Куче и дете

  • 15 666
  • 133
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 188
Аз имам женски джак ръсел,това е най-умната и любяща порода.Това за енергичността е относително.Нашата спи до 16 часа,и тогава започва деня 😁 Сутрин си знае,разходка в 8 за 5,10 мин всичко върши,после следобяд,и след това вечерта пак.Бели не прави и все едно имам порче,не куче хихих.В момента съм бременна и само в началото за няколко месеца ще я закарам при родителите ми,но после си я взимам пак.Няма такава чиста обич 💖 Препоръчвам с 2 ръце,а и за деца мисля че са идеални.

# 31
  • София
  • Мнения: 8 348
а, има и лиги
преди имахнемска овчарка, нямаше проблеми
сега имам полулабрадор
то са едни лиги, то са едни локви и вади, като пие вода, не е истина направо
на половин литър изпита вода, 100 грама са по пода
лесно се разбира къде е била, след като е пила, по капките се познава
и както казах - лиги

# 32
  • София
  • Мнения: 7 990
За разплискването на вода пробвайте с купичка за кокер. Пак има вода навън, но е по-малко, сравнено със стандартна паничка.

# 33
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Присъединявам се към съветите да отложите кучето във времето - поне 7-8 години... Моята дъщеря врънкаше за куче, откакто е проговорила. Запазих здравия си разум и удържах фронта, докато не попаднах на една порода, която ми взе акъла. А пък и голяматащерка вече беше на 17, тоест - активно пое половината от грижите и разходките. Породата е ловна, много енергично спортно куче. Обаче това върви и със страшен интелект, лесно обучение, послушна е и не мога да се оплача. Няма падаща козина (съвсем късокосместа), няма миризма. А и разходките добре ни се отразяват - по 2 часа всеки божи ден в парка пази от вируси, настинки и смъква излишното тегло Sunglasses Joy.
Обаче ако децата ми бяха малки, никога нямаше да се справя, давам си сметка. Освен ако мъжът не се включва редовно в разходки и грижи, а нашият случай не е такъв.

# 34
  • Мнения: 54 420
Моето дете също от малко искаше куче.
Но тъй като съм имала и знам какъв ангажимент е, отлагах, докато навърши 15, с изричната уговорка да се грижи тя за него.
Не съжалявам изобщо, че не съм взела по-рано.
Също така го взехме 2 години преди планирания ремонт, доста бели направи, но поне сега вече е по-кротко.

Да покажа ли изгризана наполовина врата, от бигъл? Crazy
Не е у нас, но и нашите ги сменихме. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 738
Имаме бигъл на 1 година и 2 месеца. Преди да го вземем, бях подготвена за енергичността на породата. Явно имаме някакъв страхотен късмет, но ни се падна най-мързеливия бигъл на света. Сутрин едва го вдигам да го изведа за 10-15 минути. След това спи цял ден. Правим разходка 2-3 часа след работа. Детето ми е по-голямо - на 10 години е. За сега кучето проявява страхотно търпение с него, като се има предвид че детето е все покрай него/върху него/около него. Брутални разрушения в апартамента нямаме за сега - няколко лайсни, няколко пижами на детето, чорапи и т.н. Честно казано бях подготвена за доста по-големи разрушения.
Забелязъла съм, че пакостите се случват предимно когато сме някъде на почивка. Тогава майка ми идва да го гледа и предполагам то по този начин си отмъщава, че сме го зарязали. Та, разбирам го.
В нашия случай, избора на бигъл беше удачен. Няма по-хубаво нещо от пълна къща:)

# 36
  • София
  • Мнения: 6 258
Ние сме с лабрадор, осиновихме я на 4г преди почти 4г, точно бяхме разбрали, че съм бременна с най-малкия. Тя ми е най-кроткото дете! Simple Smile В началото се чудихме дали бебе или голямо куче, добре, че взехме голямо (обучено). Карах тежка бременност и щеше да ни е зор с куче бебе. Първите 1-2 години са щурави лабрадорите, после се кротват. Естествено има лиги и мнооого косми, но все пак имаме куче. Simple Smile

Аз също исках дребна порода, но за малки деца едрите са по-подходящи, търпеливи са с децата и няма опасност и за кучето да му направят нещо.

