Какви пюрета за 3 месечно бебе

  • 5 417
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 930
То не ми е работа, де......ама защо бързаш с тия пюрета?
Много е рано.
то.....някои се хвалят, че децата им на 6 месеца ближат кюфтета  Shocked

# 31
  • Мнения: 2 381
Иаз бих казала, че е рано, но всяка майка сама решава кога да започне със захранването.
А по темата- с домашно приготвени.

# 32
  • Мнения: 330
Мами,стига моля ви се с тая агитация PraynigСтанахте като някаква секта и наистина е досадно:(Не съм виждала мамите,които са за ранното(за мен нормално)захранване толкова упорито да ви убеждават например,че трябва да давате сокчета по рано.И на въпрос КАКВО,още от началното училище знаем,че не се отговаря с КОГА!След като съм решила да започна с пюрета явно преди това съм давала и сокчета.В случая Криса пие сокчета от 1 месец и даже от време на време и давам да си лизва и шоколад LaughingДа ви кажа и също,че ми е опитвала от супата с топчета,макар и капчица,а на Гергиовден опита(посмука)от агнешкото.И сладолед знае какво е.Така че не само съм ЗА захранването по българската схема,която междудругото е взета от руснаците,които са много здрав народ,но и съм ЗА майките да не треперят толкова над децата си(в кулинарно отношение Laughing),защото наистина е смешно.И isaikova прочетох всички възможни "статийки"във форума,касаещи късното захранване.На тях гледам като едни от многото,научно недоказани теории!

# 33
  • Мнения: 5 026
 Моят Божидар е на 3,5 месеца и аз го захранвам с плодови пюрета, след като минахме през сокчета от ябълки и морков. Купувам на Ганчев и Ам-Ам,понякога на Hame. Другите ми се струват скъпички. Сега му правя от тиква(имам от есента във фризера), а и черешите на пазара са истински,за разлика от другите плодове. Наблягам на разхлабващи плодове, защото имаме проблем с изхождането Sad

# 34
  • Мнения: 3 591
Не съм виждала мамите,които са за ранното(за мен нормално)захранване толкова упорито да ви убеждават например,че трябва да давате сокчета по рано.

A ти чувала ли си пушачка да обеснява колко е полезно пушенето? И въпреки това запалва първата цигара рано сутрин? Това, че тя е направила този избор не означава че е правилен. В тоя случай обаче непушачите явно са сектанти, щом проповядват непушене....

И isaikova прочетох всички възможни "статийки"във форума,касаещи късното захранване.На тях гледам като едни от многото,научно недоказани теории!

ми както искаш гледай - но факт е че това е препоръката на СВЕТОВНАТА ЗДРАВНА ОРГАНИЗАЦИЯ, под която и България и Русия се е подписала, а това, че НЯКОИ от педиатрите не го спазват говори само за това, че не струват. В духа на горния пример - Все едно да ти обеснят, колко е полезно пушенето, въпреки, че всички медицински изследвания показват обратното....

# 35
  • Мнения: 330
Виж нямам намерение да споря,освен това много яко бъркаш темата!Кой какво е подписал,ако изобщо е вярно това,слабо ме касае!Аз съм здрава,а съм от така наречените бебета,на които им е давана всяка сутрин "цигарка" LaughingПознавам сумати други хора,които също нямат никакви проблеми,а са от "ранно" захранените.Но истината е,че това ново въведено ТЕЧЕНИЕ е много удобно на целия български народ,който няма пари да живее нормално,всички знаем колко струват плодовете,зеленчуците и пюренцата!Всеки си вярва в това,което му е удобно!Така че нека не си говорим глупости!Детето ми си взима толкова често цигарка,колкото твоите докато висиш пред компютъра вместо да им обръщаш внимание!Предпочитам да "тровя"детето си с ВИТАМИНИ Mr. Green,пред варианта да го тровя с виртуално присъствие!

# 36
  • Мнения: 3 591
Ами аз не живея в БГ, тук плодовете и зеленчуците са евтини и не се продават храни за бебета които са за под 6 месеца... 

За това,че си храня детето с висене пред компютъра  - аз работя, през почивките като докато цедя кърмата си в офиса разглеждам форумите. Шефа ми е положително настроен към това и ми разрешава да ползвам колкото почивки пожелая - "Докато храниш бебето с кърма, ще отсъстваш по-малко от работа по-болест"...
И на мен въпреки, че не съм в Бг определено ми е УДОБНО "течението"

всеки е свободен да вярва в каквото си иска.
Аз съм гледала деца и в Бг и извън, захранвала и рано и късно, имам и малко кърмено и много кърмено дете.. та имам възможност за сравнение. За мен съм избрала правилния вариант. Оказа се че той е този на Световната Здравна Организация.

# 37
  • Мнения: 2 885
Мила [desi], няма ти да си трошиш главата след време.  Banghead
Оставете жената да си гледа детето.

