на по големите заведения им дадоха 8 месеца от влизането в закона,за да преградят заведението на две.В някой провинций като Мадрид например местните власти омекотиха доста държавния закон,така 4е големи промени няма.Само по работните места малко се промени в положителна насока.Ама много са нетолерантни тез пуШа4и,да се тровят ако искат ама мен да ми разреШат да си диШам спокойно.Аз съм бивШ пуШа4 и ме хваШта срам,4е и аз съм била такъв егойст.Казват 4е им се струва недемократи4но да им забраняват насила да не пуШат,което не е така,просто ги задължават да се съобразяват малко с другите.Оба4е пове4ето не го виждат от този ъгъл,колко съм спорила с пуШа4и по този въпрос....

# 31
  • Мнения: 5 299
Аз ги умислих горките испанци, а то нямало за какво  Mr. Green
Тук хем още не е забранено пушенето навсякъде и въпреки това е доста по-ограничено. Представям си догодина какво ще стане  Crazy
Millla, извинявай, аз съм писала в Кралството, а то в същност само за Англия се отнася  Embarassed
В България ми беше мъка, защото съм непушач, а там за съжаление непучачите никой за нищо не ги бръсне. Дори като бях бременна,1 колегите ми не спряха да пушат в стаята. Тук се родих, много по-хубаво е така за мен, но пък ми стана жал за пушачите. Много са дискриминирани  Rolling Eyes И застраховките са различни за пушач и не пушач.
Тук са ми интересни със закона за алкохола. До 11 часа се продава и след това, ако искаш да продаваш трябва специален лиценз. Много са смешни, когато в пъба 5 минути преди 11 дрънват една камбанка и народа се изнася към бара, да си купи последната халба  Mr. Green След това си пият до към 12. Въпросът е алкохола да не е купен след 11 Wink
Просто няма как да забравя, мъжа ми работеШе миналото лято в една английска зона(само хотели тук), и разказваШе как англичаните оЩе от самолета хвърлят саковете пред хотела, и скачат в бара. Много са известни с алкохолизма си, и точно за този ве4ерен ''час'' май е проблема. Joy

# 32
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Аз ги умислих горките испанци, а то нямало за какво  Mr. Green
Тук хем още не е забранено пушенето навсякъде и въпреки това е доста по-ограничено. Представям си догодина какво ще стане  Crazy
Millla, извинявай, аз съм писала в Кралството, а то в същност само за Англия се отнася  Embarassed
В България ми беше мъка, защото съм непушач, а там за съжаление непучачите никой за нищо не ги бръсне. Дори като бях бременна,1 колегите ми не спряха да пушат в стаята. Тук се родих, много по-хубаво е така за мен, но пък ми стана жал за пушачите. Много са дискриминирани  Rolling Eyes И застраховките са различни за пушач и не пушач.
Тук са ми интересни със закона за алкохола. До 11 часа се продава и след това, ако искаш да продаваш трябва специален лиценз. Много са смешни, когато в пъба 5 минути преди 11 дрънват една камбанка и народа се изнася към бара, да си купи последната халба  Mr. Green След това си пият до към 12. Въпросът е алкохола да не е купен след 11 Wink
Няма нищо  Wink

Най-ми беше интересно на летището - ама забравих кое, май Лутън, че през всичките минах за 2 месеца.

Едно съобщение се върти непрекъснато - че политиката на летището била да се пуши само на определените места и т.н. И аз щото съм любопитна, пък и бивш (стискайте палци) пушач, викам, да питаме къде са тези места - имало само едно, на изход нам-кой си, да кажем 18-ти.

Тръгнахме да го търсим. Вървиш 15 минути пеша, след което има табела - оттук до мястото за пушене има още 5 минути пеша. Зор видяхе, докато ги открием тия 3 кабинки, с открита предна част, ония силните вентилатори, дето ти издърпват въздуха веднага и огромен грозен пепелник в средата на масата. Според мен нарочно е толкова далече, за да се отказват пушачите да трамбоват дотам. Като се връщахме, две жени чуха обявяването на полета им и се отказаха да ходят до там.

А и хората изглеждат много нещастни, като някакви отрепки, изолирани и скрити от очите на обществото. Чак на мен ми стана неудобно и понеже исках да го снимам това място, запалих една цигара, уж че снима мен мъжа ми. Въпреки това след първата снимка 2-те жени в моята кабинка се изнесоха към другата - явно и те се чувстваха гадно.  Sick

П.С. Това за алкохола не съм го забелязала - много е смешно  Joy

# 33
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Това ми напомня за една приятелка, която пътува до Азиатска страна, не ме питайте коя  Embarassed Обаче пътуването било с много прекачвания, за по евтино. Тя е пушачка, а на нито едно летище, където била спряла нямало кътове за пушене  Crazy Накрая се скрила в едни тоалетни и предупредила колегата, ако се разсвирят алармите за пожар и дотърчи полиция да знае, че нея са я арестували  Laughing
Millla, може в Шотландия други традиции да си имате Wink

Общи условия

Активация на акаунт