Как постъпвате вие в подобни случай?

  • 2 099
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Не се ядосвай...хората са го казали "Простотията не ходи по гората, а по хората"

Такива има много-  за съжаление Confused



 #Cussing outТова за жалост е истина.
 newsm78 Направо мозъка не ми го побира защо е постъпила така. Трудно е да се прецени в кои случаи е нужно да се даде отпор и в кои да се отстъпи .........

# 31
  • Мнения: 1 671
Много добре си постъпила!  newsm10Бабите наистина често прекаляват и все си мислят, че са прави.
Не е много по темата, но - на нашия етаж живее едно много нервно бабче. Площадката пред вратите е огромна и през зимата няколко съседчета - дечица на по 5-6 годинки си играеха там. Е, вдигаха шум, ама не е било неприятно - деца са и им се играе, а и не е било между 14-16 часа. Чувах ги и все ми ставаше приятно, а като разбрах, че и аз съм бременна, още по-мили ми станаха. И сега ги чувам как викат, ама вече долу пред блока - играят си на някаква гоненица.Та звънна ми бабата преди няколко месеца - искала да прави подписка срещу родителите - заради игрите на хлапетата. Аз и казах, че нищо не съм чула  Wink и не мога да се разпиша. А и децата са много възпитани - винаги поздравяват и даже веднъж ми помогнаха като се прибирах от работа - извикаха ми асансьора и ми държаха вратата докато се наместя вътре с цял куп торби.
Сега бабето твърди, че с мъжа ми й пречим сутрин като излизаме за работа - чувала как заключваме вратата.  #Cussing out Аз направо побеснях. Тя с метла през балкона ли иска да полетя?

# 32
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ама, че нагли бабки. Направо се чудя в кой свят живеят тези дъртите, толкова нагли са станали тези възрастни хора. Едно време като бях малка и правих място на възрастните хора в автобуса, се сещам, че всички бяха много учтиви, благодаряха ми и дори някой не ми даваха да ставам. А днешните са ме блъскали бременна за да седнат преди мен. Дано не ми се случи да изпадна в подобна ситуация.  Praynig

# 33
  • Мнения: 442
...................................................................
Като цяло избягвам да се боря с прасето в калта , защото накрая аз ще съм оплесканата , а свинята -доволна  Rolling Eyes

това не го бях чувала, но много ми хареса - точно описва мнението ми по въпроса. аз не бих се занимавала с бабето - просто бих сложила детето си на съседната люлка и най-много да я удостоя с изпепеляващ поглед.
не знам какво - мизерията и безпаричието ли, какво ли, направиха възрастните хора толкова злобни? но не ми се вярва да е това, защото има много приятни възрастни хора. явно си зависи от интелигентността на човека отсреща - винаги съм вярвала, че с един интелигентен човек всякак можеш да се разбереш. но не мога да проумея, защо същите тези, които ни учеха навремето, че трябва да правим път на възрастните, да им отстъпваме място, да отстъпваме ред на бременни жени и хора с малки деца, сега се държат все едно никога не са чували за тези неща.

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 02:04 от Maika_Zaika

# 34
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Оле...Вдигна ми се кръвното от историиката....Ама тя и бабата като е в менопауза ти и детето какво сте и криви 4е си го изкарва на вас???!!!
Аз съм казала на приятелките ми  - ако някой ден и аз изперкам , да ми бият 2 шамара 4е да се опомня! Дано не стигнем на тяхното положение Sick....4е ина4е лошооооооооо.....

# 35
  • Мнения: 118
 newsm10абсолутно те подкрепям за постъпката!бих направила същото въпреки че не съм конфликтна личност,но бабите по градинките ме вбесяват  smile3511.и един пресен случай от миналия ден:с моя приятелка седим на пейка,пием кафе и пушим,децата спят в количките.в този момент пристигат възрастно семейство и бабата със заповеднически тон ми казва:"дръпни се малко встрани за да седна!" с учудване и казах че децата спят и че всички други пейки са свободни/наистина бяха свободни/,обаче тя настояваше да седне тук.Е,ок-отстъпих-нали са ни учили да уважаваме старите хора. Rolling EyesОще като се намести обаче,се обърна към приятелката ми и със същия заповеднически тон:"махни тая цигара-асматичка съм и ми пречи!" #Crazy преди да успея да реагирам,приятелката ми скочи като ужилена и като отвори една уста...направи бабата на две стотинки smile3512 Врезултат бабата си тръгна сипейки ругатни,а на мен още ми държи влага и съм бясна.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                п.п. извинявам се за отклонението.

# 36
  • Мнения: 5 877
Не съм изпадала в такава ситуация, грозно е. Може би забележка на бабата, че не е редно да сваля детето ти от люлката, ако има нещо за казване, да го каже на теб. На нея приятно ли ще й бъде да смъкнеш внучето оттам?
В интерес на истината и свекърва ми се държи по градинките по начин, който изобщо не приемам. То и рядко е ходила, не обича особено това упражнение, а сега със счупения крак съвсем няма как; но иначе ми се е "хвалила" как като дошло едно дете и взело топката на Ането, тя му я отнела и казала на баща му "като иска детето му да рита топка, да му купи"  ooooh! Embarassed
И с това ми се хвали  ooooh!
Или как успяла да накара детето да я слуша, като го уплашила с едно голямо куче. Уффф, много обича внучето си и общо взето е свястна жена, обаче като ги зареди такива...

# 37
  • Мнения: 17 407
Ами правилно си постъпила Wink Понеже и моята дъщеря  децата я  гонят от люлките, ежедневно я блъскат или засипват с пясък, мога да кажа, че дали е баба или майка- все тая. То си е до човека, лошото е, че и децата стават такива, щото така ги възпитават Confused

# 38
  • Мнения: 1 045
Хммм  с мойте слаби нерви напоследък наистина се замислих как бих постъпила  Crazy ама във всеки случай щях да и отвъртя една люлка без да искам  Blush

# 39
  • Мнения: 945
Според мен много добре си постъпила като не си zамълчала. Мен моята майка никога не ме zащитаваше и все подвиваше опашка. Добре е детето да zнае, че има някой до себе си, който ще го zащити.

Жалко само, че толкова нерви си иzпотрошила.

# 40
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Не си пресилила нещата. И аз бих постъпила така! Naughty Hug

# 41
  • Мнения: 102
За разправиите с бабките съм в повечето случаи "за"т.к. понякога трябва да се поставят на място .Винаги много знаят и се месят във всичко.

Последна редакция: пн, 12 юни 2006, 17:30 от sisika

# 42
  • Мнения: 4 629
Подобно нещо не ми се е случвало, но сигурно и аз бих се разправяла с въпросната бабичка  Peace

# 43
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
Не може човек да остане равнодушен в такава ситуация. Трябва да е голямо дърво, за да не реагира. Аз лично, ако има на кой да разчитам да държи детето за момент, бих вдигнала луд скандал - откъде на къде ще ми пипа детето с напиканите си ръце, ще й кажа да се разкара по най-бързия начин от очите ми, докато не съм повикала полиция по мобилния си  да направят протокол и да направя официално оплакване и дори бих я изблъскала със сила /ако е в категорията ми, разбира се/. Всичкото това - за да й е за урок. Вторият вариант е ако съм сама с детето. Е, няма как, ще се махна по най-бързия начин, за да не троша напразно нерви, и ще му обяснявам надълго и нашироко, макар и още да не разбира - почти на година сме, че има възрастни хора, които психически не са добре, и трябва да ги съжаляваме, а не да им влизаме в тона, и какво ли им е на хорицата, които живеят с тях...

Общи условия

Активация на акаунт