# 38
  • Мнения: 272
 Shocked Shocked ShockedВтрещих се от тона на авторката на темата. При условие, че знае че тук е секта, защо пита тази секта какви пюрета да дава. Е честно ви казвам не мога да повярвам, че някой избира доброволно такова захранване при условие, че има наличната информация.  #Crazy #Crazy #Crazy

# 39
  • Мнения: 6 243
Здравейте,не искам да купувам от пюретата на Ганчев,а не видях други,които са за 3 месеца.Някакви идеи?Благодаря:)
На пазара няма други пюрета, на които да пише, че са подходящи за толкова малки бебета. Дори българските производители и търговци започнаха да привеждат надписите по продуктите си в съответствие с препоръките на СЗО и МНЗ (да! и на българското министерство на здравеопазването).

Ако държиш на опаковката на пюрето, което предлагаш на детето си, да пише, че е позволено за тази възраст - вариантът ти е само с продукцията на Ганчев. Аз лично съм с огромни резерви към качеството й, като човек, който е бил в завода, но както ти сама пишеш по-горе, какво ще даваш на детето си, наистина е твоя работа.

# 40
  • Мнения: 3 591
Ми то след сладоледа, агнешкото печено, супата топчета и шоколада давани преди 3тия месец идва ред на боб с трушийка, не на пюренца на тая възраст Mr. Green

# 41
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Свят широк, хора разни...
За мен друго е непонятно - това е поредната тема на Усмивчица, която е напълно наясно, че тук няма да получи нито разбиране, нито информацията, която й е нужна. Предвид че огромното мнозинство мами тук захранват поне на 4 навършени месеца, логично не са се интересували какви пюрета биха били подходящи за тримесечно бебе и нямат преки наблюдения.
Така че - при цялото ми уважение за факта, че кърми детето си - повече информация може да получи в съседния форум, където също се дискутират темите относно захранването. Затова ми е странна цялата работа и се чудя дали не цели просто провокация, защото е ясно, че нищо полезно за нея не излиза от тая работа.
И няма грам смисъл да се убеждаваме кой какво - има си научни изследвания по въпроса (не научно-популярни статии във форум, а изследвания в престижните медицински издания), в добавка това ТЕЧЕНИЕ не е никак изгодно за производителите на детски храни, а сериозно им стеснява пазара, което не е било случая само преди 10-20 години (по света, де - у нас Ганчев продаваха сокове за след 6-тата седмица само допреди 1 година Rolling Eyes), а е ясно, че не биха го направили без бой и без опит да саботират една такава неизгодна тенденция, така че най-малкото по проста пазарна логика излиза, че има адски сериозни причини да се наложат такива ограничения... Да не говорим пък, че в цитираната като модел Русия късното захранване е въведено отдавна...
А вече съвсем по темата - със сина ми, захранен по бг-схемата, започнахме с еднокомпонентните пюрета на Хип, Ганчев изобщо не искаше да помирише и така и не ги прояде. След първоначалното захранване е карал изцяло на домашни.

# 42
  • София
  • Мнения: 9 872
Искам да се извиня на авторката,че ще и ползвам темичката,но имам едно въпросче Grinning.
Сладка хапка,какво можеш да кажеш за пюретата,какви са твоите впечатления.Постоянно чета,че при Ганчев не се спазва никаква хигиена...и прочие,но никой не съм чула да каже/напише/-аз бях там,видях това и това.Аз съм давала на децата си само на Ганчев,но за кратко-после им правех домашни.Просто ми е интересна информация "от извора".

# 43
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
Ми то след сладоледа, агнешкото печено, супата топчета и шоколада давани преди 3тия месец идва ред на боб с трушийка, не на пюренца на тая възраст Mr. Green

........и на наденичка,наденичка Grinning

# 44
  • Мнения: 6 243
Искам да се извиня на авторката,че ще и ползвам темичката,но имам едно въпросче Grinning.
Сладка хапка,какво можеш да кажеш за пюретата,какви са твоите впечатления.Постоянно чета,че при Ганчев не се спазва никаква хигиена...и прочие,но никой не съм чула да каже/напише/-аз бях там,видях това и това.Аз съм давала на децата си само на Ганчев,но за кратко-после им правех домашни.Просто ми е интересна информация "от извора".
Ами преди време ми се наложи да отида до завода. Направи ми лошо впечатление хигиената там, това е всичко. Аз съм 70ти набор, като ученичка съм работила през летата по бригади в консервните фабрики - оттогава е неприязънта ми към БГ консервите. Тези на Ганчев не правят изключение, нищо, че са за бебета и малки деца.

Чела съм мнение от друга мама (за съжаление не помня от коя), която обясняваше, че по данни от нейни близки, работещи в бранша, в пюретата на Ганчев се влагали възможно най-евтините продукти (нишестета, аскорбинова киселина, консерванти и т.н. В този дух отзивите за качеството на Ам-ам са много по-добри от гледна точка на качество но доп. вещества, вложени в пюретата).

Аз лично съм вземала Ам-ам през зимата, за да разнообразя менюто на малката, но има ли пресни плодове, не купувам никакви пюрета - ни български, ни вносни.

Общи условия

Активация на акаунт