Пак лечение при шарлатани мошеници и пак "Дайте да съберем някой лев"

  • 36 877
  • 375
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 442
С изключително смесени чувства съм по темата. Преди години Гала отново популяризираше някакъв шарлатанин в Мексико ли беше?...тогава родителите бяха натресли момченцето си при него. Сега и този... Обаче най-тъжното е, че една жена наскоро си отиде, защото няма 20 хилки за сърдечна операция, а за подлъгали се балъци, отчаяни, но това не го прави по-малко балъци, набързо се събраха 5 пъти повече, че и държавата се впряга. Никой не е застрахован и не ги съдя, но ми е по-мъчно за тези, които заради липса на средства нямат шанс, иначе биха имали още време с близките си.

# 16
  • Мнения: 9 196
Именно, защо не се събират пари за лечение, а за съмнителни дейности с очевидно почти фатален изход в случая? Дори няма и намек за съжаление или разбиране на ситуацията от съпруга на болната.

Скоро жена умря заради липса на клапа с цена 70 000, а те събраха от други хора и похарчиха двойно повече за прибиране от среща с шарлатани. Без никакъв положителен резултат за здравето естествено.

Плюс, че военния хеликоптер, ще ги прибира от летището в Турция, което са пари за още 2-3 клапи.

# 17
  • Мнения: 36 482
Гала е имала предаване точно за тази госпожа, която работи с Жоао... Но и други телевизии са имали предавания за него...
Малко черен хумор - сега да опитат при Алекс Орбито...
Скрит текст:
(съжалявам, "Списание 8", не ви мразя, просто наистина не вярвам, че тези неща имат смисъл)

# 18
  • Мнения: 9 196
Все едно тук си нямаме достатъчно роми, та трябва чак до Бразилия да се ходи при такъв, че и предавания правят нещастниците.

# 19
  • Мнения: 18 442
Salsisha, не 70 000, 15-20000 четох, че струва тъпата клапа.

# 20
  • Мнения: 3 371
Събраха пари, впрегнаха този и оня да приберат жената и  .... интервю на мъжа и - аз вярвам, че има други начини за лечение извън нашите възприятия и ние ще намерим такъв?! Тоест продължава си по гадатели човека, не му е увряла главата особено.

Eто това е причината никога да не дам и 50 стотинки за такива случаи. Да си търси за своя сметка мистериозни лечения, откъде-накъде някой друг ще плаща за такива разходки.

# 21
  • Мнения: 9 196
Salsisha, не 70 000, 15-20000 четох, че струва тъпата клапа.

Смятай, още по-зле, може и да е толкова, ако е само доплащане. Ама не. Отидоха при измамниците парите ...

# 22
  • Мнения: 8 803
Преминах през такова изпитание и ще напиша мнение от първо лице.
Чувството, че си сам в целия свят и никой не може да ти помогне, когато стигнеш до момент, в който медицината изчерпи възможностите си, не може да се опише с думи. Не ми се коментира изобщо. Не я съдя тази жена, ни най-малко. Видях ,че е млада, има малки деца, а си отива. Не може да го приеме, не я винете, че е тръгнала да гони онзи, дето клати дърветата, чак в Бразилия. Иска се много душевна сила, за да приемеш, че каквото дойде, това е. Когато си млад, явно е много по-трудно, невъзможно да го направиш.
Пиша обаче мнение не заради нея, а заради мошениците, които винаги изпълзяват от дупките си в такъв момент с обещания ,че могат да направят невъзможното за теб, че лекарите не са направили всичко, което са могли, че традиционната медицина не е всесилна, но има всесилни, които могат. Трябва само да им се довериш и да им платиш. Кой и защо позволява подобни душевни изверги да се показват пред света и да изнудват изпадналите в крайна нужда? #Cussing out Ето това ми е въпросът. Защо разните му правосъдни органи не са се заели да изчистят пространството от подобен морален отпадък? Сигурно има причина да виреят в световен мащаб. Бих им пратила по един поздрав на всички лешояди #2gunfire #2gunfire
Като се обърна назад мога да кажа на всеки, който има нужда или ще има: това не е решението, никога не е било и никога няма да бъде.  Надявам се да доживея деня, когато ще обуздаят мошениците. Другото е в ръцете на съдбата.
ПП Аз самата никога не давам и лев за подобни авантюри. Помощ се опитвам да окажа на тези, които се борят за оцеляване, не на тези, които ще хвърлят парите напразно.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Четох, че са се събрали към 130 000 лв. Не знаех, че самолетния билет до Бразилия струва толкова... Сега според мен е редно да се покрият разноските по прибирането й тук, а останалите пари да се дарят на нуждаещи се деца, за които наистина има надежда, но липсват средства, Такива има много.

