По какви спагети си падате?

  • 10 113
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 386
Скоро запържвах ивички калмар+50мл мастика+стръкче розмарин +сок лимон.Като е готово+домат нарязан на кубчета. Отгоре сос песто ( с орехи).
Ухаеше ми италианско , макар през крив макарон да съм я виждала Италия Sad

# 31
  • Мнения: 2 804
baloni  Аз тия фарфала ги правя с кренвирш,грах сметана и настърган на ситно кашкавал. baloni

# 32
  • Мнения: 6 390
много ги ядеме спагетите Simple Smile

сос Болонезе ми е винаги готов, като правя пълнени чушки, мусака и тн, правя в повече кайма с доматен сос, лук и чесън, за да има по няколко порции и спагети Simple Smile

Най любимите са ни обаче КАРБОНАРА
, нямат равни, но на мен понякога ми стават но и понякога не като ги готвя, запарZвам мнооого бекон, сварявам спагетите омешвам всичко, и плясвам вътре смес от 1.течна сметана и яйца / 1яйцех1 порция/ понякога го оставям на изключения котлон, понякога на леко включен / и тогава ми се прецаква

и друг любим ми е с пилешко, броколи, чесън и течна сметана

ЗапарZвам на малки парченца нарязани пилечки пържолки, добавям предварително свареното броколи, чесън и сметана, да поври малко, и е готов соса мммммм
и при всички спагети много пармазан Simple Smile

i oshte sosove  Wink Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=431a9cc92dc59ec1a947 … ;topic=1885.0;all
http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=431a9cc92dc59ec1a947 … amp;topic=62311.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=431a9cc92dc59ec1a947 … amp;topic=18830.0

# 33
  • Мнения: 5 299
Спагети _обожавам Heart Eyes Heart Eyes Heart EyesТия морските неЩа_ Sick

Със всякакъв сос обичам, дори и само с майонеза и кетчуп пак хапвам с кеф Flutter


П.П Охх, м..... му пак огладнях Embarassed Cry Cry Cry Cry

# 34
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Момичета, благодарение на темата вчера ядохме спагети  bouquet Hug Hug Hug.
Аз ги правя най-обикновени с лук, чесън, пържена кайма, гъби и домати. Добавям чубрица, черен пипер и босилек.  А иначе всеки си слага сирене и кашкавал по свой вкус.

# 35
  • Мнения: 14 489

и друг любим ми е с пилешко, броколи, чесън и течна сметана

ЗапарZвам на малки парченца нарязани пилечки пържолки, добавям предварително свареното броколи, чесън и сметана, да поври малко, и е готов соса мммммм
и при всички спагети много пармазан Simple Smile



ели благодаря за идеята с броколи - аз ги обожавам но мъжа ми не ги понася - твоят сос е супер и съм сигурна, че и той ще вика ммммм
благодаря

# 36
  • Мнения: 2 804
baloni
Момичета, благодарение на темата вчера ядохме спагети  bouquet Hug Hug Hug.
Аз ги правя най-обикновени с лук, чесън, пържена кайма, гъби и домати. Добавям чубрица, черен пипер и босилек.  А иначе всеки си слага сирене и кашкавал по свой вкус.
Доволна съм 4е Вие сте доволни...Приятен Ви ден.   baloni

# 37
  • Мнения: 641
Зехтин+чесън+лук+домати+босилек.
Или само с малко зехтин, в който е запържена скилидка чесън, аз по-семпли спагети харесвам Laughing.
Съпружеството: Болонезе или разни вариации на сметанов сос (шунка и гъби, бекон или пушено пилешко).

# 38
  • Мнения: 8 917
Мъжът ми прави един сос, който просто обожавам - 3-4 вида топени сирена+бучка масло+сметана+кашкавал+колбас+чер пипер+чесън и понякога и прясно мляко

# 39
  • Мнения: 231
Аз запържвам някакво месце, после натрошавам сиренце, гъбки, подправки, каквото се намира и добавям сос Базилико на Дерони. Като полея със соса добавям и настърган кашкавал, но ми се иска да си правя соса сама, без да добавям Базилико - то, но нещо не успявам. Някакви идейки?  chef  bouquet

# 40
  • Мнения: 264
аз сварявам макарони или спагети с дафинов лист и скилидки чесън, за да са овкусени. обичам  да си правя "мързелив" сос - намачквам сирене, добавям му повечко чесън, малко обикновенна майонеза, малко кисело и малко прясно мляко, черен пипер, индийско орехче, нарязани на ситно сварени яйца и настъган кашкавал    chef

# 41
  • Мнения: 17 407
 Болонезе и с риба тон (тях не мога нещо да ги докарам както в Годзила, ама пак са вкусни:mrgreen:) Скоро правих Карбонара, но  с кайма и без яйце- те май са ми фаворит Wink

# 42
  • Мнения: 966
Аз сварявам спагетите после запържвам домати,наденичка,а отгоре настъргвам кашкавал,сирене може и топено сирене да се сложи...  chef

# 43
  • Мнения: 2 804
Аз запържвам някакво месце, после натрошавам сиренце, гъбки, подправки, каквото се намира и добавям сос Базилико на Дерони. Като полея със соса добавям и настърган кашкавал, но ми се иска да си правя соса сама, без да добавям Базилико - то, но нещо не успявам. Някакви идейки?  chef  bouquet
Соса от домат правя така : в 2-3 супени лъжици  зехтин задушавам малка глава сътно нарязан лук и скилидка две чесън, добавям сол,черен пирер щипка захар базилико/магданоз/ и буркан с домати нарязани на ситно или цели след което оставям да къкри докато изври пичти всичката вода .
В готовият сос изсипвам спагетите  за още 2-3 минути за да поемат от соса т.е. да се овкусят.
Да ви е сладко!
  chef

# 44
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Най-лесните (и по тая причина много употребявани в нас) са със зехтин, чесън (обилно), сол, черен пипер, малко лютив червен пипер и магданоз. Май се казват "алио и олио". После всеки сам си слага пармезан колкото си иска.

Отскоро открих готварския форум и черпя идеи оттук. Супер сте!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт