Лежащи мами 41

  • 60 537
  • 767
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 75
Доктор Савулева ,Боян Георгиев и Германов

# 211
  • Мнения: 683
Дани и аз днес ще ходя при дежурен вчера отново имах болки по средата до късно.Просто не издържам и отчаяно се надявам ритниците да са причина за болката.Какви болки имаш и къде?Ейй то доста момичета се оказахме в 23 г.с.
Добре дошла!За лежането аз също съм си го наложила сама въпреки че съм със серклаж.

# 212
  • Мнения: 75
Miiii, болките ми са ниско долу ,под операцията ми от секциото .Забравих да споделя,че имам дъщеричка на 7 години ,но с първата бременност не разбрах дори какво е контракция Simple Smile Работих,пътувах много и всичко беше добре.
Докторите се съмняваха за проблем с бъбреците или пикочен мехур,но направих консултация с уролог и нефролог , и всичко според тях е наред.
Плаши ме ,че болките ми са почти непрекъснати, трудно ми е да стоя права...

# 213
  • Мнения: 1 238
Искам да попитам изведнъж ми хрумна просто, дали кегеловите упражнения биха помогнали за стягането на шийката?

# 214
  • Мнения: 75
Искам да попитам изведнъж ми хрумна просто, дали кегеловите упражнения биха помогнали за стягането на шийката?
И аз съм си го мислила ,но ме е страх да правя каквото и да било без разрешение на лекар Simple Smile
Ще чакаме съвет от мамите с опит
Аз мислих дали не е нужно да приемаме колаген ,но доколкото намирам информация ,той действа с натрупване

# 215
  • Мнения: 683
А аз искам да питам на някой случвало ли се е да има тъпи болки по средата вече трети ден от ритничета или ниско разположено бебе?

# 216
  • Мнения: 75
А аз искам да питам на някой случвало ли се е да има тъпи болки по средата вече трети ден от ритничета или ниско разположено бебе?
Аз съм с всекидневни полки,каквито описваш...Ходя като обезумяла по прегледи и ефект нулев...Вливаха ми и система кормагнезин,инжекции и пак без резултат. Само хипотези чувам и се надявам на добър финал

# 217
  • Мнения: 564
Dannaiy, при мен положението беше същото както при теб. Имах непрестанни силни болки както при цикъл още преди да видя двете чертички. Продължиха месец след като родих. Контракции, болезнени също имах от втори месец. Пиех същите лекарства плюс Дуфастон, но подобрение нямаше. И аз се консултирах с нефролог и уролог , заради постоянни болки и в бъбреци и пикочни пътища. И там нищо. Цялата бременност лежах, защото не можех да ставам от болки. Пет минути едва издържах права. Не разбраха от какво е, въпреки че няколко лекари са ме гледали, а и в болница лежах три пъти за задържане, поради силни контракции. Накрая преносих и ми предизвикаха раждане 😀. Има и други момичета като теб и мен. Желая ти спокойствие до края. Аз пиех и успокоителни по лекарско разрешение, защото много се притеснявах от неспиращите болки. Успех!

# 218
  • Мнения: 75
Dannaiy, при мен положението беше същото както при теб. Имах непрестанни силни болки както при цикъл още преди да видя двете чертички. Продължиха месец след като родих. Контракции, болезнени също имах от втори месец. Пиех същите лекарства плюс Дуфастон, но подобрение нямаше. И аз се консултирах с нефролог и уролог , заради постоянни болки и в бъбреци и пикочни пътища. И там нищо. Цялата бременност лежах, защото не можех да ставам от болки. Пет минути едва издържах права. Не разбраха от какво е, въпреки че няколко лекари са ме гледали, а и в болница лежах три пъти за задържане, поради силни контракции. Накрая преносих и ми предизвикаха раждане 😀. Има и други момичета като теб и мен. Желая ти спокойствие до края. Аз пиех и успокоителни по лекарско разрешение, защото много се притеснявах от неспиращите болки. Успех!
Благодаря ти за милите думи и ми вдъхваш кураж Heart ! Дори сега ,пишейки си ме боли Sad  Разрешиха ми да пия валидол и валериан на таблетки ,но ползата е отново нулева
Дано темичката носи късмет за всички!

# 219
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Упражненията на Кегел също не са препоръчителни в нашите случаи. Изчела съм доста по темата.
Колаген пих месец и малко ... не знам дали има ефект.Целия 7 месец и малко от началото на 8ми, но така и не поръчах пак, но тези дни ще го направя Simple Smile Сега съм съм края на 8месец.
Според мен лежането му е майката ! От серклажа до сега (21гс-35гс почти) шийката не е мръднала , но и аз много не мърдам.
За мен най-голям проблем са онези мокри сънища, които никак няма как да се контролират, а от тях се събуждам с втвърдена матка и супер гузна ... после през деня стягания продължават, но не са болезнени. Туй ми е мъката 😀

На никой със серклаж ли не са му казали кога ще се махне конеца ?

# 220
  • Мнения: 9 196
Моя няма да го махат, чак при секциото. То не е и конец де. Нещо като силиконова пластинка е, като свинска опашка Simple Smile

И да - никакви упражнения на Кегел и каквото и да активизиране на мускулатурата там.

# 221
  • Мнения: 683
Данай при кой нефролог и уролог си ходила?

# 222
  • Мнения: 75
Утре съм на консултация и се чудя дали да настоявам за измерване на шийката
 Миналата седмица точно два пъти ме проверяваха за разкритие и състоянието на шийката,но никой не благоволи да я замери с ехограф.

# 223
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Моя няма да го махат, чак при секциото. То не е и конец де. Нещо като силиконова пластинка е, като свинска опашка Simple Smile

И да - никакви упражнения на Кегел и каквото и да активизиране на мускулатурата там.

При теб по-рано ли планират секциото, защото си с близнаци ?

# 224
  • Мнения: 907
На мен и двете бременности ми махнаха конеца непосредственно преди операцията.

Общи условия

Активация на акаунт