# 24
  • Мнения: 36 482
Около толкова струва, защото обикновените авиокомпании отказват да я качат(заради здравословното й състояние) и ще я докарат с извънреден транспорт.
Преди малко говореха за това по радиото. https://news.bg/crime/karakachanov-osiguri-voenen-samolet-da-var … -ot-istanbul.html

# 25
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Четох, че са се събрали към 130 000 лв. Не знаех, че самолетния билет до Бразилия струва толкова... Сега според мен е редно да се покрият разноските по прибирането й тук, а останалите пари да се дарят на нуждаещи се деца, за които наистина има надежда, но липсват средства, Такива има много.
Самолетният билет не е толкова, но тя се е влошила сериозно и повечето авиокомпании са отказали да я качат на борда си. Отделно тя пътува с медицински екип и медицинска техника, което оскъпява пътуването.

# 26
  • Мнения: 574
Бях потресена и аз с какъв акъл са тръгнали тези хора.... Смятам начинанието им за малоумно, дори и като оправдание за последна надежда. След като всички лекари са ти казали, че шанс няма, целия си в разсейки, аз си мисля, че най-добре за теб е да се примириш със съдбата си и да си изживееш на спокойствие последните отредени дни със семейството и децата си. Нагло е според мен да се събират пари за подобни пътувания, при положение, че има толкова много други хора с реален шанс да се излекуват с тези пари.
Отговорността е на този, който плаща. Мошеници е имало и ще има. Никой не може да ги спре.
Разбирам неистовото желание за живот, но човек понякога трябва да бъде честен със себе си и да не се заблуждава с празни надежди.

# 27
  • Мнения: 5 903
Добре, бе, вас какво ви бърка, че са събрали за бедната жена 130 хил. лева?
Нито някой ви е насилвал да давате, нито пък сте й дали пари.
Ако вашето дете, например (да не дава Господ!), тръгне към Бразилия с последна надежда, бихте ли му казали на това дете: ми стой тука да умреш, надежда за теб няма?
Преди да отсечете с такава категоричност, спрете се и помислете, вие какво бихте направили за любим човек. Всичко, нали?

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Преди малко попаднах на репортаж по случая. Там се появиха две особи, едната беше по-млада, а другата по-стара. Под името на по-младата пишеше, че е дипломиран психологи  нещо си, което ми приличаше да започва с "рек". Повдига ми се от такива хора, защото това е конфликт на интереси и още по-зле. Няма как хем да си психолог, хем да си нещо алтернативно-мошеническо.
А отговорните фактори вместо да вдигат самолети и хеликоптери да се правят на интересни, да вземат да направят проверки на всякакви мошеници, които се пишат всякакви лечители и каквото ти дойде на ума. Да не говорим за браншовата организация при психолозите.

Точно на това се разчита, а и виж, че и ти леко заплашваш на тази тема - какво би направил, ако детето ти като последна надежда тръгне към Бразилия. Ами, би трябвало поне малко да се прояви здрав разум, а не да се поддава човек на чувството за вина и да даде едни пари на мошениците, вместо да ги използва за качествени грижи, пък били те и палиативни грижи. За сто и трийсет хиляди могат тук да осигурят много добра грижа за жената, посменно да идват медицински сестри вкъщи, да оборудват удобна среда за живот, поддържаща терапия.

# 29
  • Мнения: 9 196
Всички мошеници и последователи на мошеници се опитват да играят на тая струна - ами ако беше детето ти ...

Мен лично ме бърка, много ме бърка, когато се използват емоциите на хората, за да се събират пари за измамници или за щети нанесени от измамници, с категоричното съгласие и одобрение на измамения. В случая - готов да продължи по същия начин, видно от собствените му думи.

Общи условия

Активация на акаунт