Местим се в София

  • 14 941
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Моят съвсем скорошен опит показва обратното – всички искаха по един депозит. Говорим за нормални, дори луксозно обзаведени апартаменти.

Наистина не вярвам, че има човек, склонен да даде 2 наведнъж.

Чакайте, да не би да имате предвид един депозит + един наем предварително? Ако е така, да, съгласна съм. Peace Може би просто не се разбрахме.

P.S.: И за необзаведените в по-голямата си част условията са същите.

# 16
  • Мнения: 6 965
Моят съвсем скорошен опит показва обратното – всички искаха по един депозит. Говорим за нормални, дори луксозно обзаведени апартаменти.

Наистина не вярвам, че има човек, склонен да даде 2 наведнъж.

Чакайте, да не би да имате предвид един депозит + един наем предварително? Ако е така, да, съгласна съм. Peace Може би просто не се разбрахме.

P.S.: И за необзаведените в по-голямата си част условията са същите.
Не, някои наистина искат 2 наема за депозит точно, в случай на напускане и някакъв проблем задържат и двата. Иначе ние никога не сме попадали на такъв случай, 2 пъти сме били под наем, и двата пъти депозита беше 1 наем, но мои познати са с 2, а и из темата за отдаване под наем има хора, които искат по 2. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 53
Интересно. Дружба и Младост ми изглеждат хубави от гледна точка на това, че минава метрото от там. Ще огледам апартаменти в тези районни за начало и ще им дам приоритет. Два депозита няма да дам, ако ще да е на перфектното място и в перфектно състояние при положение, че няма да имам никаква идея какъв човек е наемодателят. Един наем плюс депозит и това е.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 584
Дружба не. Бих казала Света Троица. Аз и мъжът ми първоначално бяхме на квартира в Овча Купел 2 - много ми допада до ден днешен квартала, но минуса е, че метрото в момента се строи. Живяла съм от дете в Света Троица и квартала е много хубав, няма роми, има си всичко, голям квартал е и е близо до центъра. Кеф ти метро - тамън 2 станции, кеф ти кино, кеф ти мол, кеф ти супермаркети, кеф ти фитнеси, дори работни места отворени има, кеф ти паркове. Относно наемите - по договор задължително се плащат първоначално два наема като при изнасяне единия ти се връща, тоест депозита ти го връщат. На някои места (рядко) искат дори по 3 наема наведнъж.

Последна редакция: нд, 29 апр 2018, 21:11 от PetyaaS

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Google76, ясно, благодаря за пояснението. Simple Smile
Не съм запозната, защото не следя въпросната тема. А и нямам подобна информация от познати.
На мен лично ми звучи абсурдно и неетично, но ние, така или иначе, никога не бихме изсипали 2 депозита в ръцете на наемодателя, пък той нека си иска. Laughing
Депозит е едно, предварително платен наем съвсем друго – имам предвид, че ако цената ще е по-ниска, е приемливо да се платят и 3-4 наема напред, ако двете страни се договорят за това, например.
На нас никъде не са ни искали 2 депозита, а да се има предвид, че ние сме в комплект и с 2 котки. Mr. Green Но хората си реагират съвсем нормално, не е имало проблем с животните.

Soulthief, правилно си решил да не даваш 2 депозита неведнъж – това нерядко са пари, които повече няма да видиш...

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Soulthief, изобщо не се ограничавай само до "Дружба" и "Младост"; все пак, метрото минава през страшно много точки на София. Simple Smile
Аз лично не бих препоръчала по-крайните квартали, като хубави места за живеене, но това си е мое мнение, не искам да засегна никого с него. Peace
Казвам го, защото съм родом от столичен квартал на половин час пеша от центъра, ама не бих живяла отново в такъв. Peace

# 21
  • Мнения: 53
Благодаря ви за мненията, определено ще са ми от голяма полза. В следващите дни ще изкажа мнения за апартаменти, наемодатели и квартали.

# 22
  • Мнения: 1 050
Аз също бях с два наема депозит, Овча купел стара част чисто нов апартамент, обзаведен кухненски бокс с всички електроуреди. При освобождаването му последния месец приспаднахме едната част от депозита вместо наем, а при напускането ни върнаха остатъка в пълен размер.

# 23
  • Мнения: 656
За мен е нормално да се дават 2 наема депозит за обзаведен апартамент, но за съжаление го няма манталитета, че е редно. Днес си на адреса, оставаш данни по лична карта от Горно Нанадолнище, утре се изнасяш с всичко преносимо или което е по-честа практика - тотален прогром, 1000 лв трудно ще покрият щетите. Така че кой ще те намери?
А като си дал 2 наема депозит поне няма как да те ощетят преждевременно, защото имотът си е там.

# 24
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 842
Толкова ли е времеемко и ако да, ьащо?
Пълно е с фалшиви обяви

# 25
  • София
  • Мнения: 1 742
Гледай да не е синя или зелена зона.

# 26
  • Мнения: 9 884
Ти сега казваш, че няма да дадеш два депозита, ама след две-три седмици друго можеш да мислиш. Ако е свестен , хубав, нов и обзаведен- един депозит и половина или два или 1000 лв си е съвсем адекватно искане. Не ща да говоря лошо, ама като му хлопнат веднъж на човека вратата под носа за изказване аз-туй, аз-онуй, и чиждоземнито му възприятия за света започват да стават по-съизмерими с бг действителността Simple Smile


И още нещо се сетих: вие като нямате доход, наемодател дали ще ви иска? В този случай ти сам предложИ два наема депозит, ако искаш, разбира се.

Последна редакция: пн, 30 апр 2018, 06:21 от rumka833

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Гледай да не е синя или зелена зона.

Защо?

# 28
  • Мнения: 3 865
Какво разбирате под обзаведен апартамент? Готова за ползване фунционираща кухня с електроуреди и шкафове или и стаята трябва да е мебелирана ? Според мен повечето хора ще предпочетат сами да си купят мебелите отколкото да спят на чужди замърсени и понякога изтърбушени матраци. Да не говорим че и стила може да не им допада. Има евтини и сносни мебели в Икеа - ако е една стая з 2-3 дни ще си сглобиш мебелите и ще е точно по вкуса ти

# 29
  • Мнения: 9 884
Твоето се води полу-обзаведен Wink

Общи условия

Активация на акаунт