Сватба 2018 - VIII-ма част

  • 48 297
  • 747
  •   1
Отговори
# 135
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
При мен водещата забрави ритуала с менчето. Grinning Стана ми малко гадно, ама то беше в началото така или иначе, после нямаше кога...
Това менче съм виждала да го ритат на излизане след вземане на булката. Бяхте ли говорили предварително да го има като ритуал?

По традиция е след вземането само - да й върви по вода. По нашия край се чупи и чиния с жито и т.н.
Менчето в ресторанта е нововъведение на ДЖи и водещи според мен.

# 136
  • Мнения: 519
Именно, Хър, аз това казвам - че е хубаво да се уточнят деликатните детайли с екипа предварително. Че да не вземат да викнат тъста и тъщата за танц, пък те да са разведени от двайсет години, примерно...

# 137
  • Мнения: X
Вълшебство, голям майтап: аз го мислех за отживелица, ти - за нововъведение. Ще падна от смях значи. Най-вероятно в различните области на България се правят различни неща. И ди-джеите после правят един тюрлю-гювеч от всичко чуто и видяно.

# 138
  • Мнения: 993
Хър, имахме подготвено менче, ама водещата го забрави. Но повече ме заболя, че диджеят изпусна двете народни песни, на които най-много държах, ама се усетих чак след това. Какво да се прави, явно няма как да мине всичко напълно гладко и по план. Иначе при нас поздравихме едните родители, другите също, танцуваха си по двойки, въпреки че свекърите са разведени. Аз не бих пратила майка си да танцува с друг мъж или татко - със свекито. Grinning

# 139
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
Вълшебство, голям майтап: аз го мислех за отживелица, ти - за нововъведение. Ще падна от смях значи. Най-вероятно в различните области на България се правят различни неща. И ди-джеите после правят един тюрлю-гювеч от всичко чуто и видяно.

Важното е, че вече не играят с жив петел  Laughing Laughing

Из уж малката ни рОдина на толкова различни обичаи можеш да се натъкнеш, че не е истина.
 

# 140
  • Мнения: X
Виждала съм го това с петела. Ако ми се явят с такъв, направо ще избягам.

# 141
  • Мнения: 993
Петли, кокошки, малки прасенца - бягам като дявол от тамян от това. Grinning И от ония гротескни трупове на пилета, "обути" в крачоли от палачинки и подобни. Аз ги нямах, не са ме взимали и от вкъщи с блъскане на врата и пълнене на обувка с пари. Всъщност си направихме first look фотография и се видяхме за пръв път на входа на Морската градина. Simple Smile И двамата държахме на това. Важно е какво искат младоженците, а не роднините.

# 142
  • Мнения: 884
Момичета днеска ходих да взимам медицинско от личния лекар даде ми един лист с няколко печата и каза че е това,попитах дали трябват изследвания каза не това е достатъчно и струваше 10 лв.После отивам при личната на ММ тя казва какво е това медицинско ние издаваме в два екземпляра и правим изследвания.До тууук добре,макарче по принцип ме изнервя на ММ личната,много едно като на малоумна ми говори.Извиках ММ той да говори с нея,а аз бях в друг кабинет за преглед.Прати ни на изследване за Васерман и печат от психиатър едно около 30 лева излезе всичко и утре ще е готово.Интересното обаче е че сестрата на ММ когато се е омъжвала е отишла пак при тази същата лична лекарка и тя и е подпечатал всичко без да я праща никъде и е било достатъчно.Направо шах и мат.Чудя се дали няма да ме върнат сега от общината като нося документите.

# 143
  • Мнения: X
Странна работа, наистина. Може би вида на медицинското зависи от това, което е посочено като изискване от съвета. Не ми се струва нередно, това, че ви е пратила за Васерман. Обикновено е необходимо такова изследване.

# 144
  • София, България
  • Мнения: 3 595
Кога се е омъжвала сестрата? Защото допреди 3-5 години нямаше никакъв проблем.Личната лекарка биеше всички печати и се водеше валидно. Сега вече не е така. Ходи се на всички изследвания и се бият печати от различните доктори. Simple Smile

# 145
  • Мнения: 884
Това намерих.Моят лекар каза че след като съм техен пациент и те знаят какви заболявания имам,съм имала и т.н. могат да ми издадат документа.Ще видим в общината какво ще кажат за всеки случай взех две бланки и за мен от книжарницата.
Чл. 1. (1) (Доп. - ДВ, бр. 65 от 1991 г.) Медицинското освидетелствуване на встъпващите в брак да се извършва от участъковия или от цеховия лекар по местоживеене или по месторабота съгласно списъка на болестите, посочени в приложения № 1, 2 и 3.

(2) Когато освидетелствуваният няма участъков или цехов лекар по местоживеене или по месторабота или е затруднен да се обърне към него, освидетелствуването се извършва в районното лечебно-профилактично заведение по местопребиваване след разрешение на главния лекар.

Чл. 2. Освидетелствуващият лекар е длъжен да събере най-подробни данни за встъпващия в брак от наличната медицинска документация и да извърши обстоен медицински преглед.

Чл. 3. (1) При съмнение за заболяване, посочено в приложения № 1, 2 и 3, ако е необходимо диагностично изясняване, участъковият или цеховият лекар изпраща лицето за преглед и преценка от съответен специалист.

# 146
  • Мнения: 538
Има логика да е така и наистина личния лекар да знае за заболяванията на пациента си. Нормативния текст който цитирате е доста стар и архаичен според мен и не съм убедена за приложността му към днешна дата. Семейния кодекс казва какви са условията и пречките за встъпване в брак, не знам защо всяка община си измисля различни изследвания...
Аз също мисля да отида при личния като дойде времето, макар че от ритуална зала ми казаха, че нямало нужда и, че всички излседвания се правят в някоя по-голяма болница и са готови или в рамките на деня или на следващия.

# 147
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
Семейния кодекс казва какви са условията и пречките за встъпване в брак, не знам защо всяка община си измисля различни изследвания...

И аз това се чудя, като СК е един единствен, валиден за територията на цялата страна - как една община решава, че не иска изследвания, друга - че иска и от психодиспансер ?  newsm78

# 148
  • Варна
  • Мнения: 1 201
Във Варна искат и от тубдиспансера печат. Затова медицинското във Варна излиза на двамата около 100 лева, където и да ходиш. И в Надежда и в Марешки са по толкова и стават веднага. Ако отидеш при личния и те прати на Васерман, психо и тубдиспансер, не стига че ще се разкарваш, ами и накрая пак толкова излизало, защото и личния взема такса медицинско 10-15лв. В психото 20лв и за Васерман и туберкулозния още 20.

# 149
  • Мнения: 884
За тубдиспансер не е искала да се ходи,само васерман и психиатър.Ще видим на 14 трябва да нося документите,ако ме върнат ще трябва да ги правя.

Общи условия

Активация на акаунт