Грешно ли е да се разрежда повече млякото?

  • 4 275
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 649
Питам се греша ли като разреждам повече млякото на моята бебка.

според мен не е много добре така, защото има опасност от недояждане. по-добре е тогава напр.70 мл вода с 2 лъжички.

Тя започна да отказва да суче, по-лесно й е от шише. Не знам какво да правя. Вие колко време кърмихте?


ами ако искаш да кърмиш повече, трябва да се опиташ да увеличиш кърмата и да не й даваш добавки от шишето. може да питаш и в кърмаческият. аз кърмих пълни 6 месеца, след това му замених нощното кърмене с АМ и точно защото му стана по-лесно от шишето много бързо се отби.




# 16
  • Мнения: 1 446
Да грешно е. Така детето не приема достатъчно хранителни вещества.
Peace

# 17
  • Мнения: 6 472
По принцип не е правилно да разреждаш повече млякото, защото има риск от недохранване. Такова разреждане го дават при бебета с повечко килца. Съвета на мамите за 2 лъжички в 70 мл ми се струва адекватен.

По втория въпрос за кърменето - кърмих 8,5 месеца. Има възможност да си стимулираш лактацията (ако разбира се искаш това). В кърмаческия има доста инфо по въпроса. Най- ефективното е спиране на храненето под час и на добавката. Хранене на поискване му е майката на кърменето.

# 18
  • Мнения: 8 917
Ехеее, хайде пък и вие - щяло да остане недохранено... Mr. Green И аз така правя понякога, защото Борката расте доста бързо и даже ни бяха сложили на "диета"  Mr. Green
Мисля, че няма проблем, но по-добре е да си сложиш 2 мерителни лъжички сухо и малко повече водичка. В смисъл да си направи необходимата дозичка, но с повече водичка.  Peace И ние бяхме до 3 месец на Омнео, после само на Нутрилон!  Hug
Кърмих 22 дни.
Блонди, ами наистина не може да се сложи съвсем точно, защото например на 170 гр. вода се слагат 5 м.л. + 2/3 от шестата.

Peace

# 19
  • Мнения: 4 621
След като си го хапва с удоволствие така и не остава гладна не мисля, че има проблем Peace

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 290

Ехеее, хайде пък и вие - щяло да остане недохранено... Mr. Green

Чак пък недохранено едва ли ще остане наистина  Stop За мен това си е втеляване. Половин лъжичка повече или по- малко няма да накара детето да надебелее или респективно- да изпосталее...

# 21
  • по Пътеката
  • Мнения: 180

       Не бих експериментирала.В смисъл-как така от 1/2 л.по-малко става по-гъсто млякото?
 Кърмих почти 8м Grinning

# 22
  • Мнения: 7 803

       Не бих експериментирала.В смисъл-как така от 1/2 л.по-малко става по-гъсто млякото?
 Кърмих почти 8м Grinning



как става тоя номер  newsm78

Последна редакция: ср, 31 май 2006, 17:18 от jump

# 23
  • Мнения: 600
аз гледам да са точно лъжиците, водата с една идея повече. например сега за 5л. й слагам 160мл.

# 24
  • Мнения: 967
Всеки знае, че най-добората храна за толкова малко бебе е КЪРМАТА - нямам намерение в този постинг да агитирам никого за нищо, само ще ти кажа че е нормално бебето да предпочита шишето пред гърдата, защото е по-лесно. Не винаги обаче по-лесните неща са правилните неща - ако искаш да ти е лесно - ОК отбий и давай АМ, ако искаш обаче да храниш детето ти здравословно, да му помогнеш да изгради силен имунитет и да се предпази от алергии, стомашни разстройства и затлъстяване то направи си труда да кърмиш - ИМА много изпитани начини как да се приучи дете свикнало с биберона да суче отново, както и как да се увеличи кърмата, ако е недостатъчна  - необходимо се само да проявиш желание и да отидеш в съседния форум за кърменето, да прочетеш статиите в библиотеката там и ако имаш въпроси и нужда от подкрепа мамите там ще ти помогнах.
Само за протокола - кърмих 1год.  4 мес. докато детето ми не се отби самостоятелно - не съм го отбивала аз.

# 25
  • Мнения: 391
Не бива да се  слага по-малко мляко,от определеното от производителя. Така млякото не е достатъчно хранително. Съставките ,включени в млякото ,за да го приближат максимално до майчината кърма,"отиват на кино"  и бебчето не приема пълноценна храна. 

# 26
  • Мнения: 4 362
Аз давам 130 мл със 4 л. тоест слага +10 мл вода повечко  Peace

Общи условия

Активация на акаунт