# 37
  • Мнения: 54 420
И нашата бигла е много поспалива.
Ама някои напират още в 6 да излизат. Simple Smile

# 38
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Имаме бигъл на 1 година и 2 месеца. Преди да го вземем, бях подготвена за енергичността на породата. Явно имаме някакъв страхотен късмет, но ни се падна най-мързеливия бигъл на света.
Значи, има го и моментът с навиците. Винаги съм подозирала, че "набедените" за суперенергични кучета по някакъв начин карат стопаните от самото начало да тренират кучето си максимално. В резултат - то свиква на това натоварване и си го иска. Мисля, че и болонка да свикнеш да търчи по половин ден, после ако я сваляш само за пишкане, ще й е терсене.
Прочетох, че няколко души определят кавалерите за ловни. Според мен са си кучета-компаньони и никак не изискват дълги разходки, напротив, защото са предразположени към сърдечни проблеми.

# 39
  • София
  • Мнения: 13 143
Каквото и да си говорим, кучетата ни се оказаха по-послушни от децата ни, което не променя факта, че все едно сме със 7 деца. Wink

# 40
  • Мнения: 54 420
Каквото и да си говорим, кучетата ни се оказаха по-послушни от децата ни, което не променя факта, че все едно сме със 7 деца. Wink

За това спор няма. Simple Smile
И много по-любвеобвилни. Heart Eyes

# 41
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Оооо, точно, трето дете си е отвсякъде. Имаме и котка - нищо общо като ангажимент.

# 42
  • Мнения: 1 738
И нашата бигла е много поспалива.
Ама някои напират още в 6 да излизат. Simple Smile

Нашият бигъл е мъжки. Ама наистина сутрин е чудо. Аз го будя, той се мушка под одялото да спи. Направо на сила го изкарвам сутрин. И все гледа да свърши бързо и да се прибира, та да си доспива. Събота и неделя спи, докато не стане някой - това 9-10 часа, не е проблем. Бях се подготвила, че ставането в събота и неделя рано ще се възобнови  [детето едва последните 1-2 години започва да става по-късно събота и неделя]. Абе имаме си най-мързеливото, но и най-доброто бигълче на света.

# 43
  • Мнения: 12 015
Радвам се на темата много ми е полезна. За сега само към две кучета щерката се е осмелявала да седоближи - едно хъски, което стоеше неподвижно като статуя и тя спокойно го милваше и му се радваше и онзи ден изненадващо за мен се "запозна" с един бигъл и доста го гали и му се радва. От останалите кучета се дърпа независимо от големината и вида им. Хубавото е, че имам още време да обмисля порода. Синковецът е много отговорен, от сега му обяснявам, че куче ще има, когато е достатъчно голям да го разхожда, храни и къпе/ мие след разходка, че кучето е отговорност, че не може да стои по цял ден само, за да му се порадваме за по 10-15 минути вечер. Та си знае и го чака. Пък и е ранобудник, рядко спи след 7 часа сутринта, независимо кой ден от седмицата е. Предполагам, че преди да стигнем до кучето първо ще си вземем котка. Но и това ще поизчака за сега.
А какво мислите за малтийската болонка - дребничка е, дават я жива и любвеобилна. Доколко е подходяща за апартамент и семейство с поотраснали деца? А относно поддръжката и грижите - скъпа и трудоемка ли е? Иначе ми е много сладка. Синът сега си има едно плюшено ротвайлерче и като момче харесва големите кучета, но за това съм категорична, че трябва да се гледат от мъж. Аз не се наемам в апартамент и без мъж да гледам ротвайлер или немска овчарка, особено като нямам никакъв опит. Затова, ако държи на голямо куче, когато се изнесе да си гледа. Но той е разумно и разбрано дете.

Последна редакция: ср, 18 апр 2018, 13:36 от Mama Ru

# 44
  • Мнения: 76

направо ме карате да мразя кучетата .. или поне отглеждането им..

Общи условия

Активация на акаунт